Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 20. 1. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Prenájom priestorov na podnikanie
Označenie inzercie
Ponuka práce
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Afrikola
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Jazykova skola ZARAZ
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Že obec spor prehrala, potvrdili všetky súdy. Napriek tomu starosta platí ďalšie faktúry advokátom.

Miloš MajkoDátum22. 09. 2017 13:41:22Témaobec Šintava
200

Šintava   |   V obci Šintava sa stále dejú vážne veci. Starosta obce Miroslav Holička akosi nechce uznať, že súd s Lodenica  s.r.o. obec pod jeho vedením definitívne prehrala. Holička platí advokátov pravdepodobne za úplne nezmyselné a zbytočné úkony navyšujúce budúci záväzok obce o ďalšie tisíce Eur. Nebolo toho ešte dosť? Ešte stále sa väčšina poslancov OZ tvári, že sa "nič nedeje"? Konali, resp. NEkonali by takto aj v prípade, že by sa jednalo o ich vlastné financie?

V diskusii pod článkom  http://www.seredonline.sk/clanky/pozvanka-na-riadne-zasadnutie-obecneho-zastupitelstva-10/

týkajúcim sa obce Šintava, diskutujúci uviedol dve faktúry s otázkou, čo bolo predmetom fakturovaných právnych služieb. Keďže v prípade obce Šintava, resp. neschopnosti väčšiny poslancov pýtať sa na výdavky z obecnej kasy, spýtali sme sa obce ako osoby povinnej my. Najskôr uvádzame diskusný príspevok občana a následne odpoveď obecného úradu.

Faktúry | 09-09-2017 10:52:12 |

23.08.2017
2017/40
právne služby
790,61 EUR

23.08.2017
2017/36
právne služby
250,61 EUR

v júli boli tieto dve faktúry za právne služby , možno sa niektorý poslanec opýta, že čo bolo predmetom týchto služieb.

- - -

Odpoveď Obecného úradu Šintava s prílohou oboch faktúr:

Janka Skaličanová

Prílohy8:19 (pred 2 hodinami)
komu: majko

Dobrý deň, p. Majko.

V prílohe  Vám zasielam Vami požadované faktúry za právne služby pre obec Šintava, č. 2017/40 a 2017/36.

S pozdravom Skaličanová

 

 

 

- - -

Zo zverejnených faktúr teda vidíme, že napriek jasnému (a priemerne inteligentnému občanovi nepochybne aj zrozumiteľnému) rozsudku  Okresného súdu v Galante, Krajského súdu v Trnave, ale aj dovolacieho Najvyššieho súdu, obec osobou starostu a jej štatutára Miroslava Holičku, stále investuje obecné, teda verejné finančné prostriedky do ďalších úkonov advokátov v už definítívne prehratom súdnom spore.

Je zbytočné v tomto článku opätovne opakovať celú genézu sporu - ten, kto ju poznať chcel, ju už pozná a toho,  kto chce veci vidieť "inak", presviedčať zmysel nemá.

Snáď iba zjednodušene a dostatočne výrazne špeciálne  pre pána starostu  Holičku:

NÁROK - aj keby bol oprávnený - ŽALOVANÝ PO PREMLČACEJ LEHOTE JE  NEVYMOŽITEĹNÝ !!

Veci sa teda majú tak, že všetky ďalšie obecné financie Holičkom vynaložené v tomto spore s veľkou pravdepodobnosťou možno považovať za nehospodárne vynaloženie verejných finančných zdrojov.

Ono totižto sa nejedná len o tie peniaze, ktoré teraz (aj týmito dvomi faktúrami) starosta (obec) dá advokátom, ale ide aj o to, že protistrane (rozumej advokátov zastupujúcich Lodenicu  s.r.o.)  nabiehajú ďalšie úkony, ktoré si účtuje a ktoré bude obec musieť zaplatiť.

Mám pocit, že ako v prípade poškodenia občanov obcou v zastúpení starostom Holičkom vo veci porušenia stavebného zákona a im spôsobenej škode, aj tu väčšina poslancov  OZ  na právny stav  nereaguje adekvátne. Napriek tomu, že vedia o probléme, nekonajú a nechránia tak verejný záujem. A tu sa už priatelia ťažko spoliehať na "kolektívne rozhodovanie", pretože hlasovanie je síce výsledkom názoru kolektívu, no hlasuje každý samostatne a teda aj zodpovednosť za svoje konanie nesie každý poslanec individuálne. Keďže o právnom stave vo všetkých prípadoch sú poslanci oboznámení, o čom je videozáznam mám za to, že nie je ďaleko doba, kedy bude ich konanie v prospech, alebo neprospech  verejného záujmu reálne aj vyhodnocované. V Českej republike  (a myslím, že už aj na Slovensku) sú známe prípady vyšetrovania konania poslancov  zjavne neobhajujúcich verejný záujem.

Vždy to je len o tom, či sa nájde žalobca - v tomto prípade napríklad nový poslanecký zbor, alebo niekoľko občanov, ktorí nezmyselné konanie voleného zástupcu proti svojej vôli cez rozpočet obce financujú a následne či je ochota orgánov činných v trestnom konaní, či justície konečne v obci nastoliť poriadok a zákonnosť.


- - -

Špeciálne pre pána Holičku pre istotu ešte raz:

NÁROK - aj keby bol oprávnený - ŽALOVANÝ PO PREMLČACEJ LEHOTE JE  NEVYMOŽITEĹNÝ !!


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-09-2017 00:42:15
https://www.aktuality.sk/clanok/523483/policajny-sef-kryje-politikov-smeru/
Otázka | 24-09-2017 02:16:10
Ďakujem za odpoveď, išlo mi o to, aby rozpočet na rok 2018 nebol postavený na vode ...
Pre otázku | 23-09-2017 23:24:26
Odpoveď: Neviem, stále je to v riešení. Čakáme.
Tv.
Otázka | 23-09-2017 08:04:19
Tvarožková | 22-09-2017 20:50:12
viete ako je to so súdnymi trovami a ich výškou za už prebehnuté konania ? Už je skoro polroka od posledného rozsudku.
Zitka | 23-09-2017 07:43:48
Mna by zaujimali faktury a prace ktore sa vykonavaju na dome smutku.Inde uz by to mali zozrate a tu vsade obrovsky neporiadok ale ked vidim koho pracami poveril alebo vybral stacilo mi.Tak to aj vyzera.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-09-2017 23:25:08
Dovolim si verejne pripomenut, ze nekompetentne, amaterske a protizakonne konanie starostu a statutara obce vo veci nezakonneho postupu pri stavebnom konani, moju rodinu stalo cez 2000 Eur. Mojich vlastnych a z videozaznamu je zrejme, ako sa k skode ktoru sposobil postavil nielen on, ale aj vacsina poslancov OZ.

Z principu budem obce, teda Vas obcanov ziadat nahradu - starosta sa nechcel k mimostudnemu vyrovnaniu ani len stretnut a to bol pisomne vyzvany asi 3X + verejne na rokovani OZ.

Obcania, mate problem. Podpisanim plnej moci advokatskej kancelarii a danim zaloby na sud, to Vasu obec bude stat odhadujem tak 5 az 6 000 Eur a to vtedy, kedy uz starosta s najvacsou pravdepodobnostou problemami obce zatazovany nebude.

Archiv SOL je v tomto nekompromisny a VSETKO budete mat moznost pripomenut nielen starostovi, ale aj jeho rodine a poslancom, ktori popri tom, ako starosta robi obcanom skody, beru odmeny.

Pani kontrolorka sa vyjadrit nechce?

Tvarožková | 22-09-2017 20:50:12
Pokiaľ nadobudol p.Holička pocit, že súdov ešte nestačilo, nech sa páči, nech sa súdi hoc aj do svojej smrti, ale poprosila by som, aby za vlastnú, štedrú výplatu ,ktorú mu veľkoryso aj s 25% odmenami navrhli a chválili niektorí prajní poslanci. Ja, ani naša firma ,ani obyvatelia tejto obce neodvádzajú tejto obci dane a poplatky na rozmary ješitného starostu.
Registrovaný Mário Macho Mário Macho | 22-09-2017 19:07:08
Nezávisle od redakcie SOL som aj ja zaslal na obecný úrad v Šintave dňa 18.09.2017 žiadosť o sprístupnenie informácie ohľadne faktúr za právne služby poskytovaných pre obec Šintava za obdobie od 1.1.2013 až 18.9.2017. Myslel som si, že niektoré budú súvisieť s kauzou vodovod na Nitrianskej ulici. Mýlil som sa. Nato má predsa na dohodu zamestnanú ďalšiu právničku. Prekvapujúco mi prišla odpoveď hneď na druhý deň. Výsledkom bolo zistenie, že p. Holička počas uvedeného obdobia minul z finančných prostriedkov obce na spor s Lodenicou sumu 6992,40 €. A to nevieme koľko minul od úplného začiatku sporu. Inak, od už zverejnených dvoch FA, prišli 04.08. a 04.09.2017 FA zhodne za 790,61 €. Milé poslankyne a poslanci, dokedy budete toto nezmyselné šafárenie p. Holičkovi tolerovať? Koľko vodovodných prípojok na Nitrianskej ulici sa mohlo za tie peniaze urobiť?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-09-2017 15:47:38
Občan | 22-09-2017 15:34:17 | - nemajte obavy, uz pred obedom som poziadal Obecny urad - osobu povinnu o doplnenie zverejnenej informacie, kedze zvacsa 1. ziadost v poprdai chapu pomalsie/tazsie.

- - -

Srdecna vdaka za zverejnene faktury. V sulade so zakonom 211/2000 Z.z. som ziadal podrobny rozpis sluzieb poskytnutych obci. Teda za co konkretne obec ptaila. O ake pravne ukony sa jednalo.
Dakujem.
Milos Majko
Občan | 22-09-2017 15:34:17
Zverejnené faktúry len chabo popisujú , čo obec žiadala právnou službou vyriešiť. Ak obec dostala výzvu, mali sa s ňou oboznámiť aj poslanci a potom sa malo konať. Aj právne služby o určenie vlastníckeho práva je taký stručný, že sa nevie čo je to ... dúfajme, že sa to dozvieme...

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
LIDL
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Oblačno
I
92%
Západ 3 km/h
08:29
17:33

Sob

N

2°/0°

Ned

X

1°/-5°

Pon

H

-1°/-4°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárRybár Pred 5 hodinami:
Aktuálny zoznam kandidátov do výboru a kontrolnej komisie
Komentárffdf Pred 6 hodinami:
Našiel a predával archeologický nález
Komentáranonym Pred 7 hodinami:
Policajná frustrácia
KomentárAnonym Pred 8 hodinami:
Viceprimátor Veselický oceňuje odvahu podpísaných diskutujúcich na SOL
KomentárPeter Pred 14 hodinami:
Z vydierania obvinený aktivista Icocrimu Ivan Katrinec zostáva vo väzbe
KomentárLakomci Pred 18 hodinami:
Dostal chuť na punčáky, tak ich zobral (ukradol) študentom. POSLANEC
KomentárHanzi Pred 20 hodinami:
Semafory v meste po víkendovej havárii sú stále nefunkčné.
KomentárTakto to je Včera:
V diskusii na webe mesta sa opätovne pol roka neobjavil žiaden príspevok.
Komentárpriaznivec Včera:
"Drápačky" u Hercegových
Komentársered Včera:
ATS Slovakia s.r.o. oznamuje
Komentáranonym Včera:
Pred 49 rokmi na protest proti okupácii Československa sa verejne upálil Jan Palach.
Komentárobyvatel 1 Včera:
Vystúpenie poslanca MsZ JUDr. Michala Irsáka k záverom kontroly vykonanej v MsBP v nakladaní s majetkom mesta
Komentárpre pre všetkých Predvčerom:
Videozáznam z 9. zastupiteľstva v obci Šoporňa
Komentárgulak Predvčerom:
" sama poberá plat (Viera Tomanová) vo výške 3 300 €, teda viac ako poslanec NR SR" - píše na FB občan
Komentárasi neclovek Predvčerom:
Následky včerajšej havárie - zostatky rozbitého semaforu a časti havarovaného auta sú doteraz na verejnom priestranstve
Komentárseredan Predvčerom:
Práve teraz: Dopravná nehoda na svetelnej križovatke - AKTUALIZOVANÉ

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign