Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 22. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Zrážka vlaku s kamiónom - AKTUALIZOVANÉ

159

KRPZ Trnava |MM|  Policajné hliadky zasahujú pri nehode vlaku RegioJet a kamiónu. K zrážke došlo dnes ráno o 07.21 h na železničnom priecestí so svetelnou signalizáciou bez závor smerom z Veľkého Mederu na Komárno. Český vodič kamiónu križoval priecestie z cesty I/63, kde z nezistených príčin vošiel do jazdnej dráhy prichádzajúceho vlaku. Pri nehode sa podľa prvotných informácií zranilo približne 20 cestujúcich, tento počet sa stále upresňuje a dve osoby sú vážnejšie zranené. Alkohol u vodiča kamiónu policajti na mieste nezistili.

Miesto nehody je uzavreté a policajné hliadky odkláňajú dopravu cez obec Okoč. Polícia žiada vodičov, aby rešpektovali pokyny polície a pokiaľ im to situácia dovolí, aby sa vyhli danému úseku cesty.

Informácie budeme priebežne aktualizovať.

 

- - -

ŽSR  |MM|   Dnes ráno (16.sepembra 2016) o 7.15 hod došlo na železničnom priecestí vo Veľkom Mederi  k zrážke osobného vlaku spoločnosti RegioJet a kamióna. Po nehode zostal rušňovodič zakliesnený vo vlaku, hasiči ho museli z kabíny vystrihovať. V bezvedomí a s ťažkými zraneniami bol leteckou záchrannou službou dopravený do nemocnice. Vo vlaku sa zranilo 13 cestujúcich, z toho 3 ťažko. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.

Vlaková súprava sa okrem posledného vozňa pri nehode vykoľajila, vážne je poškodená aj železničná infraštruktúra – koľaje a zabezpečovacie zariadenie. ŽSR okamžite nasadili všetky sily a prostriedky na odstránenie následkov zrážky.

 

Železničné priecestie je zabezpečené výstražnou svetelnou a zvukovou signalizáciou bez závor, v čase nehody bolo plne funkčné a v činnosti.

 

Pre cestujúcich bola zabezpečená náhradná autobusová doprava v úseku Veľký Meder – Zemianska Oľča.

Príčiny nehody sú predmetom vyšetrovania. ŽSR dokumentujú rozsah a dôsledky poškodenia železničnej infraštruktúry, v tejto chvíli nie je možné stanoviť, dokedy bude železničná doprava v uvedenom úseku prerušená.

 


- - -

AKTUALIZOVANÉ - vyjadrenie spoločnosti RegioJet

Dnes přibližně v 7:15 hodino došlo na železničním přejezdu u Velkého Medera ke střetu vlaku spěšného vlaku RegioJet REX 774 (Komárno - Bratislava) s kamiónem.

Železniční přejezd je zabezpečen zvukovou a světelnou signalizací, která podle prvotních informací byla plně funkční a kamion v takovém případě neměl na přejezdu co dělat.

Na místo byla povolána záchranná lékařská služba a další složky záchranného systému. Podle informací, které jsou nyní k dispozici, byli na místě bohužel zranění cestující s otřesem mozku, zlomeninami a drobnými zraněními a odřeninami způsobenými nárazem (podle aktuálních informací se jednalo o 13 cestujících). Zdravotní stav strojvedoucího vlaku je bohužel vážný a byl letecky převezen do nemocnice. Veškeré záchranné složky na místě, stejně jako zaměstnanci RegioJet pracují s maximálním nasazením na řešení nehodové události.

Mezi Zemianskou Oľčou a Veľkým Mederom zavedl RegioJet náhradní autobusovou dopravu a s ohledem na poměrně rozsáhlé poškození trati a zabezpečovacího zařízení je předpoklad trvání náhradní autobusové dopravy zatím v průběhu celého dnešního dne.

Cestujícím se velmi omlouváme za veškeré způsobené komplikace.

 

- - -

Aktuálne informácie z dopravnej nehody

KRPZ Trnava | Polícia je naďalej na mieste udalosti. Za volantom kamiónu sedel 43 ročný občan Českej republiky, z okr. Kolín a spolu s ním sa v kabíne nachádzala aj  46 ročná spolujazdkyňa z Prahy. V čase nehody bolo vo vlaku 31 cestujúcich, z toho 29 sa malo zraniť ľahko, niektorí z nich budú pravdepodobne jednorazovo ošetrení. Okrem toho evidujeme štyri ťažké zranenia. Osoby, medzi ktorými je rušňovodič a spolujazdkyňa, boli letecky prevezené do nemocnice.  Polícia preveruje nehodu na železničnom priecestí ako všeobecné ohrozenie.

 

- - -

AKTUALIZOVANÉ - tlačová správa a fotografie Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE

K vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes ráno vo Veľkom Mederi boli privolané aj dva záchranárskej vrtuľníky. Po zrážke kamióna s vlakom na železničnom priecestí boli na mieste dvaja ťažko zranení pacienti a niekoľko ľahšie zranených cestujúcich z vlaku. Posádka leteckých záchranárov z Bratislavy si po prílete k miestu udalosti prevzala do svojej zdravotnej starostlivosti 46-ročnú ženu českej národnosti. Išlo o spolujazdkyňu vodiča kamióna, ktorá utrpela vážne poranenia viacerých častí tela. Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia bola pacientka preložená na palubu vrtuľníka. Počas letu sa jej stav začal zhoršovať, preto bolo potrebné, aby ju lekárka leteckých záchranárov napojila na umelú pľúcnu ventiláciu. Po prílete do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre bola v nezmenenom stave odovzdaná do rúk lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny. Druhá posádka leteckých záchranárov z Nitry si po prílete k miestu udalosti prevzala od pozemných záchranárov zraneného rušňovodiča s poruchou vedomia a polytraumou. Po ošetrení, doplnení liečby a napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol 60-ročný muž v stabilizovanom stave s vážnymi poraneniami letecky prevezený do nemocnice v Nových Zámkoch. Následne boli nitrianski leteckí záchranári privolaní späť k miestu udalosti pre 18-ročnú pacientku, ktorá po zrážke utrpela poranenia panvy, dolnej končatiny a s náhlym kolapsovým stavom. Po ošetrení bola následne v stabilizovanom stave letecky prevezená do nitrianskej nemocnice. Ostatní zranení ostali v zdravotnej starostlivosti pozemných záchranárov.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: ATE

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný redakcia - tlačové správy redakcia - tlačové správy | 16-09-2016 11:33:09
AKTUALIZOVANÉ - aktuálne informácie z dopravnej nehody od KRPZ Trnava

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárPre Rusa Hanto Pred 10 minútami:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
KomentárA to je zas moj nazor Pred 6 hodinami:
Policajti im našli heroín
KomentárAnonym Pred 8 hodinami:
AKTUÁLNE: Po podnikoch v Seredi sa pohybuje podvodník zneužívajúci dôveru personálu
KomentárKlaun Pred 9 hodinami:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
KomentárAnonym Pred 10 hodinami:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
Komentárnové info Pred 12 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárdik more Včera:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK Včera:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia Včera:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárkonstatovanie Predvčerom:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
KomentárSud s obzalovanym Machom Predvčerom:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárs.i.n. Predvčerom:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander
Komentárpotecha 18-08-2019 22:58:41:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
Komentárhavran 17-08-2019 10:28:26:
"HARAKTER VYJEDNÁVAL S VRAHOM" - píše poslanec NR SR Igor Matovič

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign