Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online
OSOBNÝ BANKROT
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 17. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Vareha na DPH od štátu mal skasírovať bez 14 miliónov - MILIARDU Sk! Možno pôjde na slobodu.

Miloš MajkoDátum18. 07. 2012 16:00:41TémaČierna kronika
200

Ďalšia pre bežného občana určite pochopiteľná správa sa dnes prehnala médiami.  Mikuláš  Vareha podal žiadosť o prepustenie na slobodu a sudca jeho žiadosti vyhovel. Na základe odvolania prokurátora, o veci rozhode  NS SR.

Mikuláš  Vareha zo  Zemplína je podozrivý zo spáchania viacerých trestných deliktov.  Je vlastníkom alebo konateľom takmer stovky spol. s.r.o. , medzi ktorými mal presúvať účtovné doklady fiktívnych obchodov a tým štátu spôsobiť stomiliónové neoprávnené vratky DPH. Podľa publikovaných informácií, len za dva roky mu mal štát na vratkách  DPH vyplatiť bez 14 miliónov Sk  miliardu  ( MILIARDU)  Slovenských korún.

Šikovnosti sa evidentne na  Slovensku medze nekladú a zostáva záhadou, ako je možné že bežnému podnikateľovi urobí daňový úrad kontrolu pri vratke  DPH za kvartál vo výške aj  100 Eur  (asi  3000 SK)   a u pána  Varehu sa povestný pohár prelial až takmer pri miliarde  korún.

Pán Vareha bude evidentne patriť medzi zámožných väzňov podobne ako pán  podnikateľ  Fruni - iste sa nájdu odborníci, ktorí vyčíslia, akú hodnotu má jedna minúta jeho pobytu za mrežami. Prípadne padnú úvahy, či vybrať sa jeho cestou  je v našej krajine až tak nebezpečné.  Nuž ono známe - to sa môže stať iba v Sovietskom zväze už dávno prestalo platiť a doba ukazuje, že aj na našom malom  Slovensku je možné - niektorí ľudia si môžu dovoliť úplne všetko...

Poznámka na záver: Úteková väzba sa uvaľuje na osobu, u ktorej je dôvodná obava, že by mohla skrývať albo utiecť pred spravodlivosťou.  Pánovi Varehovi má v prípade dokázania viny súdom hroziť trest odňatia slobody vo výške  až  12 rokov. Dá sa predpokladať, že všetky financie pochádzajúce z podnikania a vrátenej  DPH neprepil na káve a preto -  na koho je teda účelné útekovú väzbu uvaliť, ak nie na podozrivého z takto závažnej trestnej činnosti? Otázka, ktorú nechávam otvorenú.

- - -

Pre amatérov podnikateľov na dlhé večery:

http://foaf.sk/ludia/74637#vizualizacia

prípadne OR SR a meno pána veľkopodnikateľa zo  Zemplína     ;-)


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
vareha je len ucen v porovnanim so zlodejskymi smerakmi a prezidentom | 31-07-2012 10:56:29
podla toho co sa tu pise tak vareha je len taky ucen
pre smer zlodeji | 30-07-2012 17:12:16
A smerak dostal natrete.
Koniec koncov, ci kradne lavica alebo pravica, vzdy to musime zaplatit my.
smer zlodeji | 30-07-2012 14:59:34
Zdá sa, že podnik Silvie Gašparovičovej (68) ničí ľuďom životy. Preklínajú deň, keď sa ich cesty prekrížili so spoločnosťami Želstav A-Z a Železničné staviteľstvo Bratislava, ktoré sú späté s menom prvej dámy...

Máriu Ševčekovú (59) spor s firmou Silvie Gašparovičovej privádza do zúfalstva. V problémoch sa ocitla vtedy, keď bytovku na Hollého ulici v Žiline aj s nájomníkmi získali od krachujúceho Železničného staviteľstva Bratislava za čudných okolností jeho majitelia. Želstav A-Z sa v roku 1992 ocitol v konkurze, majetok irmy sa mal predávať a nájomníci mali mať podľa rozhodnutia správcu konkurznej podstaty z januára 1998 prednostné právo byty odkúpiť. Po čase sa však dozvedeli, že bytovky už vlastnia spoločníci pani Gašparovičovej a bývalí šéfovia Želstavu A-Z Milan Čandík a Tibor Makovický! Tí istí páni, ktorí tak podozrivo podpísali prezidentovi predaj sídla v Limbachu.

Ich niekdajšia zamestnankyňa Ševčeková aj ďalší traja nájomníci podali v septembri 1999 žalobu, ale prípad stále stojí na bratislavskom krajskom súde, keďže Čandík a Makovický podali na Ústavný súd sťažnosť v máji 2005. „Všetci sú si rovní, ale niektorí sú si rovnejší,“ hnevá sa dôchodkyňa po článku o tom, ako Gašparovičovci v roku 1999 kúpili od irmy manželky pod cenu sídlo v Limbachu. „Na čo ja ako radový občan nemám nárok, to si prezident s manželkou mohli dovoliť.“

M. Ševčeková aj ďalší nájomcovia sú dôchodcovia, na advokáta sa skladajú. „Keby nám byty ponúkli v cene, ktorú stanovil znalec, kúpili by sme ich. Takto sa bojíme, že keď už nebude regulované nájomné, skončíme na ulici,“ pokračuje skľúčene. Vyskúšala už všetko a ako vtip o naivnom občanovi vyznieva fakt, že to skúšala aj v kancelárii prezidenta Gašparoviča, hoci firma jeho ženy spôsobila jej trápenie.

Redakcii sa ozývajú čitatelia a odkrývajú praktiky Želstavu A-Z a Železničného staviteľstva. Obe sú späté s Gašparovičovcami, dobou pirátskej privatizácie, podozrení z tunelovania a konkurzov, pri ktorých sa podivne menili majitelia lukratívnych podnikov
pre smerzlodeji | 29-07-2012 18:06:41
Toto je z vlastnej hlavy ako si bol vyzvaný? Vieš kolko takýchto esejí je v archíve ? Janko povedal predaj to Jurkovi ale JA SOM BOL PROTI! Ja osobne nemám vyhranený smer doľava ani do prava ale ty ano tak začni u ZRS,ANO hlavne KDH ,SDKU A NEVYBERAJ Z KONCEPTU!Gašparovič čo má spoločné so Smerom? Je jedno či ľavá alebo pravá za ten plat čomaju to určite nerobí nikto z nich!! Nikto by sa nemohol s nikým kamarátiť lebo je tam podozrenie z korupcie!
Ale chváliť sa koľko sme mi ušetrili a potom ušetrené rozdať tým ktorí to ušetrili ako odmenu je choré a to je praktika pravice!Pritom si to zaplatil ty ja a všetci ostatní!Ak s tým suhlasíš a pokladáš to za správne OK ALE JA STýM NESUHLASíM! Kde je pravda a spravodlivosť?
smer zlodeji | 29-07-2012 08:55:43
Gavorník: Za privatizáciou Nafty Gbely stál Gašparovič
V trojmiliardovom predaji Nafty Gbely mal prsty aj prezident Gašparovič. Všetky rozhodnutia sme však robili na Mečiarov pokyn, tvrdí bývalý šéf FNM Štefan Gavorník Slovenska (ZRS) cez svojich ľudí vo Fonde národného majetku (FNM) presunula podniky za viac ako tristo miliárd korún do rúk spriaznených podnikateľov. Samozrejme, výrazne pod cenu. O okolnostiach a hlavných „hrdinoch“ začal po rokoch konkrétnejšie hovoriť aj bývalý šéf FNM Štefan Gavorník


Telefonát s Gašparovičom
„Je smutné, že sa k tomu neprizná ako chlap,“ hovorí o Gašparovičovej účasti v privatizácii Nafty Gavorník. ZRS vraj bolo proti predaju podniku, predseda strany Ján Ľupták ho však presvedčil, aby ho „priklepli“ Gašparovičovi.

„Ľupták ma zavolal a povedal mi: „Bol som u starého (Mečiara – pozn. red.), povedal mi: Janko, bude to zlé, ale čo mám robiť, keď to ten Ivan chce? Povedzte Gavorníkovi, nech to pustí!“ povedal Gavorník pre týždenník Plus 7 dní.

Gavorník dokonca tvrdí, že pred rokovaním prezídia FNM s Gašparovičom telefonoval. „A nielen s ním.“ Dôkazy nemá, keďže hovorili cez tzv. čisté telefóny, ktoré sa nedajú odpočúvať. Gavorník sa Gašparoviča pýtal, či je ten Ivan, za ktorého sa prihováral Mečiar. A ako reagoval súčasný prezident? „Odpovedal mi na otázku. Neskúšajte ma, viac vám nepoviem. Všetko má svoj čas,“ hovorí pre SME Gavorník.

On vraj za predaj Nafty nehlasoval. „Odišiel som z prezídia. Mečiar sa niekam schoval.“ Rokovanie viedol viceprezident FNM Milan Rehák, dnes poslanec HZDS. Keď sme ho požiadali o reakciu, zrýchlil krok a zmizol v útrobách parlamentu.
xxxx | 25-07-2012 22:32:54
tak ale takyto stav vyhovuje "tým hore" takze nie je vôla nieco menit..
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-07-2012 19:07:22
pre smerzlodeji | 25-07-2012 18:54:39 | - nie kazdy podnikatel je automaticky zlodejom.

Problemom su vacsinou podnikatelia, ktori si zvykli podnikat v spol. s r.o. a v pripade ich zadlzenia ci priamo vytunelovania, ich previest na bielych konov alebo dat do konkurzu. Zial, prakticky ziada zodpovednost konatelov eserociek sposobila, ze taketo firmy a za nimi samozrejme konkretni ludia - polozili na lopatky stovky cestnych a slusnych podnikatelov.

Vymahatelnost prava je na Slovensku fakt mizerna a voci eserockam je vyslovene nulova.

Dlh by mal byt dlhom vzdy a vsade.

Uvedomme si uz konecne - dlhy su ako hmota. Nestratia sa. Len sa transformuju, zmenia veritela ci niekto nad nimi kyvne rukou. Ked niekto necestne pride k peniazom, ak nema na ne tlaciaren, tak vacsinou o ne niekto iny pride.

Ak ten iny je fyzickou osobou - slusnym podnikatelom, tak je po Slovensky - v hajzli. A to je vazny problem. Pretoze problemy mnohych podnikatelov nie su pre nedostatok prace ci zakaziek, ale z dovodu vysokych pohladvok u tunelarov.
pre smerzlodeji | 25-07-2012 18:54:39
Neviem kolko máš rokov ,ale ako vieš a môžeš si byť istý tým,že si si pred niekolkými rokmi nepodal ruku alebo nedal niekde na zábave vinko s človekom ktorý je teraz zavretý za trojnásobnú vraždu niekde v cudzine? Si spoluvinný? Nazval ta niekto vrahom lebo si ho pred časom spoznal? Smer chce trestať šikovných ľudí tvrdí pravica! Na daniach majú nedoplatok títo šikovní ludia miliardu a pol!Takýchto ZLODEJOV chráni vláda podnikatelov ktorá chvalabohu skončila! Ako môže minister slovenskej vlády robiť semináre a školenia na tému ako neplatiť dane! Toto su holé fakty a nie myšlienky čo si niekde počul a teraz sa hrdo za ne staviaš!Niečo pusti aj z vlastnej hlavy !
Peter | 25-07-2012 18:37:19
VELIKé OK!!
Cigáni nezneuživaju socialny systém,len ho naplno využívajú!
Vareha robil presne to isté!
cerveny zlodej | 24-07-2012 08:57:06
http://www.youtube.com/watch?v=znRKTHakLxs
mino | 22-07-2012 18:48:04
a fakt je to pravda tu som nasiel foto http://www.sme.sk/c/5793393/gasparovic-ma-s-varehom-foto.html
smerzlodeji | 22-07-2012 13:41:53
FAKT1: spolocne stretnutie prezidenta, prvej damy a varehu za jednym stolom - foto
FAKT2: ucast Varehu na inauguracii a v parlamente na cestnom mieste vedla prezidentovho protokolistu
FAKT3: pritomnost priamo vo vile v Limbachu po vitazstve Gasparovica vo volbach
FAKT4: druzny a emocionalny pripitok s prezidentovym hovorcom - foto
FAKT5: spolocne akcie s manzelkou prezidenta - foto, vypovede, svedkovia
atd.
gulak | 22-07-2012 12:20:30
Ty asi budeš tiež nejaký neplatič daní,či odvodov-lebo inak si neviem vysvetliť Tvoju obhajobu podvodníkov-typu Varehu a spol-ja by som všetkých neplatičov sudil,ako vlastizradcov-na šibenicu s nimi-vid Sered-kde sa takýto banditi prevážaju na milionových autách,pomaličky si skupuju Sered
Registrovaný Martin Blasko Martin Blasko | 21-07-2012 15:57:27
Treba sa na Varehu pozriet aj s druhej strany.Vereha robil len to,co mu stat dovolil.Pokial sa stat od neho nehal uplacat a zavieral pred nim oci,tak Vareha si ulial kolko mohol,......ja by som ani nesudil Varehu,ale tych,ktory zavierali predtym oci.Oni su zodpovedny a prcina,.....Vareha je len dosledkok,je naozaj sikovny a ukazal cestu aj inym kovbojom ktory ho budu samozrejme nasledovat :-) Tento stat ma plno uradnikov,kontrolorov a co ja viem vsetko a to vsetko platime my obcania,tak sa pytam,ako je mozne ze Vareha si tolko penazi ulial?Nakoniec mna a aj inych tento stat okrada kazdy mesiac,.....neustale mi len berie a obmedzuje ma a nic za to co mi zoberie mi nevrati,.....tak preco sypat peniaze niekam,kde sa stracaju?Tak nech nerobia politici aninovynari s Varehu nieco exluzivne,....radsej nech napadnu uradnikov a stat za korupciu,lebo ine vysvetlenie ani neni.
kiwi | 19-07-2012 12:55:05
K nášmu súdnictvu a celej výkonnej moci sa dá povedať len jedno:"Já budu blejt,Velebnosti!"!!!
marian | 19-07-2012 08:42:49
ruka kuku myje.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentáranonym Pred 40 minútami:
Táto banda politicky nanominovaných teoretikov rozhoduje o chode tohoto štátu?!
KomentárCanasta Pred 12 hodinami:
Živil sa predajom drog, skončil v rukách polície - DROGY ZAISTENÉ V SEREDI
KomentárPravda o Bielom dome Pred 12 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárUdenac Pred 23 hodinami:
Falck sa v tendroch nebude uchádzať o stanice záchrannej zdravotnej služby
Komentárnejde o to Včera:
Cyklista spadol na priechode pre chodcov, v nemocnici o pár dní zomrel
KomentárOstuda Včera:
Vinohradčan jazdiaci na bicykli predával pervitín
KomentárAdministrator SOL Včera:
"HLUK ZABÍJA - Primátor bol požiadaný aby v tomto smere zjednal nápravu. Avšak ako obyčajne - BEZ ODOZVY !!"
KomentárSponzor Včera:
ŠKF iClinic Sereď - Gyirmót FC Gyor 2 : 0 (1 : 0)
Komentáranonym Predvčerom:
To akože myslíte vážne, alebo sa blbí len robíte?
Komentárotázka Predvčerom:
Splnomocnenec Ravasz: Dosiahli sme zavedenie povinnej predškolskej výchovy. Aby bola v praxi úspešná, pracujeme na ďalších podporných opatreniach.
KomentárBanner 13-07-2019 10:52:16:
Galantskí policajti pátrajú po 29 ročnom Mariánovi Cicákovi z Paty
Komentárotázka do pléna 12-07-2019 16:45:47:
Župa osadila v Trnave prvý verejne prístupný defibrilátor na záchranu života
Komentárpre udenac 12-07-2019 13:43:49:
Bitka futbalových fanúšikov na Ventúrskej ulici v Bratislave
Komentárpre názor 12-07-2019 12:01:16:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentárfanušik 12-07-2019 08:39:15:
Trnavská župa vás odvezie na Festival Pohoda 2019

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign