Dni obce Pata

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pata/ Keďže internetová stránka Sereď On Line prešla v poslednom období kompletnou rekonštrukciou, nebolo za ten čas možné uverejňovať k jednotlivým článkom fotografie. Do tohto obdobia práve zapadli aj oslavy Dní obce Pata, ktoré sa konali v dňoch 23. – 25. augusta 2019. Na žiadosť občanov, ktorí sa z rôznych dôvodov nemohli osláv zúčastniť, uverejňujeme reportážny prierez jednotlivými dňami.

V piatok 23. augusta sa konal hudobný festival PATAgónia Fest, v ktorom vystúpili hudobné skupiny EGO Group, Catharsic, Sima Martausová, Hotel Peter a Helenine oči. Organizátori zaznamenali na koncerte viac ako 1200 platiacich návštevníkov (vstupné bolo symbolické – 5€).

V sobotu sa začal program o 14.00 vyhliadkovými letmi lietadlom ( ktoré trvali až do zotmenia) a od 15.00 zábavným programom pod názvom „To naše patanské“ – vystúpením detí a mládeže z obce Pata. Za nimi zabávala prítomných Marcela Molnárová, Kmeťoband a Martin Repáň a Repáňovská muzika. Program od 20.00 pokračoval zábavou s hudobnou skupinou ZENIT.

V nedeľu sa konala slávnostná svätá omša za obec a je obyvateľov, na ktorej bol vysvätený základný kameň pre výstavbu pomníka občanom Paty, padlým v prvej a druhej svetovej vojne.

Sprievodným programom osláv boli atrakcie pre deti, ukážky ľudových remesiel a podávanie ľudových jedál. Počas trvania osláv návštevníci skonzumovali za štyri veľké kotle baranieho, hovädzieho, držkového a fazuľového gulášu, viac ako 2000 mastených a plnených lokší, nechýbala ani cigánska pečienka, klobásy a všakovaké iné dobroty, burčiak a množstvo nealkoholických nápojov. Za pozornosť stojí fakt, že na oslavách sa fajčiari mohli realizovať iba vo vyhradených priestoroch pred športovým areálom, čo mnohí návštevníci kritizovali, no zákaz akceptovali.

 

 

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Dni obce PATA sa vydarili iba ten dážď v nedeľu trocha narušil slávnostnú svätú omšu čo sa mala konať v športovom areáli. Vďaka všetkým organizátorom a OU na čele zo starostom obce za výbornú organizáciu obecných dní. Vďaka patrí aj všetkým účinkujúcim.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -