Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 24. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

ŽSR spúšťajú štipendijný program pre stredoškolákov

Spolupráca so strednými školami začne už od septembra

 

ŽSR /MM/  Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) spúšťajú od septembra 2016 jedinečný štipendijný program pre žiakov stredných odborných škôl. Cieľom projektu je motivovať mladú generáciu na štúdium v odborných profesiách, ktoré sú pre ŽSR dôležité. Na projekte  budú ŽSR spolupracovať so štyrmi stredným odbornými školami. Cieľom je dlhodobo a systematicky riešiť problém so získavaním zamestnancov v nosných profesiách v železničnej doprave a elektrotechnike, pilotne najmä na západnom Slovensku, kde ŽSR evidujú najväčší nedostatok zamestnancov.

Cieľovou skupinou budú žiaci 3. a 4. ročníkov stredných odborných škôl, s ktorými ŽSR majú podpísané rámcové zmluvy o vzájomnej spolupráci. Po dovŕšení 18 rokov môžu dostávať 100€ mesačne počas školského roka.

 

Podmienkou získania štipendia bude okrem veku aj študijný priemer do 2,5 z odborných predmetov, úspešné absolvovanie zdravotnej prehliadky  a psychologického vyšetrenia. Žiak, ktorý sa do programu prihlási a bude vybraný, musí splniť záväzok zamestnať sa na ŽSR po skončení strednej školy na dobu 3 rokov. Záujemcovia o štipendijný program budú vyberaní podľa personálnych potrieb ŽSR a na základe spolupráce so školou.

 

,,ŽSR musia nevyhnutne riešiť problém s odbornými kapacitami na vybrané pracovné pozície, ktorých je vzhľadom na konkurenčné ponuky na trhu práce nedostatok. Veríme, že ponuka finančnej motivácie a istoty odborného pracovného miesta v jednej z najväčších firiem v rámci Slovenska mladých zaujme“, uviedol generálny riaditeľ ŽSR Tibor Šimoni.

 

ŽSR budú v školskom roku 2016/2017 spolupracovať s týmito školami  (SOŠ)

stredná odborná škola

študijné a učebné odbory

Stredná priemyselná škola dopravná Trnava

prevádzka a ekonomiky dopravy

elektrotechnika v doprave a telekomunikáciách

Stredná odborná škola technická Šurany

mechanik - elektrotechnik

Stredná odborná škola elektrotechnická, Rybničná ulica,  Bratislava

mechanik - elektrotechnik

 

Stredná odborná škola informačných technológií, Hlinická ulica Bratislava

mechanik - elektrotechnik

technik informačných a telekomunikačných zariadení

elektromechanik

 

ŽSR aktuálne chýbajú odborní zamestnanci v oblasti dopravy – výpravca, signalista, dozorca výhybiek, vedúci posunu, výhybkár. V oblasti elektrotechniky a oznamovacej a zabezpečovacej techniky ŽSR hľadajú zamestnancov na pozície elektromontér PTSZ (pevných elektrických trakčných silnoprúdových zariadení) a návestný majster.

ŽSR plánujú do budúcna svoju spoluprácu a štipendijné programy rozšíriť na ďalšie stredné odborné školy ako aj na vysoké školy.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign