Bosorky v múzeu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Vlastivedné múzeum v Galante |MM|  Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno múzeum, v ktorom sa na krátky čas usídlili bosorky. Predsavzali si, že vyrozprávajú svoj príbeh všetkým zaujemcom, ktorí navštívia múzeum 26. októbra 2019 od 18:00 do 22.00. 

Pri tajoplnom svetle sviečok a lampášov dostanú malí aj veľkí odpovede na svoje otázky a dozvedia sa, ako to v skutočnosti s bosorkami na území Slovenska bolo. Ako vznikla viera v bosorky a v ich škodlivú činnosť? Ako mohla prerásť do krvavých represií a masovej hystérie? V ktorom období bol najväčší hon na čarodejnice, a aké boli obvyklé obvinenia? Ako sa ľudia bránili proti porobenia alebo odoberaniu mlieka bosorkou?  Ktorá kráľovná napokon zakázala súdne procesy s čarodejnicami? To a oveľa viac sa dozviete vo Vlastivednom múzeu v Galante, kde budete mať jedinečnú príležitosť stretnúť sa s vešticou, s bosorkami v mučiarni, s liečiteľom a inými čarodejnicami. Tak neváhajte a príďte! Očakávame nielen odvážne deti (kostýmy sú vítané), ale aj  zvedavých dospelých, mládež a staršiu  generáciu. Program máme pripravený pre všetkých, takže sa zaručene  nikto nebude nudiť.

Podujatie sa realizuje s finančnou podporou mesta Galanta. Nadväzuje na úspešné minuloročné podujatia Duchovia v múzeu, a Záhada v múzeu. Vstup zdarma. Tešíme sa na návštevu!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články