V Čepeni súťažili o najlepší guláš

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Azda posledné horúce dni tohtoročného leta využili členovia TJ Rozkvet na zorganizovanie 14. ročíka súťaže vo varení gulášu. Ihrisko v Strednom Čepeni hostilo 12 družstiev, ktoré mali za úlohu navariť ten najlepší kotlíkový guláš. Medzi súťažiacimi boli starí známi kuchári ale aj celkom nové tváre, čo organizátorov veľmi potešilo.

Amatérski kuchári varili zo svojich surovín a fantázii sa medze nekládli. Kým jedno družstvo varilo guláš z diviny, v ďalšom kotlíku sa varil guláš jahňací, držkový či hovädzí. Rozhodnúť o najlepšom kotlíkovom guláši nebolo jednoduché. Porota brala do úvahy chuť, farbu aj konzistenciu. Chuťové poháriky porotcov dostali riadne zabrať, no napokon bolo rozhodnuté. Prvé miesto a putovný pohár získala Viera Ilkeová, na druhom mieste sa umiestnil Milan Pastorek a tretí najlepší guláš navarilo duo Patrik Vondera s Jánom Slobodom.

Predseda TJ Rozkvet František Jelšic bol s priebehom súťaže spokojný. Ako povedal: “Som rád, že majú Rozkveťáci stále záujem o podobné podujatia. Myslím si, že v tomto prípade nejde až tak veľmi o výhru ako o atmosféru a stretnutie s priateľmi. Bohatá tombola a posedenie s priateľmi bolo iba príjemným zavŕšením sobotňajšieho dňa.“

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -