“keď sa už nejaký lekár, alebo žena tak rozhodne, tak má na to tak sakra vážny dôvod”

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ideš večer na mlynoch, ako čerstvá 20-ročná študentka do baru. Tancujete s kamoškami. Párkrát si ho všimneš. Nič výnimočné. Hnedé oči, výrazné obočie. Bežná utorková party. Tancujete, vodka a džusik. O pol tretej si ideš zapáliť. Myslíš, že si sama, ale on ťa tam čaká. Začne ťa bozkávať, tebe to je jedno. Keď ťa o pol minúty sotí na trávnik, prestane ti to byť jedno. Ale už je neskoro. Možno kričíš, možno nevládzeš, možno len tak ležíš a modlíš sa, aby to už skončilo, aby ťa ešte aj nezabil.
Bola si na polícii a aj tak ťa napne vždy, keď si naňho spomenieš. Napne ťa, keď vidíš modriny na svojich stehnách, keď sa dotkneš studeného pohára a spomenieš si na jeho vlhký pot na tvojom zadku. Čakáš na výsledky od gynekológa a modlíš sa k hocičomu. Dozvieš sa výsledky a grcáš a grcáš a si nešťastná a nonstop plačeš a grcáš a stále to máš pred očami, máš tam jeho, tú noc, to čo ti spravil a to, čo to teraz znamená. A vieš, že tá basa, čo ho čaká, sa nikdy nevyrovná tomu, čím si musíš prejsť ty.
Blíži sa termín. Potrebujú od teba rozhodnutie.
A ty len plačeš a grcáš a chceš umrieť viac, ako vysloviť nejaký súd.

Dnes bol fakt hnusný deň, nech sa na mňa nikto nehnevá, rešpektujeme určite všetkých, ktorí si myslia, že zastavením potratov zachránia nejaké deti alebo čo.

Kurva skúsili sa tí ľudia niekedy vcítiť do kože takej ženy, ktorá musí cez toto celé svinstvo prejsť? Absolútna väčšina potratov je spontánna. Plod sa prestane vyvíjať a hotovo. Koniec. Už len táto banalita má na niektoré slabšie povahy dosť vážny vplyv a depke sa proste nevyhneš. Nie je to len z toho, že niečo umrelo, ale aj z toho, že sa ti to nenarodí.
Čo potom musia prežívať tie baby, ktoré sa musia rozhodnúť? Organizátor pochodu Marek Michalčík v rozhovore pre SME vyhlásil, že znásilnenie nemôže byť dôvodom na potrat. Tak, ja by som len dodal, že sa mu to chalaňovi bez maternice asi ľahko hovorí.

Na tie baby, nech je ten dôvod fakt akýkoľvek, nikto nemyslí.
Tá hrôza, s ktorou to celé musia prežívať umocnená tuto davmi na námestiach, ktoré ich teraz pomaly odsudzujú z vrážd.
No nič, čo sme týmto chceli povedať, a motivovala nás k tomu v správe Miška, je, že nie všetci na Slovensku sú kokoti. Niektorí, dokonca aj bez maternice vás dokážu chápať, prajú vám veľa sily a dávajú pred vami klobúk dolu.

Nie, nikto normálny nie je vyznávačom interrupcií. Nikto z prochoice sa nemodlí k maternicovým vysávačom, nikto nechce posielať ľudské plody do záhuby. Ale vieme, že keď sa už nejaký lekár, alebo žena tak rozhodne, tak má na to tak sakra vážny dôvod, že nejaké vaše stredoveké zákony jej v tom nezabránia.

PS: Niekto sa tu vo virtualite sťažoval, že nikde nevidel, že by sa organizátori pochodu dištancovali od kotlebovcov.
No, ťažko sa ti je dištancovať od niekoho, kto môže tvoje videnie sveta v parlamente aj reálne doviesť do praxe.
A okrem toho, bolo by celkom trápne sa teraz od nich dištancovať a potom po prijatí zákona im za to ďakovať.

Zdroj: FB
- Inzercia -
 1. To sme to pán Majko dopadli!
  Už preberáme aj so “ZOMRI”.
  Ale to, že včera bolo v Bratislave asi 50000 ľudí na pochode za život ani zmienka. Žiaden článok, fotografie mladých ľudí a pod. nič.
  O pochode “iných” ste však zverejňovali.
  Objektivita? Dvojaký meter?
  Ach jaj!

