Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 25. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Žiaci ZŠ v Šintave majú tri dni riaditeľského voľna. V škole rekonštruujú elektroinštaláciu.

Miloš MajkoDátum17. 01. 2017 18:41:29Témaobec Šintava

Šintava  |   Dnes v popoludňajších hodinách nás telefonicky oslovili rodičia detí navštevujúcich  ZŠ v Šintave s postrehom týkajúcim sa riaditeľského voľna udeleného všetkým žiakom na tri dni. Viac menej nespochybňovali toto voľno, skôr vyjadrili nespokojnosť s tým, že im udelenie voľna bolo oznámené až dnes, teda bez akéhokoľvek predstihu, ktorý by rodičom umožnil zariadiť sa napríklad čerpaním dovolenky, alebo zabezpečením si dozoru nad deťmi.

Telefonicky sme oslovili riaditeľa  ZŠ, ktorý nám obratom  e-mailom zaslal toto stanovisko:

Vážený pán Majko,

na základe Vašej otázky ohľadom udeleného riaditeľského voľna Vám odpovedám:

Na dni 18-20.1.2017 bolo udelené riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov (rekonštrukcia elektroinštalácie- zvýšená prašnosť) po súhlase zriaďovateľa.

Rodičia detí 1.stupňa boli informovaní cez žiacke knižky a zároveň tr. uč. telefonicky informovala zákonného zástupcu a ponúkla Klubovňu od 7:45 do 16:00 pre tých, čo nemajú kde nechať deti.

Rodičia 2. stupňa boli informovaní cez žiacke knižky. Zároveň sa vyhlasovalo obecných rozhlasom.

Prosím o pochopenie.

