Policajné správy z Trnavského kraja

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KRPZ Trnava |MM|  Iron vyňuchal ukradnutý trezor

Služobný pes Iron bol úspešný v pachovej stope.

V utorok, 3. 9. krátko po nahlásení prípadu krádeže vlámaním do istej spoločnosti v Dunajskej Strede zachytil vo večerných hodinách pachovú stopu. Z priestorov firmy bola ukradnutá ohňovzdorná skriňa, v ktorej sa nachádzali stravné lístky a finančná hotovosť vo výške viac ako 35 tis. eur.

Policajný psovod so psom Ironom úspešné zachytili pachovú stopu páchateľa, ktorá viedla cez prestrihnuté oplotenie a vysokú trávu až do hustého lesného porastu. Vzhľadom na neprehľadný terén rozhodol kynológ, že pes bude vypustený na prieskum, kde krátko na to označil v teréne kovovú ohňovzdornú skriňu. Tú kriminalisti zaistili a podrobili skúmaniu.

Polícia na objasnení krádeže vlámaním do objektu spoločnosti naďalej intenzívne pracuje.

– – –

Policajti obvinili muža z ničenia hrobiek

Hlohovskí policajti obvinili muža, ktorý poškodzoval hrobky na cintoríne v Hlohovci. Minulý týždeň vo štvrtok, 4. 9. ho prichytili krátko po čine policajti mestskej polície. Na mestskom cintoríne poškodil 12 hrobiek a dve sochy, Svätú Bernadetu a Pannu Máriu, ktoré pochádzajú z roku 1895. Na hrobkách poškodil vstupné dvere , vošiel dnu, kde porozbíjal sklené svietniky, úmyselne ničil kvety, rozhadzoval kahance. Celkovo spôsobil škody za viac ako 2490 eur. Poverený policajt obvinil z uvedeného skutku 24 ročného miestneho muža z Hlohovca pre prečin hanobenia miesta posledného odpočinku. Policajtom muž uviedol, že mu krátkej minulosti zomrela matka a s jej smrťou sa nevie zmieriť. Osobe môže v zmysle zákona hroziť trest odňatia slobody až na 2 roky.

 

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články