Prvé zápasy mladších žiakov, kadetiek a starších žiakov BK Lokomotíva Sereď

MBK AŠK Slávia Trnava – BK Lokomotíva Sereď 31:95 (2:33, 15:44, 22:81)
Majerník A. 28 (TH 11/8), Vranovič 24, Écsi 8, Harčár 8, Hrubý 6 (2/0), Kiss 6, Javor 4, Vlkovič 4 (2/0) Mizerík 3 (2/1) Hodorovič 2, Mikuš 2. Trestné hody družstvo 17/9.

Zápas č.A6

MBK AŠK Slávia Trnava – BK Lokomotíva Sereď 26:97 (2:28, 13:50, 23:68)
Vranovič 30 (TH 3/2), Majerník A. 27 (4/3), Kiss 12, Hrubý 8 (2/2), Vlkovič 8, Harčár 6 (2/0), Mizerík 2, Hodorovič 2, Écsi 2. Trestné hody družstvo 11/7.

V sobotu si otvorili svoj tohtosezónny basketbalový účet aj mladší žiaci nášho BK Lokomotíva Sereď. Vo vzájomnom derby zápase, so susedným tímom MBK Slávia Trnava, sa novotvoriace družstvo zahryzlo do svojho súpera už od prvých sekúnd a poctivou a kvalitnou, rýchlou hrou diktovalo tempo zápasov. Pod košom dominoval jasne Majerník ( trestné hody 15/11 ), v hre 1 na 1 zase Vranovič a kedže celú hru rozumne a presne riadil Tomáš Kiss, o výsledku bolo rozhodnuté už po úvodných štvrtinách. V našom družstve dostali šancu a možnosť všetci prítomní hráči a každý z nich prispel k presvedčivým víťazstvám. Najbližšie sa naši chlapci predstavia 26.10.2019, v ŠH Sokolovňa, v dôležitom zápase o postup do finálovej skupiny, s družstvom B.S.C. Bratislava.

Tréner: Jozef Ištok

1 liga Kadetky – skupina Západ

Zápas č. č.Z7

BK Lokomotíva Sereď – MBK Stará Turá    48:65 (12:16, 22:35, 36:44).

Užovičová 16 (TH 2/1, 3 trojky), Jakubčeková 8 (4/2), Žemlová 6 (4/0), Svrbická 6 (2/2), Nagyová 6 (2/2), Dudonová 2 (2/0), Vaňovčeková 2, Zrayer 2 (2/2), Takács, Pjonteková a Kovalovská. Trestné hody družstvo 18/9, 3 trojky.

V prvom zápase súťažnej sezóny 2019/2020 sme privítali ako jedno z najmladších družstiev družstvo zo Starej Turej. Zápas sme začali vlažne bez energie, chuti pobiť sa a nadmerného nasadenia. Najväčším problémom bolo pre nás veľmi známe odstavovanie a v tomto zápase sa k tomu pridala reakcia v obrane. Pomalým prechodom do útoku sme sa neustále trápili do postavenej a kompaktnej obrany súpera. V druhom polčase sa nám podarilo bodové manko z toho prvého aj mierne zmazať a keď už sme sa mali dostať na koňa, sme znovu neodstavili a stratili 2 krát loptu. V priebehu záverečného dejstva sa už len prejavila súperova väčšia taktická a mentálna vyspelosť, ktorú nadobúdajúcimi skúsenosťami a tréningovým procesom určite dobehneme.

Tréner: Martin Bosý

Nedeľa           29.9. 2019

Zápas č.Z11

BK Lokomotíva Sereď – BK AŠK Slávia Trnava    51:52 (7:9, 23:23, 37:36).

Nagyová 12 (TH 4/3, 1 trojka), Dudonová 11 (5/3), Užovičová 9 (1 trojka), Žemlová 7 (6/3), Jakubčeková 7 (3/1), Vaňovčeková 3 (2/1), Zrayer, Svrbická, Takács, Pjonteková a Kovalovská. Trestné hody družstvo 20/12, 2 trojky.

V nedeľu na nás čakala na domácej palubovke repríza finále Majstrovstiev Slovenska a finále z prípravného turnaja v Ostrave proti družstvu z Trnavy. Keďže v oboch predchádzajúcich zápasoch sme na súpera nestačili výrazným bodovým rozdielom, boli sme všetci ochotní a odhodlaní na ihrisku nechať aj dušu a sústrediť sa na dohodnuté pokyny. V prvej štvrtine sa nám podarilo výborne pracovať v našich obranách (samozrejme odstavovanie bolo výnimkou!!!). Mierne rozpačito sme sa prezentovali na útočnej polovici, ale ak sa nám podarilo všetkým sústrediť a držať sa vecí z tréningového procesu, boli sme úspešní. Úvod druhého polčasu bol znovu z našej strany výborným výkonom, no potom sme súpera zbytočnými chybami dostali späť do zápasu. Prehratým úsekom z konca tretej štvrtiny a začiatku posledného dejstva 4:17 sa zdalo, že zápas bude takmer rozhodnutý. Chytili sme sa znovu úspešnou trojkou, dobrými reakciami v obrane a zároveň rýchlym protiútokom. Záver zápasu bol celkom v našej réžii, no posledná víťazná strela sa nám nepodarila premeniť a bola z toho nakoniec prehra o 1 bod.

Dievčatá by som chcel pochváliť za zlepšený prístup a výkon oproti zápasu so Starou Turou. Ak sme sa držali dohodnutých vecí, vedeli sme byť lepším družstvom na oboch stranách ihriska. Trošku budeme musieť popracovať na úspešnosti zakončení a aby sme dokázali udržať koncentráciu bez zbytočných výpadkov v zápase. Vzhľadom nato, že sme po letnej prestávke spolu len 5 týždňov, sme sa po tomto výkone všetci presvedčili, že sa máme od čoho odrážať a máme na čom stavať.

1.liga Starší žiaci U15

Sobota            28.9.2019

Zápas č. Z2

MBK Karlovka Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 49:83 (9:20, 18:46, 31:63)
Rumpík 21 (TH 6/5), Barina 18 (2/2, 2 trojky), Bachorík 10 (4/4), Zguriš 10, Broškovič 8, Aboudi 6 (4/2), Andrášík 6 (4/2), Halenár 4, Jozek 0 (2/0), Kičko 0 (2/0), Náhlik 0 (2/0).
Trestné hody družstvo 26/15, 2 trojky,

Nedeľa           29.9.2019

Zápas č. Z7

BK Pezinok – BK Lokomotíva Sereď 53:83 (19:12, 30:33, 39:61)
Rumpík 25 (TH 5/3), Broškovič 19 (8/3), Aboudi 11 (1 trojka), Náhlik 8 (2 trojky), Barina 6 (4/4), Bachorík 6 (4/1, 1 trojka), Kapustík 4 (2/1, 1 trojka), Zguriš 4, Halenár 0 (2/0).
Trestné hody družstvo 25/12, 5 trojok.

Na prvý súťažný zápas sme vycestovali do Karlovky. Súpera sme vôbec nepoznali, takže sme sa chceli od začiatku sústrediť len na našu hru. S počiatku to bolo trochu nervózne, no akonáhle chalani prišli nato, že to čo máme natrénované perfektne funguje, tak bol zápas v našich rukách. Začo by som chcel chalanov pochváliť je, že boli od začiatku nabudení, koncentrovaní a snažili sa plniť všetky moje taktické pokyny. To sa ale nedá povedať o začiatku druhého stretnutia proti Pezinku. Boli sme nekoncentrovaní nato čo chceme hrať my, strácali sme lopty a dostávali ľahké koše z pod kosa. Súpera sme postavili na koňa a prehrávali 14:2. V druhej štvrtine sa už obraz hry zlepšil, vytvorili sme tlak v obrane, no trápili sme sa v útoku proti zatiahnutej obrane. Po polčasovej porade chalani pochopili aké je to vlastne jednoduché, začali sme hrať našu hru, vytvárali tlak v obrane a následne po stratách súpera rýchlo hrali do útoku. Za pár minút z toho bol rozdiel 20tich bodov, následne sme sa do zatiahnutej zónovej obrany trafili aj z poza oblúka a už sme súpera nepustili k ničomu až do konca zápasu.

Tréner: Patrik Sarna

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.