Zaujímavé prázdniny vďaka letnému anglickému táboru GreenWay v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Druhý prázdninový týždeň som mal možnosť prežiť tak trochu neobvykle. Rodičia ma prihlásili do denného letného tábora, ktorý organizovala naša základná škola, v spolupráci s rodičovským združením AMOSKO a študentskou organizáciou AIESEC združujúcou študentov z rôznych kútov sveta. Tábor bol rozdelený do troch turnusov, po jednom týždni a mohol sa prihlásiť každý žiak našej školy, prípadne si mohol zavolať aj kamaráta, ktorý navštevuje inú školu v Seredi. Tento tábor bol zameraný na zlepšenie povedomia o globálnych klimatických problémoch vo svete.

Zaujímavé bolo, že celý čas sme komunikovali v anglickom jazyku, pretože celý program nám tvorili a venovali sa nám zahraniční študenti z rôznych krajín, ako z Taiwanu, Indonézie, Turecka, Ruska, Hong Kongu, Nigérie, spolu s dvomi pani učiteľkami z našej školy.

Boli sme rozdelení do viacerých skupiniek a každej skupinke sa venovali dvaja študenti. Takto som sa zoznámil s Kassi z Taiwanu a s Ardom z Turecka.

Každý deň sme si pozreli prezentáciu z krajiny odkiaľ študenti pochádzali. Dozvedeli sme sa v akom meste žijú, aké sú tam pamiatky a turistické atrakcie, čo všetko môžeme navštíviť v ich krajine, aké majú národné jedlá, aké u nich žijú zvieratá. Kreslili sme si rôzne obrázky na tému ekológia, napr. ako vzniká zemetrasenie, tsunami, tornádo, zaujímavosti o vesmíre, ako vzniká skleníkový efekt, čo všetko ničí životné prostredie a ako ho máme chrániť. O tomto všetkom sme sa aj rozprávali v anglickom jazyku. Okrem toho sme vonku na školskom dvore spolu s nimi hrali športové hry.

Ani som sa nenazdal a týždeň v tábore ubehol ako voda. Spoločnosť AIESEC nám na záver tábora každému udelila Certifkát ako účastníkovi na projekte Green Way 2019.

- Inzercia -

Som veľmi rád, že som sa ho zúčastnil, mohol som sa zoznámiť tak s novými ľuďmi zo zahraničia, získať nových kamarátov a precvičiť si komunikáciu v anglickom jazyku.

Krátku ukážku z tábora a rozhovory si môžete pozrieť vo videu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články