Verejné vypočutie kandidátov na sudcov ÚS si v archíve NR SR nepozriete.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pred dvomi dňami boli poslancami výborou NR SR verejne vypočutí kandidáti na sudcov Ústavného súdu. Jedným z kandidátov je aj advokát  Mgr. Slavomír Trnkócy. O jeho konaní a vystupovaní na verejnom rokovaní OZ v Šoporni sme písali v článku pod titulom

“Zakazuje zverejniť vlastné vyjadrenia prednesené na verejnom OZ. V priestoroch súdu atakuje novinára. A kandiduje na sudcu Ústavného súdu. Mgr. Slavomír Trnkócy.”

Vypočutie kandidátov na tento mimoriadne dôležitý post na Ústavnom súde bolo verejné a prenášané online, no nie každý občan mal možnosť pozrieť si priamy prenos v momente jeho vysielania.

NR SR videonahrávky zverejňuje aj v archíve, ktorý má byť dostupný trvale. Je tomu tak?

Dnes nás kontaktovali už štyria občania, ktorí funkčný archívny záznam z tohto verejného vypočutia nemôžu na internete dohladať. Jediný odkaz na video je tu: https://tv.nrsr.sk/archiv/ine/7/3792

Zverejnený odkaz ale funkčný nieje.

K voľbe kandidátov má prísť čoskoro a záujem o presadenie tých “svojich ľudí” môže byť značný. Má teda občan rozmýšľať, či je nefunkčnosť videozáznamu z verejného vypočutia kandidátov úmyslom?  Existuje snáď záujem zakryť prípadnú slabú odbornosť alebo nízky morálny kredit niektorého z uchádzačov?

- Inzercia -
 1. Tak toto je naozaj silna kava! Odporucam si to pozriet z archivu. Vykruca sa ako had jedovaty.. Zije si svoj vlastny svet v unesenej krajine zlocincami!

 2. Nazaj silna kava.
  Ked nieco chvilku nefunguje, NIEKTO v tom hned vidi umysel, zahmlievanie, sabotovanie, …
  Uz sa preberte.
  Skutocne ste mam pobavili.

  Alebo senzacia za kazdu cenu?

 3. To čo odznelo od pána Trkócyho nemá obdobu. Odrapkajú mu znenie zákona a Trnkócy reaguje, že to je Váš právny názor. Odpoveď Trnkócymu: To nie je môj názor, ale znenie zákona!

 4. mimochodom nevie niekto vysvetlit ako je možné,že tento excelentny právnik ma napriek doktorandskemu štúdiu len titul Mgr.?uspesne absolvovanie tohto studia sa predsa konci inym titulom..

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články