 2. Ľútosť 23. septembra 2019 at 12:06 – za jedinu lutost ja osobne povazujem fakt, ze sa najdu jedinci a skupiny ludi, ktori si chcu svoju osobnu buducnost (karieru v politike) riesit cez temy zasahujuce do totalnej intimity cudzich zien.

  Tymito ludmi postavena tema nie je temou spolocnosti. Je vsak lubiva a lahko pochopitelna aj pre jednoduchych ludi rovnako ako migranti ktori k nam nikdy nemigrovali, vlaky zadarmo ktore platime vsetci, zdanovanie retazcov stopnute EU, ci socialne istoty, ktore ludom zobrali jedine ti, co si na tomto slogane postavili politicku buducnost na 14 rokov.

  Osobne neberiem nikomu pravo vyjadrit nazor no nevidim dovod nato, aby som v zaujme jeho siirenia stracal vlastny cas.

 3. Pre Ľútosť : bolo tam síce kvantum ľudí ale koľko z nich vedelo, že o čom to je? Všetci to tam podporovali ale pri otázke a čom je ten pochod nevedeli odpovedať (a to nehovorím o tých chlapoch v zelenom) A najmä prečo by mal niekto rozhodovať o tom či smiem ísť na zákrok alebo chcú aby išli na zákrok k babke bylinkarke? Chlapom sa o tom dobre hovorí keď nemôžu takéto niečo zažiť. Ešte že ministranti nemôžu otehotnieť lebo by sa inak na to pozeralo 🤔👀

 4. Otázka pre liberálov:

  sloboda rozhodovania pri potratoch vs povinné očkovanie?

  Prosím vysvetliť, dakujem.

 5. 1.novinár by mal byť objektívny a nemal by účelovo podsúvať svoje náboženské a politické názory. Novinár by mal informovať o skutočnom dianí a nie selektovať podla toho čo mu vyhovuje.
  2. Je irónia keď človek čo tu mal články o slušnom slovensku teraz napíše že – „za jedinu lutost ja osobne povazujem fakt, ze sa najdu jedinci a skupiny ludi, ktori si chcu svoju osobnu buducnost (karieru v politike)“ že by Šeliga a spol ?
  3. „Tymito ludmi postavena tema nie je temou spolocnosti.“ – viac ako 50 tisíc občanov je jasna odpoveď. Nepísali ste keď bolo na námestich 10 000 ludí ktorí chceli odvolať vladu že vláda by tak mala spraviť ? Takže nie ! Toto je téma !
  4. „ako migranti ktori k nam nikdy nemigrovali“ – je zaujímavé ako ste dokázali obrátiť pochod za život na migrantov. Ale keď už tak len vďaka tejto vláde tu nemáme migrantov. To je fakt že sme neprijali kvóty. Stačí pozrieť čo povedal Kiska v Sme Hanzelovej prednedávnom – Slovensko je úspešná krajina EU a my sa nemôžeme báť prijať pár tisíc migrantov.
  5. Niekedy je lepšie mlčať a zvlášť pri takejto téme.

 6. Pán Majko!
  Zdá sa, že ste nič nepochopili.

  Dovoľujem si Vám preposlať myšlienky od iného autora a z iného portálu. Verím, že mi ich preposlanie odpustí!

  Tak teda:

  Našu krajinu aj civilizáciu čakajú intenzívne debaty o tom, v čom spočíva hodnota človeka.
  Motívom k nej bude zhoršujúca sa demografia, ktorá zvýši náklady na sociálne a zdravotné výdavky. Spolu s tým sa otvorí debata, aký zmysel má spoločenská investícia do života, ktorý sa blíži k svojmu záveru. Náznaky pohybu verejnej mienky z prieskumov starnúcich spoločností už preukazujú znižovanie citlivosti voči hodnote života starých ľudí.
  Iná filozofická debata, ktorá pred nami stojí, prinesie relativizáciu ľudského života vzhľadom na jeho ekologickú príťaž. Indikátorom tohto myslenia je rastúca popularita myšlienky, že nový človek je nezodpovednosť.
  Potreba demonštrovania za hodnotu človeka bez ohľadu na jeho stav bude ešte rásť.

  Aj preto bol Pochod za život!

 7. Tiež si myslím že bol zbytočný takýto pochod.Počet interupcii na Slovensku z roka na rok klesá.A teda neviem čo je lepšie, ísť na potrat alebo nech končia nechcené deti v lepšom prípade v hniezde záchrany alebo v tom horšom niekde v kontajneri.

 8. je to vyhradne pravo zeny ako sa rozhodne,nie nejakych politickych debilov,ktory sa tam poflakuju 4 roky ,ved tu sa nevedia postarat o normalne narodene deti,idete do galanty s dietatom ktore ma virozu a oni vam ho tam zabiju,idete prihlasit dieta do skolky vsade obsadene,pridu vam na ucet rodinne na jedno dieta 25€ a rozmyslate ako mu kupite zimnu bundu ktora stoji 30€.nedajboze,ze mate dieta nejako postihnute same polena pod nohy od statu.

  p.kurbel v niektorych pripadoch by bolo lepsie keby niektore matky isly na ten potrat.

 9. ak je to výhradné právo ženy, prečo len do 12 teho týždňa? Kto a prečo si dovolil takto “nehorázne ” zasiahnuť do výhradného práva ženy? Žena má výhradné právo rozhodovať o sebe. Či si chce dať obruč do nosa, amputovať nohu či ucho a podobne. Dieťa v jej lone je však samostatná bytosť s jedinečnou DNA, takže sa nejedná o jej telo a už vôbec nie o jej život. Ak štát má právo povedať, že zabiť kohokoľvek je zločin,
  tak má právo a povinnosť zakázať vraždiť každú ľudskú bytosť pred, či po narodení.

 10. p.kurbel,v prvom rade je to plod,nie dieta.ze by bola az taka samostatna bytost o tom silno pochybujem,samostatne sa stava po odstrihnuti pupocnej snury a ma rodne cislo.
  ak je to zabitie preco tieto deti nemaju vlastny hrob?ale maju ich len narodene?
  vase slavne kdh tusim bolo vo vlade ,preco neuzakonili zakaz interupcii?

 11. 1. Žena pri potrate nerozhoduje o sebe, ale o druhom, t.j. o dieťati, či bude žiť, alebo zomrie. Je to stále vražda, či to niekto uznáva, alebo nie.
  2. Ako sa u nás zaobchádza so starými ľuďmi? Nemá sa o nich kto starať. Sú príťažou tejto spoločnosti. Opatrovateľky koľko zarábajú? Nech si to vyskúšajú naši politici a uvidíme koľko by si oni nadelili, alebo ako dlho by im to vydržalo?
  3. Justícia. Aké tresty dostávajú za vraždu? Je to výsmech. Dohoda o vine a treste, zníženie sadzby, že sa priznal, prepustený za dobré správanie… Viac dostane ten, za krádež. Hrozné!

 12. Zakonnym obmedzenim v tomto pripade nebude vyriesene uplne nic. Zvysi sa vsak riziko neodborneho umeleho prerusenia tehotenstva a tzv. potratova turistika. Takze zenam ktore sa pre potrat rozhodnu, tomu touto cetou nik nezabrani…

  Ale mam aktualnu informaciu, ako malo staci na prilozenie polienka do ohnika, ktoreho velkost moze rozhodnut o tom, ci zena v problemoch na potrat pojde, alebo nie.

  Poslanci OZ v Sintave dnes vecer hrdo rozhodli o zvyseni poplatku za dieta v materskej skole o viac ako 50% !!

  Priatelia – pan Kurbel, bol som sam, kto im verejne v diskusii povedal, ze sa mozu hanbit. A to viete dobre, ze nie som veriaci, len jednoducho rozmyslam, co moze byt jednym z dovodov, preco sa niektore zeny pre potrat rozhodnu. Ekonomika.

  Pan Kurbel, my si nevazime matky, nevytvarame mladym rodinam vhodne podmienky na vychovavanie deti a uz vobec mlade rodiny nemotivujeme mat deti. Akurat niektori vychcanci maju plne huby reci na temy, ktore su masami lahko pochopitelne.

  Priatelia, len uplny idiot si mysli, ze zena otehotnie s cielom ist na potrat. Ako je vyssie napisane – zpravidla ma na to sakra dovod. A ani Vy, ani farar, ani ja a vlastne nik by jej nemal zvazovat ruky a este viac komplikovat nepochybne uz tak zlozitu situaciu, ktoru ona nevie riesit inak, ako potratom. Pravo podla mna mame pomoct jej – ak o pomoc stoji.

  Niektori “politici” su fakt zvlastni a falosni. Na jednej strane sa dovolavaju svedomia cudzej zeny – matky a na strane druhej ich nezaujima to vlastne. A kludne dvihnu paprce za viac ako 50 % navysenie poplatkov pre tych najmensich.

  Preto odkazujem tymto “politikom” – Na taketo rozhodnutia netreba ziadnych myslitelov. Zatazit zvysenymi nakladmi obcana a na druhej strane sa nezaujimat o nehospodarne vynalozene desiatky az stovky tisic Eur penazi nas vsetkych, dokaze aj debil.
  Rozumny skutocny politik klepne po lepkavych prstoch zlodejom rozkradajucim spolocne peniaze a tie uz neopravnene vyplatene pozaduje vratit spat do rozpoctu obce. A z nich zafinancuje politiku, ktora bude mlade rodiny motivovat do dediny prist, mat deti a vychovavat ich.

  Lenze to chce odvahu, vytrvalost a mysliet. A to zial mnohym ludom rozhodujucim o nasej buducnosti velmi nejde…

 13. Pán Kurbel,tie Vaše názory,že či môže žena rozhodovať o svojom lone,sú velmi,veľmi pochybné.Su ovplyvnené postojom cirkev k tejto téme.Defakto chce tu niekto zasahovať do najväčších osobných práv človeka.Je to jej telo,a nikto nemá právo sa do toho miešať.Hlavne nie cirkev.

 14. Pre Tonyho
  Pochybujete o tom, že je to samostatná bytosť. Každú ľudskú bytosť jednoznačne a jedinečne identifikujete pomocou DNA. Dieťa v tomto prípade má inú DNA ako matka. Tak je to iná bytosť alebo nie? A čo sa týka tej samostatnosti, mnoho chorých či inak postihnutých ľudí nie je samostatných. Napríklad známi rakúsky automobilový pretekár formule 1.
  A prečo nemajú vlastné hroby? Lebo ich telíčka hádžeme do odpadových košov ako najväčší barbari.
  Pre Majaka
  Zákonným obmedzením nebude v tomto prípade vyriešené vôbec nič.
  Ale bude, lebo toto zákonné obmedzenie môže zachrániť množstvo životov. A potratová turistika? Veď aj dnes je možné že niektoré ženy idú na takúto turistiku povedzme v 13 či 14tom týždni, poprípade aj neskôr.
  Pre Halo Najväčšie osobné právo človeka.
  Potrat a rozhodnutie o ňom nie je najväčším osobným právom človeka. Najväčším právom človeka je právo na život.
  Som presvedčený, že drvivá väčšina potratov je pre náš egoizmus. Nechcem dieťa, lebo by sa mi znížilo životný štandart, treba sa oň starať, obmedzuje ma a podobne. A tie ženy, ktoré sú v zlej ekonomickej či inej situácii môžu dieťa donosiť a ponúknuť ho na adopciu. Nemusia ho ani vidieť. Dnes tisíce párov čakajú na adopciu. Poznám viacero prípadov, kedy si biely adoptovali cigánčatá, lebo po rokoch čakania na biele dieťa stratili nádej na adopciu. Taktiež existuje niekoľko organizácii, ktoré pomáhajú mamičkám po všetkých stránkach včetne finančnej. A že moje názory sú ovplyvnené názorom cirkvi? A čím su ovplyvnené názory Slovákov keď v poslednom priekume verejnej mienky z 11-17 septembra 2019 dve tretiny respondentov povedalo, že nepovažujú právo ženy na potrat dieťaťa ktorému už bije srdce za správne. Dnes som zrovna čítal, že podľa najnovších výskumov dieťaťu začína byť srdce na 16ty deň a nie ako sa doteraz uvádzalo až na 21vý deň.

 15. Pre Kurbel,za prvé Našťastie Vy neurcujete a nevydavate zákony,čo má viac nastalo Vo Vašom komentári,ohliadnuc od toho,že ste to myslel dobré,ale ten výraz,že adoptovali “Cigancata”,hovorí za všetko.Nie sú to stenové,pán Kurbel.Vas názor je taký,aký je,ale vatsina ľudí,našťastie zodpovedných,je toho názoru,žena ako taká si rozhoduje sama,ako sa bude s jej telom nakladať.

 16. p.kurbel,nie ze pochybujem ci je plod samostatna bytost,ak by sa predo mnou zjavil pan boh a tvrdil ,ze plod je samostatna bytost ,tak by som mu tvrdo oponoval.
  takze vy ste cital,ze srdce plodu zacina byt v 16ty den,,no zachvylu sa dozvieme z nejakej slavnej univerzity,ze dieta vlastne vie aj rozpravat a urcite mu uz normalne funguje aj mozog.
  ved vyberme to samostatne dieta v 16 dni,odstrihnime mu pupcnu snuru supnime do inkubatoru dajme adoptivnym rodicom a oni si ho vypiplu.
  k tym adopciam,tolko cinizmu som od vas necakal,” nemusia dieta ani vidiet a ponuknu ho na adopciu”,to mi pripada ako nejaky tovar a dobry biznis a ak sa dieta neadoptuje tak sup ho do domova,len ste zase zabudli na tu matku ,ako bude vnimat odnatie narodeneho dietata,dokaze to vobec,nezruti sa psychicky,alebo sa bude existencne borit v problemoch aj s dietatom ak si ho necha.
  posledna vec, na svete je nas uz cez 7mld,krajiny ako cina,india by mali mat po druhom dietati ist povinne na potrat,ak nas bude 12-15mld.tak na nasej uz aj tak znicenej planete nastanu pre ludstvo obrovske problemy,nedostatok vody,potravy,vycerpanie surovynovych zasob,choroby ,nas uz asi zuby z tohoto stavu boliet nebudu,ale tie deti co sa prave dnes rodia to pocitia plnou silou.
  p.kurbel respektujem aj vas nazor hoci sa diametralne odlisuje od toho mojho.

 17. pozrite si nejake video ako prebieha potrat ako sa dieta zufalo snazi uniknut pred natrojmi ktorymi mu trhaju telicko a potom hovorte o tom ze to nie je samotatna ludska bytost videl som to a bolo mi na vracanie videl som video potratu asi 2 kilogramoveho dietata zaobchadzali s nim ako s kusom telaciny nedokazal som to ani dopozerat

 18. To by ma zaujímalo, ako by ste donútili svoju sestru do nosiť dieťa napr po znásilnení? Alebo keby sa zistilo že dieťa bude postihnuté? To sa naozaj vrátime do minulého storočia?

 19. p.kurbel to co pre boha pozerate ake videa?to bolo niekde z pakistanu, viete co vlastne pisete? 2 kg dieta je tak 33 tyzdnov stare,8 tyzdnovy plod o ktorom tu debatujeme ma 1,5 GRAMU to je velkost fazule,2,5kg deti sa uz niekedy predcasne rodia a idu do inkubatorov.

 20. video bolo z USA nie z Pakistanu. Tam v niektorých štátoch sú interupcie povolené až do okamihu pôrodu.
  U nás je ukončenie tehotenstva povolené do 12 teho týždňa nie do 8 meho a to sú tri mesiace, takže to nie je fazuľa. Pozrite si videho odtrhnutých nôh či rúk a potom s čistým svedomím povedzte že je to v poriadku.

 21. 12. týždeň tehotenstva
  Dieťatko dosahuje veľkosť limetky (6 – 8 cm); váži asi 14 – 20 gramov. Všetky vnútorné orgány sú vyvinuté a mozog je plne vyformovaný. Reflexy sú prítomné. Dieťa dokáže skrčiť nohy, ohýbať chodidlá, narovnávať prsty, zvraštiť obrvy. Vďaka metabolickému systému cíti emocionálne stavy matky a reaguje na ne.

  https://4life.sk/ako-vyzera-moje-dieta/

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články