Celosvetový čistiaci deň v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Svetový čiastiaci deň – World Cleanup Day vznikol v roku 2008 v Estónsku, kedy sa obyvatelia celého štátu spojili, aby upratali svoju krajinu. Od tej doby sa každoročne do kampane World Cleanup Day pripájajú ďalšie a ďalšie krajiny, ktoré svojim odhodlaním chcú zmeniť prostredie v ktorom žijú ku krajšiemu a čistejšiemu.

V roku 2018 sa projektu World Cleanup Day zúčastnilo 155 krajín a neuveriteľných 18 miliónov dobrovoľníkov. Vlani sa do kampane po prvýkrát zapojilo aj Slovensko. Tento rok Svetový čistiaci deň pripadol na 21. septembra a do tejto medzinárodnej iniciatívy sa zapojila aj Sereď. Dobrovoľníci, ktorým záleží na čistej prírode upratovali koordinátormi vopred vybrané miesta.

Podľa Veroniky Repiskej, hlavnej koordinátorky za tím Upracme Slovensko, bolo najväčšou motiváciou zapojiť sa do tejto celosvetovej výzvy, bojovať proti znečisteniu prírody: „Tento rok sa naša krajina do kampane zapojila už pod hlavičkou Občianskeho združenia Upracme Slovensko, ktoré bolo založené na tento účel. Som rada, že sa aj v Seredi našli dobrovoľníci a zareagovali na výzvu. Aj vďaka nim, bude naše mesto čistejšie.“

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články