ISSN 1337-8481

Vyhodnotenie Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou v Trnave

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR HaZZ Trnava|MM| Včera (09. októbra 2019)  sa v Trnave na Trojičnom námestí konal už 7. ročník Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel. Podujatie zorganizovalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave pod záštitou župana Trnavského samosprávneho kraja.

Pozvanie na slávnostné vyhodnotenie prijali ministerka vnútra SR Denisa Saková, prezident HaZZ Pavol Nereča, generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth, pridelenec HZS ČR na Slovensku Josef Slavík, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre, riaditeľka SŠPO MV SR v Žiline Elena Vavrová  a ďalší ctení hostia.

O pohár župana Trnavského samosprávneho kraja bojovalo 9 družstiev.
Súťaže sa zúčastnilo 6 družstiev Trnavského kraja, 1 družstvo z Okresného riaditeľstva HaZZ v Nitre a 2 súťažné družstvá z Českej republiky z hasičskej stanice Rosice a Boskovice.  

Cieľom súťaže bolo preveriť pripravenosť a vybavenie hasičských jednotiek na zvládnutie zásahov pri dopravných nehodách. Pre jednotlivé súťažné družstvá boli pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd, o ktorých družstvá neboli vopred informované. Týmto sa modelovali situácie porovnateľné s reálnymi podmienkami pri dopravných nehodách.

Na stupienok víťazov sa postavili hasiči z Rosíc z Českej republiky, ktorí získali 499 bodov. Druhé miesto obsadili hasiči z Nitry s počtom bodov 489. Na bronzovej priečke sa s počtom bodov 482 umiestnili hasiči z Galanty. V rámci krajského zápolenia zvíťazili hasiči z Galanty (482 bodov), striebornú priečku obsadili príslušníci zo Senice (397 bodov), na treťom mieste sa umiestnili hasiči z Dunajskej Stredy (394 bodov).

Súťažiaci na prvých troch priečkach boli ocenení ministerkou vnútra SR Denisou Sakovou, prezidentom HaZZ Pavlom Nerečom a podpredsedom Trnavského samosprávneho kraja Marekom Neštickým .

Ostatné súťažné družstvá:

Česká republika, HS Boskovice – 455 bodov

OR HaZZ v Trnave – 330 bodov

OR HaZZ v Piešťanoch – 317 bodov

OR HaZZ v Skalici – 229 bodov

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články