ISSN 1337-8481

Obchodná ulica bude bezpečnejšia.

- Inzercia -
- Inzercia -

Miroslav Košírer |  Bratislava |  Hlavné mesto dnes otvorilo novú stanicu mestskej polície na Obchodnej ulici. Slúžiť bude ako klientske centrum, sídlo novej zásahovej jednotky mestskej polície, víkendové operačné stredisko a zároveň aj ako priestor, v ktorom sa budú stretávať tí, ktorí sa na riešení problému Obchodnej ulice podieľajú. “Radi robíme veci po novom a nechávame sa inšpirovať mestami, ktoré si prešli podobnou skúsenosťou ako Bratislava a dokázali ju vyriešiť. Len navyšovanie počtu a frekvencie hliadok mestskej a štátnej polície k zlepšeniu bezpečnostnej situácie na Obchodnej ulici nestačí, aj preto sme pristúpili k zásadnejšiemu kroku, a to k zabezpečeniu trvalej prítomnosti bezpečnostných zložiek na tejto ulici a k zapojeniu všetkých komunít do riešenia problému, ako obyvateľov ulice, tak prevádzkarov a aj tých, ktorí sa na Obchodnú chodia iba baviť”, ozrejmil primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Bratislavčanky a Bratislavčania môžu už oddnes medzi 09.00 a 18.00 h prísť do klientskeho centra novootvorenej stanice mestskej polície nahlásiť protiprávne konanie, informovať sa o práci mestskej polície a v prípade núdze tu nájdu bezpečný priestor. Na monitory je v stanici vyvedený signál kamier (dnes je už pokrytých 100 % územia Obchodnej ulice od Hurbanovho námestia po Kollárovo námestie) a operátor mestskej polície môže v prípade vzniku konfliktu efektívnejšie vyslať na miesto zásahovú jednotku, ktorá už má v tejto stanici svoje sídlo. Na Obchodnej ulici a v jej blízkosti bolo nedávno inštalovaných 6 nových kamier, ktoré pokrývajú celé toto územie. V priestoroch novej stanice bude klubovňa, kde budú okrem vzdelávacích aktivít pre príslušníkov mestskej polície prebiehať školenia pre pracovníčky a pracovníkov nočných prevádzok a tiež komunitné aktivity, vrátane terénnej práce najmä s mladými účastníkmi nočného života v lokalite.

“Zásahová jednotka bude pôsobiť v lokalite Obchodná a blízke okolie predovšetkým počas nočných zmien od štvrtka do soboty medzi 19.00 a 07.00 h. Službu budú vykonávať traja príslušníci, pričom dvaja budú hliadkovať v uliciach lokality a jeden bude na novozriadenom pracovisku sledovať monitory s výstupmi z kamier za účelom poskytnutia podpory dvojčlennej hliadke. Takýmto spôsobom bude môcť hliadku podľa potreby navigovať na miesta, na ktorých dochádza k rušeniu verejného poriadku alebo k inej protiprávnej činnosti, ktoré hliadka nemá v priamom dohľade. Výkon zásahovej jednotky budú v uvedených časoch podporovať aj príslušníci kynologickej hliadky,”vysvetlil náčelník Mestskej polície Bratislava Marek Gajdoš.

Poslaním zásahovej jednotky s celomestskou pôsobnosťou je dohliadať na verejný poriadok a plnenie ďalších úloh mestskej polície predovšetkým v ohrozených lokalitách Bratislavy, ktorými sú okrem Obchodnej ulice napríklad aj okolie “Pentagonu” vo Vrakuni a Kopčianska ulica. Členovia zásahovej jednotky budú osobitne školení, aby na profesionálnej úrovni zvládali aj náročnejšie situácie, ktorým budú v porovnaní s ostatnými kolegami a kolegyňami musieť čeliť omnoho častejšie.

V priestoroch novej stanice bude klubovňa, kde budú okrem vzdelávacích aktivít pre príslušníkov mestskej polície prebiehať školenia pre pracovníčky a pracovníkov nočných prevádzok a tiež komunitné aktivity, vrátane terénnej práce najmä s mladými účastníkmi nočného života v lokalite.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Najčítanejšie

PRÁVE TERAZ: Vážna nehoda za Šintavou. Cesta medzi Šintavou a Šoporňou uzavretá ! – AKTUALIZOVANÉ

Polícia upozorňuje vodičov, že z dôvodu vážnej nehody je tento úsek cesty uzavretý. Policajti vykonávajú odklon cez obec Dvorníky...

V campingu Seredčania bojovali o najchutnejší guláš

V sobotu 12. októbra sa v seredskom kempingu konal 6. ročník súťaže vo varení gulášu. Zmerať sily v boji...

Detektoristovi sme v Seredi zaistili takmer 500 cenných predmetov

KRPZ Trnava |MM|  Policajti odhalili muža, ktorý mal v zbierke vyše 1200 kovových predmetov, z toho takmer  500 bolo...

Ďalší zadržaný drogový díler v Šoporni

KRPZ Trnava |MM|  Policajti obvodného oddelenia vykonávali hliadkovú službu v obci Šoporňa. Chceli zastaviť motorkára, ktorý jazdil po obci...

Hranice mesta SEREĎ sa posunuli

Od 10. októbra 2019 došlo k zmene dopravného značenia začiatku a konca mesta SEREĎ. Kým pred spomínaným dátumom bola hranica intravilánu mesta...
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články