ISSN 1337-8481

Krásne podujatie spojilo Sereď a Tišnov

- Inzercia -
- Inzercia -

V rámci projektu “Umenie bez hraníc” sa v mesiaci september uskutočnilo ďalšie stretnutie partnerských miest – Tišnova ( ČR ) a Serede ( SR ). Hlavným cieľom projektu Umenie bez hraníc je posilnenie cezhraničnej spolupráce prostredníctvom rozvoja a výmeny regionálnych kultúrnych tradícií a spoločenských aktivít. Obe mestá už niekoľko rokov organizujú spoločné podujatia, ktoré zahŕňajú folklórne festivaly, družobné kontakty školských zariadení, kultúrnych súborov, či poznávacie zájazdy. Dňa 13. septembra sa v Mestskom amfiteátri v Seredi konalo ďalšie spoločné kultúrne vystúpenie.

Na úvod sa prítomným prihovorili predstavitelia oboch miest: starosta obce Tišnov Jiří Dospíšil, radní Aleš Navrátil, primátor mesta Sereď Martin Tomčányi a zástupca primátora Ľubomír Veselický.

Hľadisko zaplnili žiaci seredských škôl i verejnosť, nakoľko pestrý program sľuboval príjemný zážitok z celého podujatia. Mesto Sereď reprezentoval detský folklórny súbor a ľudová hudba Kvetoňka. Účinkujúci mali pre divákov pripravené pásmo ľudových piesní a tancov. Z mesta Tišnov pricestovalo amatérske Karasovo divadlo s rozprávkou Princovia sú na draka. Príbeh z pera Jiřího Chalupy a Karla Hoffmanna bola plná piesní Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.

Poslankyňa MsZ v Seredi Slávka Kramárová spoločné chvíle charakterizovala nasledovne: “Stretnutie s ľudmi z Tišnova bolo príjemné, ako každé stretnutie s priateľmi. Som rada, že družba oboch miest, ktorú som vlastne začala ja, teda ZŠ J.A. Komenského so ZŠ Smíškova, nielen trvá, ale sa prehlbuje.”  Jej slová doplnila doplnila ďalšia poslankyňa Edita Červeňová: “Úžasní, milí a veselí ľudia, plní nadšenia a láskavosti. Som rada, že som ich spoznala.”

Okrem kultúrneho podujatia si predstavitelia oboch partnetských miest v rámci stretnutia vymenili skúsenosti v oblasti riadenia samosprávy,  vzájomne si predstavili novinky z oboch miest a predostreli možnosti ďalšej spolupráce, ktorá by bola prospešná obom stranám. Všetci vyjadrili spokojnosť s doterajšími spoločnými aktivitami, ktoré boli úspešné v mnohých oblastiach.

Najčítanejšie

PRÁVE TERAZ: Vážna nehoda za Šintavou. Cesta medzi Šintavou a Šoporňou uzavretá ! – AKTUALIZOVANÉ

Polícia upozorňuje vodičov, že z dôvodu vážnej nehody je tento úsek cesty uzavretý. Policajti vykonávajú odklon cez obec Dvorníky...

V campingu Seredčania bojovali o najchutnejší guláš

V sobotu 12. októbra sa v seredskom kempingu konal 6. ročník súťaže vo varení gulášu. Zmerať sily v boji...

Detektoristovi sme v Seredi zaistili takmer 500 cenných predmetov

KRPZ Trnava |MM|  Policajti odhalili muža, ktorý mal v zbierke vyše 1200 kovových predmetov, z toho takmer  500 bolo...

Ďalší zadržaný drogový díler v Šoporni

KRPZ Trnava |MM|  Policajti obvodného oddelenia vykonávali hliadkovú službu v obci Šoporňa. Chceli zastaviť motorkára, ktorý jazdil po obci...

Hranice mesta SEREĎ sa posunuli

Od 10. októbra 2019 došlo k zmene dopravného značenia začiatku a konca mesta SEREĎ. Kým pred spomínaným dátumom bola hranica intravilánu mesta...
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články