S pozdravom   Martin Bodis


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Pravda | 30-01-2017 15:18:03
Oprava OČR.
Pravda | 30-01-2017 15:16:38
Aha si myslíte , že to je len v Šintave? Zatvárajú školy , škôlky bez ohľadu na to či rodičia majú kam dať deti. Vždy sa nájde nejaká príležitosť prečo zavrieť školu, škôlku takže bohužiaľ ani sťažovať sa Vám neoplatí.Zato v bežnej práci Vám dajú výpoveď aj za to , že ste na OČ .
šintavanka | 29-01-2017 23:51:36
Vážení rodičia,
máte právo riešiť problémy ohľadne školy, škôlky i s obecným zastupiteľstvom. Netreba mať strach a ozvať sa, ide o vaše deti. Zajtra je zastupiteľstvo, treba prísť budú sa delegovať OZ členovia rady školy, čo je pre vás a vaše deti veľmi dôležitý bod.
Filoména | 29-01-2017 22:58:39
Pre pána riaditeľa. Akí \"žiaci?\"Čo mohlo ,to poutekalo do iných škôl.
pán riaditeľ | 29-01-2017 21:28:28
pochváľte sa ako dopadli v testovaní vaši žiaci
jablko bez chuti | 25-01-2017 15:14:08
V prvom rade je to najväčšia chyba rodičov. Každý z tých nespokojných rodičov, tíško čaká so založenými rukami a pritom ide o ich dieťa. Čakáte, že občania, ktorých deti nenavštevujú školu, budú riešiť vaše problémy? Vy rodičia, ktorých deti navštevujú školu najlepšie viete, čo sa tam deje. A je smutné, že sa len po dedine sťažujete na úroveň vyučovania tejto školy a nič s tým nerobíte. Nechcem tu rozoberať, čo konkrétne riešite, ale byť na vašom mieste, tak to riešim a nestrkám hlavu do piesku, lebo by išlo o moje dieťa. Je tu chyba na viacerých frontoch: 1. Vedenie školy, 2. Rada školy, 3. Starosta, 4. Poslanci, 5. Rodičia a 6. Občania Šintavy a ich nezáujem o veci verejné. Vedzte, že racionalizácia školstva, konkrétne 2. Stupňa (5.-9. ročník) sa školy v Šintave dotkne, hoci pán riaditeľ prejavuje veľkú iniciatívu, aby sa tak nestalo. Premýšľa na všetky fronty. Ale čo robil doteraz? Koľko detí zo Šintavy navštevuje školy v Seredi a majú trvalý pobyt v Šintave, lebo rodičia boli nespokojní a ich pripomienky nikto neriešil. Rada školy sa v uznesení z 15.11. 2016 vyjadrila citujem: Uznesenie 5: Rada školy odporúča zriaďovateľovi riešiť financovanie v budúcnosti v spolupráci s obcou Vinohrady nad Váhom. Čo spravil starosta za 6 rokov, aby udržal mladých v Šintave? Nič. Znepríjemňoval život spoluobčanom a robil si nepriateľov. Nebyť bývalého starostu Jurčagu, tak ani tie tri bytovky by neboli postavené v Šintave a dedina by mala ešte menej občanov, škola menej žiakov ako má. Poslanci, väčšina z nich tak okato lobuje za pána starostu, že všetky zvieratá v maštaliach sa cítia už trápne a nieto ešte občania Šintavy. Šintavu by sa dalo prirovnať ku krásnemu jablku do ktorého, keď zahryznete, už tak vynikajúcu chuť nemá.
Zuzana | 25-01-2017 11:57:10
kazdy to ma na haaaku...keby to ludia chceli riesit ale kaslu nato. a to je chyba
Postreh | 25-01-2017 10:26:37
Už dávno je jasné, že riaditeľovi školy nejde o žiakov. Ide mu jednoznačne o zviditeľňovanie jeho osoby vo vyšších politických kruhoch a vlastný prospech, čomu prispôsobuje svoje konanie (viď. posedenia akože priateľov školy). V našej obci má na to super podmienky. Starosta je neschopný, do ničoho sa mu nestará, každý návrh mu bez problémov prejde. Kontrolné orgány sú stavané do pozície štatistov.
výsledky | 23-01-2017 10:11:52
rodičia, pýtajte sa aké deti dosahujú výsledky v škole, čo hovoria výsledky monitorov, aká je príprava na stredné školy... to sú kritériá výberu základnej školy. Poplatky pre túto školu sú nadštandardné, sú také aj výsledky?
Ludo | 22-01-2017 06:53:09
demokracia po šintavsky= vláda dvoch despotov, ktorých zaujíma len vlastné ego
vlado | 19-01-2017 17:46:40
Je to smutne pan riaditel pan starosta.pozerat na vsetko ine a nie na potreby ziakov.
názor rodičov | 19-01-2017 16:23:28
nám do školy zatiaľ dieťa nechodí, ale čaká nás to, ale už teraz vieme, že ak sa nezmení vedenie školy a učiteľský zbor, dieťa sem nedáme a absolútne nás nebude zaujímať, že sa obrátime škole chrbtom. Čo máme možnosť vidieť z web stránky školy, tu to už dávno nie je tá škola, ktorú som ja ako dlhoročná rodáčka obce poznala, ale viac sa tu robí politika a zanedbáva sa vyučovací proces. Zvolíme školu so skromnejším vybavením s nižším počtom podujatí a bez vzácnych politických návštev.
Milka | 19-01-2017 13:27:46
Pre zvedavú.
Tiež sa mi nepáčia praktiky v tejto škole. Mám tam dieťa a keby sa dal vrátiť čas ,určite ho dám na inú školu .len som do toho vtedy ešte až tak dobre nevidela. Je pravda ,že táto škola nie je o deťoch. Samé nezmyselné vystúpenia a potom doháňanie učiva v podobe domácich úloh. Deti chodia do školy ,aby sa učili v škole a nie doma.Všetci čo preložili deti na iné školy si nevedia vynachváliť.
Zvedava | 19-01-2017 11:57:14
Pre Milku. Ved som uz pisala,ze deti v sintavskej skole vzdy boli a aj budu na poslednom mieste. Na prvom je vzdy pohodicka menezmentu skoly a to si pan riaditel mudro zabezpeci suhlas starostu obce. Takze v takom pripade je zodpovedny za 3 dni volna starosta a nikto iny. A potom,preco si kazit zimne,alebo letne prazdniny rekonstrukcnymi pracami v skole. Takto je spokojnost ista a rodicia? Tak to uz je ich vec. Su predsa rodicia!
Milka | 19-01-2017 08:16:57
Nieže by som obhajovala riaditeľa šintavského školského zariadenia ,ale tie peniaze na opravu inštalácie dostali len teraz ,čo ich samozrejme neospravedlňuje z toho čo predviedli tento týždeň. Pretože budú aj jarné prázdniny a v podstate aj letné.
Stanovisko | 19-01-2017 00:20:00
Velmi mudro to bolo oznamene. Ved ak dieta prinesie v ziackej knizke poznamku,ze bude 3 dni volna den pred volnom,alebo ked sa vyhlasi v obecnom rozhlase den pred volnom a rodicia pridu z prace prakticky vecer,tak si mozu zariadit volno iba tak na lamparni. Podstatne je,ze to bolo schvalene starostom a vyhlasene. Ano mate pravdu,nieco alebo niekto je chory a skuste rozmyslat kto?
shelley | 18-01-2017 23:51:54
No - hovadsky zmanažované - deti mali voľno prakticky poslednú tretinu decembra - a oni si zmyslia robiť rekonštrukciu teraz. Choré...však tak to vzdelanie detí aj vyzerá.
Zvedava | 17-01-2017 22:44:07
Vyucovaci proces je jedna vec,navstevy druha. Nevsimli ste si ze deti v sintavskej skole su na poslednom mieste? Podstatne je,ze kto ma z toho prospech. A to ,ze pan riaditel mal suhlas zriadovatela je v sucasnosti uplne normalne. On sa vzdy zabezpeci niekym kto ho podri v zodpovednosti.
zvedavá | 17-01-2017 21:40:12
Neustále rôzne návštevy, vystúpenia, teraz rekonštrukcia...Neobmedzuje to vyučovací proces?
Pre jarku. | 17-01-2017 21:14:49
Mate pravdu. Malo sa. Len to by niekto musel rozmyslat a to nema kto. Ved za tie platy sa to ani neoplati. A rodicia im mozu byt ukradnuti. A potom, preco nemat dalsie 3 dni volna??
janka | 17-01-2017 18:44:43
Ved to je chore.preco sa to nerobilo cez posledne prazdniny.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárMajú smolu Pred 7 hodinami:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárpotecha Pred 9 hodinami:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
KomentárČo tak Včera:
PRÁVE TERAZ: Dopravná nehoda pri Tescu v Trnave
KomentárAnonym Včera:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
KomentárAnonym Predvčerom:
AKTUÁLNE: Po podnikoch v Seredi sa pohybuje podvodník zneužívajúci dôveru personálu
Komentárak nemôžete poraziť, snažíte sa uraziť., tak hovorí naše slovenské porekadlo Predvčerom:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
KomentárHlupáci Predvčerom:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárseredanka 22-08-2019 20:10:28:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
KomentárPre obyvatel 22-08-2019 08:29:03:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
KomentárA to je zas moj nazor 21-08-2019 23:42:53:
Policajti im našli heroín
KomentárKlaun 21-08-2019 20:12:23:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárdik more 20-08-2019 21:17:55:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK 20-08-2019 11:31:46:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia 20-08-2019 11:10:30:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárs.i.n. 19-08-2019 10:45:25:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign