Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 25. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Veľký úspech taekwondistov v Česku

redakcia SOLDátum10. 06. 2015 12:52:18TémaŠport
417

Taekwon-Do klub Sereď, Mgr. Juraj Ďuračka |    Začiatok júna sa stal pre seredský taekwondo klub obdobím, kedy každoročne zakončuje súťažnú sezónu na medzinárodnom podujatí s názvom Znojmo Open. Juhomoravské mesto Znojmo tento rok privítalo taekwondistov z Čiech a zahraničia už po ôsmykrát a účasť krajín bola skutočne rozmanitá. Organizátori súťaže, ako aj samotní súťažiaci sa tentokrát mohli tešiť na konkurenciu vyše 230 súťažiacich zo 14-tich krajín. Svoje zastúpenie tu malo Arménsko, Bielorusko, Česko, Gruzínsko, Írsko, Maďarsko, Moldavsko, Nemecko, Poľsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko a Ukrajina. Čestným hosťom bol veľmajster Choi Jung Hwa IX. Dan, syn zakladateľa bojového umenia Taekwon-Do.

 

Seredský klub zobral zakončenie súťažnej sezóny skutočne vážne a do Znojma poslal rekordne veľkú výpravu v počte 25 súťažiacich. Väčšinu z tohto počtu tvorili žiaci, pričom pre mnohých to bola prvá medzinárodná súťaž. Nervozitu na mladých tvárach tak bolo očividne badať. Hlavným cieľom bolo dostať sa opäť po ročnej pauze medzi trojicu najúspešnejších tímov tohto podujatia a za jeho splnením vykročili Seredčania hneď zrána.

 

Kvalitná trénerská práca s novou mládežou sa prejavila už v prvej disciplíne, ktorou boli zostavy. Tam si svoje prvé taekwondo medaily vybojovali Kristián Georgiev, Alex Hrašna a Michaela Šuláková. K nim sa zo žiakov pridali aj úspešní medailisti zo Slovenského Pohára, konkrétne Adriana Čechová, Nikola Iracká, Dávid Kozmér a Ema Valenčíková. Novinkou pre mladé seredské nádeje bola tentoraz disciplína tímové zostavy, v ktorej seredský tím pred niekoľkými rokmi zbieral na súťažiach cenné úspechy. Napriek tomu, že nový tím bol oveľa menej skúsený ako ich predchodcovia, pätica Adriana Čechová, Nina Kopajová, Tamara Královičová, Jakub Masnica a Ema Valenčíková zabojovala ukážkovo a zaslúžene obsadila druhé miesto.

Zo skúsenejších žiakov si v zostavách vybojovali pódiové umiestnenia Klára Ištoková, Matúš Javor a Peter Štrpka a medzi seniormi sa na stupienok víťazov vo svojich kategóriách dostali všetci štyria zástupcovia Serede, teda Kristína Blaškovičová, Juraj Ďuračka, Viktor Grznárik a Richard Kopál.

 

V poobedňajších hodinách sa na štyroch ringoch rozhoreli boje v sparingu a bolo sa naozaj na čo pozerať. Tu prešli krstom ohňom seredskí žiaci, ktorí na nedávnych skúškach získali žltý pás. Ten ich oprávňoval prvýkrát štartovať v tejto disciplíne. Väčšie skúsenosti súperov sa síce v ringu ukázali, žiaci zo Serede však i tu predviedli dobrý potenciál do budúcnosti. Medailu spomedzi nováčikov v sparingu napokon získala Ema Valenčíková. Vyššie ciele v tejto disciplíne mali niektorí z ostrieľanejších pretekárov, čo sa aj odrazilo na medailových umiestneniach, keď bronz získali Alica Ištoková a Richard Kopál a zlato Kristína Blaškovičová. Tá si navyše prvý raz vyskúšala aj pozíciu rozhodkyne, čo je ďalší pekný míľnik na ceste taekwondom. Dvaja najúspešnejší klubový súťažiaci v tejto sezóne Juraj Ďuračka a Peter Štrpka sa dostali do skupín s najväčšou konkurenciou a napriek počiatočným víťazstvám napokon obaja zostali tesne pod pódiovým umiestnením na štvrtom mieste.

 

Záverečnou disciplínou boli tzv. špeciálne kopy, teda kopy na výšku, kde mala Sereď dvojnásobné zastúpenie. O medaily tu bojovala dvojica Viktor Grznárik a Richard Kopál a prvý menovaný si nakoniec “vykopal” výborné druhé miesto. Úspech Viktora v kopoch je o to cennejší, že bol najnižším účastníkom medzi štartujúcimi, pričom práve výška je jedným z kľúčových faktorov v tejto peknej disciplíne.

 

Celková bilancia pre Sereď na súťaži Znojmo Open 2015 bola 25 medailí, čo tomuto tímu zabezpečilo konečné 3. miesto spomedzi všetkých družstiev! Napriek radosti zo splneného cieľa i z veľmi úspešnej sezóny 2014/2015 sa seredský taekwondo klub už teraz pozerá po ďalších métach, ktoré ho čakajú v sezóne novej. Zo súťaží ešte v tomto kalendárnom roku možno spomenúť napríklad medzinárodné podujatia v Maďarsku a Česku, ďalej dve záverečné kola Slovenského Pohára či Majstrovstvá Slovenska 2015. Klub Hong Ryong Sereď sa bude snažiť naďalej zbierať kvalitné výsledky.

 

Na záver treba vyjadriť poďakovanie mestu Sereď nie len za podporu na tejto súťaži, ale za celú uplynulú sezónu.

Výsledky

 

1. miesto

Kristína Blaškovičová (zostavy, sparing), Kristián Georgiev (zostavy), Viktor Grznárik (zostavy), Nikola Iracká (zostavy), Klára Ištoková (zostavy), Peter Štrpka (zostavy)

2. miesto

Adriana Čechová (zostavy, tímové zostavy), Viktor Grznárik (špeciálne kopy), Nina Kopajová (tímové zostavy), Richard Kopál (zostavy), Dávid Kozmér (zostavy), Tamara Královičová (tímové zostavy), Jakub Masnica (tímové zostavy), Michaela Šuláková (zostavy), Ema Valenčíková (tímové zostavy, sparing)

3. miesto

Juraj Ďuračka (zostavy), Alex Hrašna (zostavy), Alica Ištoková (sparing), Matúš Javor (zostavy), Richard Kopál (sparing), Ema Valenčíková (zostavy)

Ďalšie ocenenie

3. najúspešnejší tím súťaže

 


Fotogaléria k článku:

417
Autor: Taekwon-Do klub Sereď
417
Autor: Taekwon-Do klub Sereď
417
Autor: Taekwon-Do klub Sereď

Zobraziť všetky fotografie
417
Autor: Taekwon-Do klub Sereď
417
Autor: Taekwon-Do klub Sereď
417
Autor: Taekwon-Do klub Sereď

417
Autor: Taekwon-Do klub Sereď

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Michal Hanus | 12-06-2015 00:32:37
Páni tréneri, prajem vám vo vašej ďalšej práci veľa zdravia a úspechov. Cením si, ako skvele vaši zverenci reprezentujú mesto Sereď. Je za tým vidieť obrovský kus práce. Samozrejme, vašim zverencom gratulujem a prajem veľa síl a úspechov v ďalších súťažiach.
TKD Sereď | 10-06-2015 15:06:49
Ďakujeme, budeme sa snažiť aj naďalej.
poďakovanie | 10-06-2015 14:15:00
Treba sa poďakovať trénerom za ich prácu, ktorí doviedli túto mládež k takému krásnemu úspechu.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárMilan Gedeon Pred 4 hodinami:
..."špinavý každý kút v meste a neupravené miesta..." - píše obyvateľka Serede
KomentárSeredsky futbal Pred 4 hodinami:
ŠKF iClinic Sereď - ŠK Dubnica N/Váhom 6 : 0
KomentárŠiroky Pred 7 hodinami:
Mesto Sereď bude vďaka hlasovaniu poslancov MsZ financovať športový klub miliónom Eur. Poslancov ani primátora možné prepojenie klubu na kriminálne podsvetie nezaujímalo.
KomentárCanasta Pred 8 hodinami:
Živil sa predajom drog, skončil v rukách polície - DROGY ZAISTENÉ V SEREDI
KomentárPravda je len jedna! Pred 9 hodinami:
Z rokovania Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede
KomentárZlatá ulička Pred 10 hodinami:
Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Seredi
KomentárIvan Sklenár Pred 11 hodinami:
Rímskokatolícky hodnostár hody na dnes neodobril
Komentárdena Pred 13 hodinami:
Prečo kontrolórka nekontroluje?
KomentárMamička Predvčerom:
Vernisáž výstavy prác žiakov ZUŠ v Pate
Komentártony Predvčerom:
Veľká protidrogová akcia NAKA

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign