Na mieste činu stratil telefón, policajti ho obvinili z lúpeže

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KRPZ Trnava |MM|  Trnavskí policajti objasnili prípad lúpeže na 64 ročnej žene z Piešťan. V nedeľu, 8. 9. krátko pred 16.00 h prepadol ženu na Ulici Hospodárskej v Trnave pred obytnými domami neznámy muž. Chytil jej dámsku koženú kabelku, ktorú držala v ruke a začal ju trhať ťahať. Žena vzápätí spadla na obrubník a s kabelkou ju ťahal ešte asi 5 – 6 metrov po tráve. Nakoniec sa mu ju podarilo vytrhnúť a z miesta ušiel. Krátko po incidente privolala zranenej žene pomoc cez linku 158 okoloidúca svedkyňa. Policajti obhliadli miesto činu, aj širšie okolie a na mieste našli okrem kabelky aj mobilný telefón. Ako nakoniec zistili, ten patril mužovi z lúpeže. Vyšetrovateľ spolu s policajnou operatívou na prípade intenzívne pracovali a v piatok, 13. 9. zadržali podozrivého, 27 ročného muža v Novom Meste nad Váhom. Ten sa nakoniec k lúpeži priznal. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpela prepadnutá žena pri útoku zlomeninu ramena, z ktorej sa bude liečiť približne 5-6 týždňov. Páchateľ jej z kabelky zobral 27 eur v hotovosti.

Vyšetrovateľ obvinil 27 ročného Pavla H. zo zločinu lúpeže a zároveň spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Za zločin lúpeže na chránenej osobe hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

 

- Inzercia -
  1. Svedkyňa ktorá privolala Políciu si zaslúži pochvalu, rovnako ako operatívna činnosť príslušníkov PZ pri vypátraní násilníka. Ale takí policajti, pozri video
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=383&v=2aot9t3EQh0
    od 10:20 až 13:00 min a potom ešte 22:00 min až 25:00 min moc dobré meno PZ nerobia. Myslím, že boli prví, kto porušil práva občanov a zákon o verejnom zhromaždení občanov. Tých viac ako tisíc komentov jasne hovorí o znalosti zákona, ktorým sa tam prítomní policajti mali predovšetkým riadiť. A aj o tom, že nie všetci ľudia sú bez právneho vedomia.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články