ISSN 1337-8481

Bývalý generálny prokurátor Trnka sa mal občanom verejne ospravedlniť a dávno odísť z funkcie prokurátora!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Tak teda bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka  zváži svoje pôsobenie na Generálnej prokuratúre. To naozaj? Teda, nie že sa verejne ospravedlní občanom SR a slušným kolegom prokurátorom  (zdôrazňujem slušným kolegom) a ihneď odovzdá kľúče od kancelárie, ale on napriek zverejnenému audio záznamu kauzy Gorila kde hrá v komunikácii so závažných zločinov obvineným Mariánom Kočnerom jednu z hlavných úloh, Trnka pozastavenie svojho pôsobenia na GP LEN zvažuje…

Publikovaný záznam Trnkovho rozhovoru s Kočnerom pôsobí, ako keby bol generálnym prokurátorom SR Kočner a Trnka ako by bol jeho podriadeným z nejakej okresnej prokuratúry v zapadnutom kúte republiky a to ešte nie vo funkcii prokurátora, ale kuriča alebo vrátnika.

Kočner v rozhovore generálnemu prokurátorovi Trnkovi oplzlo nadáva a on ponižovanie len tíško prijíma. Navonok nevedno prečo tak trpí a vlastne ani trošku  neodporuje. Až podrobnejšia analýza obsahu rozhovoru hovorí, že ten kto na GP rozkazoval, nebol skutočným generálnym prokurátorom vo funkcii, ale “šedou eminenciou” na pozadí, ktorá nielenže mala úlohy rozdeľovať, ale aj platiť a ich plnenie kontrolovať.

Keby toto nebolo tak tragické a takéto konanie by nebolo rozkladom právneho štátu a demokracie na Slovensku, kľudne by sme sa na komunikácii mohli baviť už o niečo viac ako dva mesiace a to v hlavnom nočnom programe na Silvestra.

Aj vy sa pýtate, čo umožnilo takto profesne a hlavne morálne klesnúť jednému z najdôležitejších a najmocnejších ľudí v krajine? Je to systém vlády podľa bývalého predsedu NR SR SMER-áka Pavla Pašku. Práve on totiž verejne a bez štipky hanby vyhlásil “Vyhraj voľby a môžeš všetko”… A umožnili sme mu to (a nielen jemu) aj my všetci. Teda tí občania, ktorí napriek viditeľnému rozkrádaniu spoločných finančných zdrojov na obciach, v mestách i v štáte a napriek zjavným neprávostiam ktoré sú “mocnými ľuďmi” denne páchané  na väčšine z nás, kľudne spia vo viere, že lepšiu a spravodlivejšiu spoločnosť pre nich zariadi niekto iný.

Kočnerovcov, Trnkovcov, ale aj iných “ovcov” máme okolo nás už desaťročia. Či to tak zostane, rozhodneme znovu len a len my – občania.

Nezabudnite! Najhoršia je  Mlčiaca väčšina…

 

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -
- Inzercia -