ISSN 1337-8481

Deň Ústavy Slovenskej republiky

- Inzercia -
- Inzercia -

Miroslav Košírer |  Bratislava | Pred budovou parlamentu už veje štátna vlajka Slovenskej republiky. Vlajku slávnostne vztýčili na stožiar počas Dňa otvorených dverí v Národnej rade Slovenskej republiky.

O 11:55 hod sa konal slávnostný ceremoniál vztýčenia štátnej vlajky Slovenskej republiky pred budovou NR SR. Slávnostného ceremoniálu sa zúčastnilpredseda NR SR Andrej Danko,predseda vlády Peter Pellegrinia viacerí členovia vlády i bývalí prezidenti Slovenskej republiky Ivan Gašparovič a Rudolf Schuster.

Ľuďom v Národnej rade Slovenskej republiky sa prihovárala koalícia aj opozícia. O14:00 hod sa konal krst prvého edukatívneho komiksu o slovenskom parlamentarizme, v ktorom deti hravou a zábavnou formou spoznávali základné štátne orgány, ich právomoci a históriu. Už tradične bola otvorená aj rokovacia sála NR SR, Gremiálna miestnosť, kancelária predsedu NR SR i poslanecké kluby.

Návštevníkov okrem prehliadky budovy parlamentu čakal aj sprievodný program, napríklad ukážky techniky Úradu na ochranu ústavných činiteľov, či polície a záchranných zložiek. Vystúpili folklórne súbory aj hudba Ministerstva obrany SR. Návštevníci sa mali možnosť stretnúť s viacerými politikmi. Deň otvorených dverí v Národnej rade Slovenskej republiky v Bratislave 1. septembra 2019 bol pre návštevníkov otvorený aj Bratislavský hrad, kde sprístupnili napríklad Reprezentačné priestory, v ktorých sa prijímajú významné návštevy na najvyššej štátnej úrovni. Tieto priestory slúžili na reprezentačné účely aj v minulosti. Využívala ich aj Mária Terézia.

Areál Národnej rady SR a Bratislavského hradu patril aj záchranným, či obranným zložkám, hasičom a aj policajtom, ktorí pripravili pre záujemcov bohatý program. Napríklad elitní policajti návštevníkom predviedli protiteroristický zásah.

Foto: Miroslav Košírer

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Najčítanejšie

PRÁVE TERAZ: Vážna nehoda za Šintavou. Cesta medzi Šintavou a Šoporňou uzavretá ! – AKTUALIZOVANÉ

Polícia upozorňuje vodičov, že z dôvodu vážnej nehody je tento úsek cesty uzavretý. Policajti vykonávajú odklon cez obec Dvorníky...

V campingu Seredčania bojovali o najchutnejší guláš

V sobotu 12. októbra sa v seredskom kempingu konal 6. ročník súťaže vo varení gulášu. Zmerať sily v boji...

Detektoristovi sme v Seredi zaistili takmer 500 cenných predmetov

KRPZ Trnava |MM|  Policajti odhalili muža, ktorý mal v zbierke vyše 1200 kovových predmetov, z toho takmer  500 bolo...

Ďalší zadržaný drogový díler v Šoporni

KRPZ Trnava |MM|  Policajti obvodného oddelenia vykonávali hliadkovú službu v obci Šoporňa. Chceli zastaviť motorkára, ktorý jazdil po obci...

Hranice mesta SEREĎ sa posunuli

Od 10. októbra 2019 došlo k zmene dopravného značenia začiatku a konca mesta SEREĎ. Kým pred spomínaným dátumom bola hranica intravilánu mesta...
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články