Technológie mali ľuďom uľahčiť život

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Rudo bol vzdy chlap na spravnom mieste. Co mi pamat siaha, stale bol taky. Mnohi mame vykradnute v hlavach. On mysli aj za tych, ktorym mozog sluzi uz len na uskutocnovanie biologickych potrieb. Precitajte si, co napisal. Aspon tychto par citatov. A ten najlepsi nakoniec:

“Nie, naozaj nie všetci túžime – každý druhý rok – po novom notebooku, operačnom systéme, platbách prsteňom a sledovaní biometrických údajov na záchode.”

“Banka vás prinúti k elektronickým výpisom neriešiac či vôbec vlastníte počítač. Vraj ekológia. Sama však spravuje tony úverového a hypotekárneho archívu, a pod populistickou vlajkou „spoločenskej zodpovednosti“ naďalej zahlcuje svet reklamnými letákmi.”

“Operačný systém vám jedného dňa stroho oznámi, bez kvetov a posledného bozku, že sa lúči a nebude sa viac zaoberať vydávaním záplat. A ponúkne vám dátovo nafúknutú novinku, ktorá necudne zožerie váš priestor na disku.”

“Ak si každé dva roky nezoberiete mobil, tak ste za podivína. Veď je to také lacné a chcete byť predsa na pulze dňa.”

“Na tejto vlne technologického diktátu sa zvezie aj štát. Najprv prinúti lokálneho opravára ručičkových hodiniek, s príjmom podpriemerného dôchodcu, komunikovať elektronicky, za pár rokov mu zoberie slobodu cez povinné odovzdávanie celej škály biometrických údajov či donúti ho dožiť s implantovaným čipom.”

“Technológie mali ľuďom uľahčiť život. Dnes sa vám drzo a nevyžiadane infiltrujú do života, kradnú vám peniaze a v mnohých prípadoch aj čas, znásilňujú váš vlastný životný štýl nevyhnutnosťou či zákonnou povinnosťou. Unifikujú a systémovo ignorujú inakosť.”

“Technológie doviedli západnú civilizáciu k degenerácii – fyzickej i mentálnej. Vzali väčšine aspoň priemernú kondíciu i schopnosť kritického myslenia. Prežívanie vo virtuálnom svete znížilo schopnosť prežiť prípadný Bod zlomu, dobu prírodných katastrof, nedostatku zdrojov, novodobého pohybu národov. Ohne, uzly, šifry, prírodná kuchyňa … sa stali zručnosťami skautských táborov a dobrodruhov, prestali byť rozšírenou civilizačnou kompetenciou.”

“Technológie premietnuté do ich hmotných nosičov, v záplave dráždivej reklamy a neukojiteľných túžob jednotlivcov, sa stali prekážkou ekologického myslenia a konania. Hmota surovín – ukutá v mnohých prípadoch vo vyhni detskej práce, novodobého otroctva a bezprecedentnej exploatácie nerastného bohatstva rozvojových krajín – premenená na konzum bez hraníc. Trvalo udržateľný rozvoj ako ošklbaná vlajka pohodená vedľa stožiara.”

“Nie, naozaj nie všetci túžime – každý druhý rok – po novom notebooku, operačnom systéme, platbách prsteňom a sledovaní biometrických údajov na záchode. Zmyslom života je totiž život sám, iba mnohí na to ešte neprišli.”

Zdroj: FB

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články