Nielen na generálnej prokuratúre zlyhali. Aj okresné prokuratúry v konkrétnych prípadoch nekonali v súlade so zákonmi.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Až takto vážne odhalenia prepojenia prokurátorov na potenciálnych páchateľov trestnej činnosti, či priamo na obvinených z nej donútili nielen občanov, ale už aj kompetentné osoby vo vedení štátu spozornieť a zamyslieť sa nad tým, do akej miery je prokuratúra v rozklade.

Do značnej a nielen generálna. Máme k dispozícii uznesenia nielen vyšetrovateľov, ale aj prokurátorov OP za obdobie posledných niekoľko rokov, kde je zrejmé, že v závažných kauzách konané nebolo tak, ako v záujme objasnenia veci a vyvodeniu zodpovednosti voči konkrétnym osobám porušujúcim zákony byť malo.

Odmietnuté, či odložené boli kauzy, kde úplne nespochybniteľne volenými zástupcami došlo k závažným a dokonca opätovným porušeniam platných zákonov, k vážnym porušeniam v nakladaní s verejným majetkom a verejnými finančnými zdrojmi a dokonca akosi – napíšem to slušne – bolo prehliadané dokonca aj nezákonné konanie konkrétnych volených zástupcov aj vo vzťahu k samotným občanom. V jednom prípade dokonca deťom. 

Vzhľadom na vývoj dokazujúci, že niektorí vyšetrovatelia a prokurátori si verejnú funkciu pomýlili so súkromnou  trafikou, sme sa rozhodli na stav upozorniť nielen zákonodarcov, teda poslancov  NR SR, ale aj orgány činné v trestnom konaní a v konkrétnych neriešených, resp. nedostatočne riešených veciach  a kde veci boli riešené zjavne v neprospech verejného záujmu, podávame trestné oznámenie. 

Snáď sa  zorientujú kompetentné osoby ako v Policajnom zbore SR, tak na prokuratúre a pochopia, že aj nekonanie tam, kde  je konanie OČTK povinnosťou, je v rozpore so zákonom.

- Inzercia -

Bližšie informácie prinesieme hneď ako to bude možné.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články