V campingu Seredčania bojovali o najchutnejší guláš

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V sobotu 12. októbra sa v seredskom kempingu konal 6. ročník súťaže vo varení gulášu. Zmerať sily v boji o najchutnejší kotlíkový guláš prišlo 26 tímov.

Podobné podujatia sa vždy tešia veľkej obľube a aj do súťaže o najlepší guláš sa každoročne zapájajú staršie či mladšie vekové kategórie, čo vytvára neodmysliteľnú atmosféru na “bojisku” o hlavnú cenu. Pôvodne sa súťaž mala konať o týždeň skôr, no daždivé počasie zapríčinilo, že bol termín podujatia preložený. A zdá sa, že organizátori urobili dobre. Počasie sa na druhý pokus vydarilo na jednotku a tak súťažiacim nič nebránilo uvariť ten najlepší guláš.

K príjemnému sobotňajšiemu dňu prispel aj živý koncert skupiny VAU. Ohne pod kotlíkmi horeli niekoľko hodín a priamo v kotlíkoch sa varil guláš hovädzí, bravčový či z diviny. Porota mala ťažkú úlohu, nakoľko bol každý guláš jedinečný a chutný. Do úvahy brali spôsob varenia, chuťové vlastnosti, vzhľad, hustotu ale aj vizuálnu stránku či kreativitu družstva. Po udelení bodov boli vyhlásení víťazi.

Prvé miesto získal KIRA TÍM, na druhom mieste sa umiestnilo družstvo KOTLEBOVCI 2 a tretiu priečku obsadilo družstvo s názvom RAFŤACI 3.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články