ISSN 1337-8481

Dni obce Pata

- Inzercia -
- Inzercia -

Pata/ Keďže internetová stránka Sereď On Line prešla v poslednom období kompletnou rekonštrukciou, nebolo za ten čas možné uverejňovať k jednotlivým článkom fotografie. Do tohto obdobia práve zapadli aj oslavy Dní obce Pata, ktoré sa konali v dňoch 23. – 25. augusta 2019. Na žiadosť občanov, ktorí sa z rôznych dôvodov nemohli osláv zúčastniť, uverejňujeme reportážny prierez jednotlivými dňami.

V piatok 23. augusta sa konal hudobný festival PATAgónia Fest, v ktorom vystúpili hudobné skupiny EGO Group, Catharsic, Sima Martausová, Hotel Peter a Helenine oči. Organizátori zaznamenali na koncerte viac ako 1200 platiacich návštevníkov (vstupné bolo symbolické – 5€).

V sobotu sa začal program o 14.00 vyhliadkovými letmi lietadlom ( ktoré trvali až do zotmenia) a od 15.00 zábavným programom pod názvom „To naše patanské“ – vystúpením detí a mládeže z obce Pata. Za nimi zabávala prítomných Marcela Molnárová, Kmeťoband a Martin Repáň a Repáňovská muzika. Program od 20.00 pokračoval zábavou s hudobnou skupinou ZENIT.

V nedeľu sa konala slávnostná svätá omša za obec a je obyvateľov, na ktorej bol vysvätený základný kameň pre výstavbu pomníka občanom Paty, padlým v prvej a druhej svetovej vojne.

Sprievodným programom osláv boli atrakcie pre deti, ukážky ľudových remesiel a podávanie ľudových jedál. Počas trvania osláv návštevníci skonzumovali za štyri veľké kotle baranieho, hovädzieho, držkového a fazuľového gulášu, viac ako 2000 mastených a plnených lokší, nechýbala ani cigánska pečienka, klobásy a všakovaké iné dobroty, burčiak a množstvo nealkoholických nápojov. Za pozornosť stojí fakt, že na oslavách sa fajčiari mohli realizovať iba vo vyhradených priestoroch pred športovým areálom, čo mnohí návštevníci kritizovali, no zákaz akceptovali.

 

 

  1. Dni obce PATA sa vydarili iba ten dážď v nedeľu trocha narušil slávnostnú svätú omšu čo sa mala konať v športovom areáli. Vďaka všetkým organizátorom a OU na čele zo starostom obce za výbornú organizáciu obecných dní. Vďaka patrí aj všetkým účinkujúcim.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Najčítanejšie

Práve teraz: Vážna dopravná nehoda medzi Sereďou a Galantou – VIDEO

Pred malou chvíľou došlo k vážnej dopravnej nehode viacerých vozidiel medzi Sereďou a Galantou, pri výjazde na rýchlostnú komunikáciu...

Váhovce: Brat napadol brata so sekerou

KRPZ Trnava |MM| Policajti zo Serede obvinili z úmyselného ublíženia na zdraví 17 ročného mladistvého z obce Váhovce. V...

Okradli babičku o peniaze a doklady, poznáte ich ?

KRPZ Trnava |MM| Galantskí policajti vyšetrujú prípad okradnutej staršej pani. Ku krádeži došlo v nákupnom centre v meste Galanta. Jeden...

AKTUÁLNE: Dopravná nehoda v centre Serede. Ulica M.R. Štefánika je neprejazdná!

Sereď   /   Práve teraz polícia dokumentuje dopravnú nehodu ktorá sa stala na...

Nahlásil bombu na stanici v Seredi a bol zvedavý či prídeme…A prišli sme

KRPZ Trnava |MM| Policajti zadržali muža, ktorý nahlásil bombu na stanici v Seredi. Operačný dôstojník prijal na linku 158...
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články