ISSN 1337-8481

Po policajnej akcii z utorka tohto týždňa v súvislosti s prevádzačstvom už padli obvinenia

- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM| Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP P PZ obvinil šesť Slovákov (dve ženy a štyria muži) a jednu občianku Ukrajiny za pokračovací zločin prevádzačstva spáchaný v spolupáchateľstve.

Podľa zistení polície mala táto skupina minimálne od polovice roku 2017 organizovať nelegálne zamestnávanie a prácu cudzincom, ktorí nemali povolenie na pobyt, či zamestnanie. Neoprávnene tak mali zamestnať viac ako 1800 občanov pochádzajúcich najmä zo Srbska a Ukrajiny. Presný počet a tiež suma, o ktorú sa obohatili, je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Počas utorňajšej akcie policajti vykonali štyri domové prehliadky a tri prehliadky iných priestorov a pozemkov v Trnavskom kraji. Pri prehliadkach boli zaistené najmä dokumenty týkajúce sa zamestnávania cudzincov pochádzajúcich z tretích krajín, výpočtová technika, mobilné telefóny, a iné vecné a listinné dôkazy.

Vyšetrovateľ už predložil prokurátorovi návrh na vydanie podnetu na vzatie do väzby šiestim obvineným, siedmy sa už nachádza vo väzbe pre iný trestný čin. Po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody vo výške od dvoch do ôsmich rokov.

– – –

V utorok (10. septembra 2019) polícia informovala o zásahu Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície v okrese Galanta v tejto správe:

Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície P PZ dnes v skorých ranných hodinách vykonala viacero domových prehliadok v okrese Galanta k trestnému činu prevádzačstva v súčinnosti s príslušníkmi ďalších útvarov PZ.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Najčítanejšie

Práve teraz: Vážna dopravná nehoda medzi Sereďou a Galantou – VIDEO

Pred malou chvíľou došlo k vážnej dopravnej nehode viacerých vozidiel medzi Sereďou a Galantou, pri výjazde na rýchlostnú komunikáciu...

Váhovce: Brat napadol brata so sekerou

KRPZ Trnava |MM| Policajti zo Serede obvinili z úmyselného ublíženia na zdraví 17 ročného mladistvého z obce Váhovce. V...

Okradli babičku o peniaze a doklady, poznáte ich ?

KRPZ Trnava |MM| Galantskí policajti vyšetrujú prípad okradnutej staršej pani. Ku krádeži došlo v nákupnom centre v meste Galanta. Jeden...

AKTUÁLNE: Dopravná nehoda v centre Serede. Ulica M.R. Štefánika je neprejazdná!

Sereď   /   Práve teraz polícia dokumentuje dopravnú nehodu ktorá sa stala na...

Nahlásil bombu na stanici v Seredi a bol zvedavý či prídeme…A prišli sme

KRPZ Trnava |MM| Policajti zadržali muža, ktorý nahlásil bombu na stanici v Seredi. Operačný dôstojník prijal na linku 158...
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články