Hudobná jeseň s heligónkou 2019

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Obec Dolná Streda a mesto Sereď pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja a Matice slovenskej usporiadali dňa 12. októbra Hudobnú jeseň s heligónkou. Majstri v hre na tento hudobný nástroj sa v športovo-komunitnom centre v Dolnej Strede stretli už po šiesty krát, aby prítomným divákom predviedli svoje umenie na obľúbenej hudobnej prehliadke.

V programe sa predstavili heligónkari a hudobno-spevácke skupiny zo západného Slovenska, Oravy, Kysúc, Považia, Rajca aj Záhoria. Medzi účastníkmi nechýbali napríklad Nitrianski, Bzovski, Bojanskí, Myjavskí či  Podzoborskí  heligonkári a svoje stabilné miesto medzi účinkujúcimi majú aj Seredskí Zettepáci. Pozvanie na podujatie prijal za Maticu slovenskú Viliam Oberhauser, podpredseda TTSK Marek Neštický,  starosta obce Dolná Streda Ľuboš Šúry a zástupca primátora mesta Sereď Ľubomír Veselický. Festivalom sprevádzala Ružena Scherhauferová.

Počas podujatia heligónka dokázala krásu ľudových piesní sprostredkovať divákom a účinkujúci boli preto odmenení nielen potleskom ale aj slovami chvály.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články