Kontrola cudzincov pracujúcich na Slovensku, tentokrát vo firme v Maduniciach

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Cudzinecká polícia v spolupráci s úradom práce, inšpektorátom práce a finančnou správou vykonala kontrolu cudzincov pracujúcich vo firme v Maduniciach, okres Hlohovec.

Kontrolovaných bolo 16 štátnych príslušníkov Ukrajina a 1 štátny príslušník Gruzínska. Preverovaním bolo zistené, že menovaní vykonávali pracovnú činnosť bez príslušných oprávnení a udeleného prechodného pobytu na účel zamestnania a v jednom prípade bol zistený neoprávnený pobyt.

Kontrola cudzincov

KONTROLA CUDZINCOV PRACUJÚCICH NA SLOVENSKUCudzinecká polícia v spolupráci s úradom práce, inšpektorátom práce a finančnou správou vykonala kontrolu cudzincov pracujúcich vo firme v Maduniciach, okres Hlohovec.Kontrolovaných bolo 16 štátnych príslušníkov Ukrajina a 1 štátny príslušník Gruzínska. Preverovaním bolo zistené, že menovaní vykonávali pracovnú činnosť bez príslušných oprávnení a udeleného prechodného pobytu na účel zamestnania a v jednom prípade bol zistený neoprávnený pobyt. Všetkým predvedeným cudzincom bolo vydané rozhodnutia o administratívnom vyhostení s uloženým zákazom vstupu na územie Slovenskej republiky a členských štátov EÚ na dobu jedného roka a bola im určená 15 dňová lehota na vycestovanie. Pri výkone akcie bolo zistených 15 porušení povinností cudzinca, za ktoré bola uložená pokuta v celkovej výške 540 €.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Freitag, 4. Oktober 2019

Všetkým predvedeným cudzincom bolo vydané rozhodnutia o administratívnom vyhostení s uloženým zákazom vstupu na územie Slovenskej republiky a členských štátov EÚ na dobu jedného roka a bola im určená 15 dňová lehota na vycestovanie.

Pri výkone akcie bolo zistených 15 porušení povinností cudzinca, za ktoré bola uložená pokuta v celkovej výške 540 €.

zdroj: Polícia SR

- Inzercia -
  1. Je potrebné urobiť poriadok a zamestnávateľa potrestať aby už na čierno cudzincov nezamestnával!

  2. Legislativa musi byt jasna, jednoducha a vymozitelna. Ano, nelegalne zamestnavanie je potrebne trestat. No zakonodarca by mal mat prehlad aj o procese legalizacie cudzincov na Slovensku a ich situcii pocas nej. A legislativu prisposobit sucasnej realite.

  3. treba upresnit, ze brali zamestnancov agentury, ktora zabezpecovala prac. silu, nie zamestnancov firmy v Maduniciach

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články