Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online
MESTSKA POLICIA aktualny kontakt
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Včera poslanec NR SR Ján Budaj verejne a otvorene pomenoval problémy vo vačšine samospráv

Miloš MajkoDátum01. 06. 2016 11:59:43TémaAktuálne témy
200

Za roky práce s médiami poznajúc zvyky väčšinového čitateľa usudzujem, že materiál zo včerajšieho brífingu poslancov bratislavského mestského zastupiteľstva nebude sledovaný ani zďaleka tak, ako štandardná správa z dopravnej nehody, či iná pre čitateľa ľahko stráviteľná téma.

Tento krátky článoček píšem, lebo považujem za škodu stav kedy ľudí skôr zaujímajú témy všeobecné ba až bulvárneho charakteru, no témy skutočne dôležité pre náš život a život našich detí zaujímajú naozaj len menšinového čitateľa.

Včera na Krajskú prokuratúru poslanec NRSR Ján Budaj spolu s kolegami z bratislavského mestského parlamentu odovzdali podnet, v ktorom žiadajú prokurátora o prešetrenie netransparentného a zmanipulovaného predaja lukratívneho majetku mesta, teda jeho obyvateľov. Aby bolo jasné o čom píšem, každé mesto má (v mnohých prípadoch žiaľ už len malo) majetky lukratívne, aktíva a majetky, ktoré je možné označiť ako síce dôležité no mesto výrazne zaťažujúce. Čo sa týka včerajšieho oznámenia, kauza PKO sa ťahala dlho a podľa popisu poslancov predaj bol sofistikovaným spôsobom zmanipulovaný konkrétnymi ľuďmi zastávajúcimi rozhodujúce pre kauzy rozhodujúce posty v rôznych inštitúciách. Pri rozhovore s Jánom Budajom som povedal priamo, že obdobné praktiky sú mi známe z viacerých samospráv. Je však potrebné uvedomiť si, že prakticky vo všetkých prípadoch ide o naozaj majetky významnej hodnoty a či už ich kúpou alebo mimoriadne výhodným prenájmom príde k významnému obohateniu úzkych záujmových skupín, firiem alebo jednotlivcov. Dokázanie takéhoto konania je však vo väčšine prípadov mimoriadne náročné, nakoľko predsalen aktéri takýchto "obchodov" sa snažia všetko svoje konanie maximálne právne ošetriť, využijú všetky možné kľučky a medzery v legislatíve a vo väčšine prípadov si dokonca konanie legitimizujú cez obecných alebo mestských poslancov, to znamená kolektívny orgán. V tejto súvislosti je nevyhnutné poznamenať, že len úplné minimum poslancov je schopných nevýhodnosť predmetného obchodu takpovediac "prekuknúť", problematike zväčša nerozumejú a hlasujú mnohokrát bez uvedomenia si, čo svojim mandátom daným im občanmi vykonali a právne posvätili.

Takéto vyslovene chrapúňske konanie (a je jedno z akého dôvodu poslanec konal - neznalosť, nevedomosť, možná provízia a podobne) je práve tým, čo dlhodobo likviduje možnosť našich miest a obcí rozvíjať sa pre väčšinu obyvateľov, naše deti a vnúčatá.

Ak sa nájde niekto kto problematiku chápe, vidí do nej a prípadne na nezodpovedné konanie upozorní aj verejne, z pochopiteľných dôvodov do veci zainteresovanou časťou občanov je verejne znevažovaný a odsudzovaný a pravedpodobne veci neznalou väčšinou ignorovaný. Pokiaľ sa veci nechopí orgán šinný v trestnom konaní a nepochopí nevyhnutnosť zastavenia takto primitívneho okrádania väčšiny obyvateľov, prípad dôsledne nevyšetrí a nepotrestá vinníkov neváham zjednodušene napísať - smerujeme do pekla a pre naše potomstvo naozaj nezostane nič iné len krajinu opustiť, pokiaľ nebudú chcieť byť totálnymi novodobými otrokmi, ktorých po celý život ovládajú zbohatlíci a ľudia, ktorí by v civilizovanom právnom štáte sedeli v base.

Tým, ktorí toto dočítali až potiaľto, odporúčam vypočuť si minimálne rozhovor s Jánom Budajom - trpezlivejším celý brífing urobený priamo pred Krajskou prokuratúrou.

Pozn. na záver: Ján Budaj je dnes poslancom NRSR a jedným zo 150 zákonodarcov SR. Prináležia mu všetky výhody vyplývajúce z funkcie, do ktorej ho zvolili občania a namiesto včerajšej aktivity a robenia ďalších nepriateľov a odporcov mohol si aj on zariadiť čas obdobne ako jeho kolegovia, z ktorých mnohí dokonca za niekoľko volebných období nevykonali pre svojich voličov nič pozitívne.

Je mimoriadne ťažké presvedčiť apatických ľudí pozerajúcich sa dnes už len na dva kroky pred seba, žijúcich v ťažkej realite všedného dňa a odreagujúcich sa mnohokrát v zidealizovanom virtuálnom živote na internete, no momentálne je stav, kedy sa v NRSR nachádza zopár aktívnych poslancov rozumejúcich nielen získavaniu výhod pre seba samých, ale aj samospráve a takých, ktorí dokázali napriek riziku vyhodenia z práce na špinavosti v našej spoločnosti upozorniť.

Využime to a skúsme pokazený systém meniť. Ten, do ktorého sa ako rakovina zažrali arogantní "politici" vyciciavajúci našu krv len preto, lebo im to dovolíme a tolerujeme.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárfinančný hazard Pred 1 hodinami:
Potrebujú obyvatelia mesta futbalový štadión s vyhrievaným trávnikom?
Komentártony Pred 2 hodinami:
Uvedomiť si musíme podstatu. Toto aj pijeme.
KomentárPre Hm... Pred 3 hodinami:
Bývalý zamestnanec firmy zastrelil svojho nadriadeného priamo na porade
Komentártony Pred 3 hodinami:
S komármi si najlepšie poradia lastovičky. No ľudia ich likvidujú. A následne si chemickými postrekmi ničia zdravie.
KomentárMiloš Majko Pred 4 hodinami:
Mesto Hlohovec bude odľahčené od nákladnej dopravy
KomentárAnonym Pred 4 hodinami:
Inauguračný prejav prezidentky Zuzany Čaputovej
Komentárpre seredan Pred 9 hodinami:
Pán primátor Tomčányi, o zákonoch sa nediskutuje. Zákony sme povinní dodržiavať. Aj Ty.
KomentárPostreh Pred 10 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárpre názor Včera:
Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Seredi
Komentárobčan Včera:
Aby si deti na ihrisku nehľadali vo vysokej tráve, sami si ju musia pokosiť
KomentárPeter Sokol Včera:
Ak potrebujete volať na MsP

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign