Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 23. 7. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
LIDL ponuka prace
Označenie inzercie
Tepovanie interierov
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Jazykova skola ZARAZ
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Upozornenia prokurátora pre nezákonné konanie Obce Šoporňa a ZŠ s MŠ Šoporňa - prečo ich samospráva tají , nerieši a neustále porušuje zákony?

Mgr. Milan VlčekDátum11. 07. 2018 18:40:28Témaobec Šoporňa
200

11. 7. 2018          

 

Podľa Ústavy SR chráni Prokuratúra Slovenskej republiky práva a zákonom chránené záujmy fyzických a právnických osôb a štátu. (ôsma hlava, čl. 149). Ďalej podľa zákona č. 153/2001 Z. z. o prokuratúre v z. n. p. sa upravil proces výkonu prokurátorského dozoru v netrestnej oblasti, t. j. postup pri realizácii metód prokurátorského dozoru ako i konanie orgánov verejnej správy o prokurátorských prostriedkoch a to najmä o proteste prokurátora a prokurátorskom upozornení. Metódy  prokurátorského dozoru:

-          preskúmanie zákonnosti,

-          vykonávanie previerok zachovávania zákonnosti,

-          uplatňovanie poradného hlasu na zasadnutiach orgánov verejnej správy.

Dozorovými  prostriedkami prokuratúry sú:

-          protest prokurátora,

-          upozornenie prokurátora

-          návrh na začatie konania pred súdom podľa osobitného zákona ....

Toľko teória, zákony. Ako to funguje v praxi a špeciálne počas volebného obdobia súčasného starostu a obecného zastupiteľstva v Šoporni 2015-2018? Žiaľ, pre občanov – voličov nedôveryhodne a často nezákonne. Obci Šoporňa a ZŠ s MŠ Šoporňa, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti tunajšej Obce boli za ostatné 4 roky udelené viaceré Upozornenia prokurátora.

Konkrétne Obci Šoporňa bolo udelené:

-          Upozornenie prokurátora zo dňa 24. augusta 2016 (Pd 68/16/2202-5)   

-          Upozornenie prokurátora zo dňa 13. septembra 2016 (Pd 86/16/2202-6)

-          Upozornenia prokurátora zo dňa 10. októbra 2016 (Pd 70/16/2202-7, Pd 87/16/2202-7)

-          Upozornenie prokurátora zo dňa 19. decembra 2017 (Pd 121/17/2202-6)

Konkrétne ZŠ s MŠ Šoporňa bolo udelené:

-          Upozornenie prokurátora zo dňa 21. novembra 2016 (Pd 92/16/2202-7)

Prokurátor podal Obci a škole všetky upozornenia na účel odstránenia porušovania zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov, ku ktorým došlo v postupe orgánu verejnej správy pri vydávaní opatrenia alebo rozhodnutia alebo jeho nečinnosťou.

Obec porušila  viaceré zákony, bola nečinná, nezjednala nápravu. Na toto si platíme my, všetci občania Šoporne, právnika, aby mohla Obec konať nezákonne? Peniaze „vyhodené“ na právne služby  by sa v  Obci mohli využiť aj na iný účel. A tým nemyslím na ďalšiu zákazku pre podnikateľa, ktorý realizuje všetky zákazky v Obci...

 

Keď som písomne a mailom upozorňoval OZ v Šoporni (aj jednotlivých poslancov OZ), Obec Šoporňa, aby uvedené Upozornenia prokurátora zverejnili a hlavne riešili na OZ, žiadna odozva nikdy neprišla, žiadna odpoveď, reakcia, ani od poslancov OZ ani od starostu. Oba orgány našej  samosprávy strčili hlavu do piesku a doteraz sa snažia tajiť a nezverejňovať svoje nezákonné konania pred občanmi – voličmi v Obci Šoporňa. Prečo asi? A sú uvedené Upozornenia prokurátora vlastne jediným písomným dokladom o porušovaní zákonov Obcou či Školou? S istotou Vám môžem povedať, že nie, je ich omnoho viac. Ako si plnia svoje povinnosti, úlohy a poslanie zamestnanci Obce, poslanci OZ, starosta, nadštandardne platená kontrolórka Obce? V správach o kontrolách zákonnosti na Obci či v Škole nie je o tom ani zmienka.  Nikde v rozpočte ani na stránke Obce nie je zmienka ani o udelených pokutách, ktoré Obec zaplatila. To akú kontrolu vlastne vykonáva hlavná kontrolórka Obce? A čo nadštandardne platený právnik?

Kontrolný mechanizmus v Obci Šoporňa jednoducho zlyhal. Hlavná kontrolórka Obce po tom, čo jej Obec Šoporňa,  resp. súčasný starosta v roku 2015 bez vedomia poslancov OZ a občanov Obce doplatil plat za 3 roky v sume 14 494,59,- Eur (mimochodom za to, že 3 roky nechodila do práce a neplnila si povinnosti), práve táto istá kontrolórka pri kontrolách hospodárenia nikdy nič záhadne nezistila. Práve preto, a o to viac je to podozrivé a zaujíma to určite všetkých občanov-voličov. Skutočné hospodárenie zdá sa, odhalia a zverejnia až novozvolení verejní funkcionári – poslanci a starosta po tohtoročných novembrových komunálnych voľbách. Je to v našom spoločnom záujme. 

 

 

Milan Vlček, Šoporňa

 


iLieky
Označenie inzercie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
este raz | 21-07-2018 19:23:18
Bol si v deliriu?
Ak si myslis ze je to tak ako pises, preco si teda Ty nekonal z vlastnej iniciativy?
Aj pan ing. N. bol ticho. Nemal pripomienky. Tak ako to, ze len ty si nespokojny?
Plán | 21-07-2018 14:18:23
Kontrolorka ma konať i z vlastne iniciatívy alebo na základe info od poslancov a podobne,poslanci info mali a k pošte prístup kontrolorka tiež má. O upozorneniach a iných pochybeniach úradu či starostu teda ma vedomosť. Čiže nekoná zámerne... !! A to je neprípustne v transparentnej samospráve- a Šoporňa takou neni!
plán kontrolnej činnosti | 21-07-2018 12:36:19
Kde si bol? V delíriu?
Plán kontrolnej činnosti bol zo zákona na verejnej tabuli. Mohol si sa k nemu vyjadriť. Jeden z poslancov, ktorý je viac ako aktívny, práve ten ktorý si myslí aký je dobrý v zákone, aj ON mal na zastupiteľstve možnosť doplniť plán kontrolnej činnosti. Vychádzam z toho, ako vždy kladie otázky pani kontrolorke a ak má možnosť jej plán doplniť, tak to neurobí.(?) Nedostal pokyn od LenOna..? :)
Nikto nemal pripomienky a nikto nikomu nič nezakazoval. Tak sa skľudni. Zbytočne rýpeš a pritom zo zákona poznáš veľké guľové. Dobre vieš, kto je mimo :)
pre kontrolorku | 21-07-2018 11:57:03
Kedy dáte do plánu kontrolnej činnosti spomínané upozornenia prokurátora? Či máte od starostu zakázané ? Na poslednom OZ ste boli riadne mimo.
Prokuratura | 20-07-2018 08:17:03
Pán Macho čo nove na prokuratúre? Už vam vrátili zhabané dokumenty z úradu? Ako dopadla razia na úrade a u vás doma?Čo vaše trestne konanie proti vam za marenie spravodlivosti a protizákonne konanie?
naozaj | 19-07-2018 08:48:09
Je zbytočne pripominat odflaknuty asfalt pred jednotu a úradom-voda,bariny,nerovnosti a ta premrstena cena? Ale že tu niekto bagatelizuje porušenia zákonov či pokuty a starosta sa vyciera volicom do ksichtu?! Tak to mu treba zratat pri najbližších volbach aj nový poslanci kontrolorke!
Pre otázku 17.42 | 18-07-2018 193607 | 18-07-2018 20:27:25
Tak takéto hovadiny som dlho nečítal.....:-)
pre právnikovho kamoša | 18-07-2018 20:22:39
Skutočne, každý ukradne čo môže, len ho nesmú chytiť.

Presne to vystihuje niektorého bývalého.
Aby ho nechytili, nezverejnil faktúry za druhý polrok 2014 a ... zlikvidoval účtovníctvo, po voľbách dal príkaz na úplné vymazanie počítačov, ...

Škoda že už sú vo vláde smeráci, lebo za bývalého režímu by ho za sabotáž či záškodníctvo zavreli až by sčernal, hajzel!
To vám vôbec nevadí? Mne to kuuva moc vadí, že taká zmyja existuje a ešte sa hrá na poctivého ako ,,jeho,, zákon píše.
Pre otázku 17.42 | 18-07-2018 19:36:07
Pána Majka ľudia ako Macho alebo Tomčáni aj Holička kľudne môžu nazvať problémom.Vie presne pomenovať ich špinavosti a nebojí sa ani keď mu podpálili auto.Teraz sa niektorý ľudia musia báť aby sa nešmekol a nezlomil si nohu,lebo už určite aj policajti čakajú na niečo čo im potvrdí yšetrovanie.Keby takých Majkov bolo v každom meste viac neboli by sme ako v divočine kde si každý ukradne čo môže len ho nesmia chytit.Ja si myslím že pán Majko úmyselne so súdom čakal aby mal Macha naloženého,lebo som hovoril s kamošom právnikom čo zmluvu pozeral a dedina to nemôže vyhrať.Neviem prečo sa poslanci nechali nabaláchať a pomáhajú v tejto hanbe pre dedinu.Smeráci si dovoľujú už moc a treba ich zastaviť!!!!
pre Volič | 18-07-2018 18:45:06
Vyvíjal si takú snahu aj za bývalého? Ak niečo neviem, opýtam sa a dostanem odpoveď.
Skúsim sa ťa spýtať,

o aké porušenie ide? Je to priestupok či trestný čin?

Aké pokuty platila obec? Na podnet udania? Na aký predmet záujmu? Taký problém, ktorý má obec už 35 rokov? /tie nedostatky boli aj za bývalého a nikto neudával/

Skús nejako preukázať, že kanalizácia je predražená. Z akých dokumentov a podkladových materiálov vychádzaš, ak toto tvrdíš?

Spomínaš fušky. To dokáže len hlupáčiť ing. N. svojim rozumčekom a jeho spôsobom financovania. Práve ten, ktorý nevie, alebo sa pomýlil, on by to inak, nevie čo hlasoval, nevie čo podpisuje, ...ale - je neskutočné múdry :)

Takých treba, ktorí hubov rozbijú aj japonský trh a nedokážu si zapamätať, za čo hlasovali!

Rozmýšľate vôbec, čo píšete? Alebo ste skutočne tak osprostení? Dokážete mať ešte vlastný úsudok a názor?

Ak teraz niekto ako LenOn napíše, že kanalizácia mohla byť za JEDNO euro, tak tomu uveríte? Kto z vás má predstavu a prehľad o službách ak tvrdí, že kanalizácia je predražená?
Okrem pána ing. :)
Tak, aká bude odpoveď?

Skús sa opýtať aj ty. Ja som sa spýtal a bolo mi predložené a odpovedané.
Volič | 18-07-2018 17:59:46
Čo tie upozornenia,pokuty,predražená kanalizácia,fusky..!!! Pán starosta? Machovci z úradu?? Vyhýbate sa odpovediam lebo argumenty nemáte. Škoda pre dedinu!
Otázka | 18-07-2018 17:42:39
Kto ste Vy, ak si dovolíte tvrdiť:
...sustavne UMYSELNE PORUSUJE ZAKONY...

?

Z akého zdroja vychádzate, ak tvrdíte že - úmyselne?!

Či len tak? pod je bem, nech je diskusia?
Dosť zákerné a podražácke na to, že ste nezávislý. VY ste závislý! Či nie?
Ako to potom z vašou nezávislosťou je?
pre mimoriadne doleziteho | 18-07-2018 16:21:57
Taky mudry...
Ak chces je ba t do samospravy, ok.
...daj si gumu...
Kolkokrat si sa informoval priamo na urade? Ci len vlcak a nahacky dava svoje stupidne info? Potom si taky isty ako vacsina diskuterov, co su za vlcaka.
Pre pre tých čo STU vymieňať. | 18-07-2018 15:58:09
Ešte Vám nedošlo,že všetky tieto články,pochádzajú viacej menej od maximálne 3 ľudí?U mňa sú to chudáci,ktorí sú zneužívaní,a vo svojej naivite si jeden z nich myslí,že takýmto spôsobom sa zase dostane k moci.Take jednoduché .Stačí mu keď oserie všetko,čo má niečo spoločného s vedením obce,a hneď ho ľudia zvolia.svata prostoto
Pre tých čo chcú vymieňať | 18-07-2018 15:07:09
Ja sa Vám čudujem, máte starostu, ktorý konečne robí niečo pre vás a pre obec a Vám sa stále nepáči. Doteraz ste máli starostu ktorý nič nevybudoval, pardon čítam tu, že nejakú studňu, cestu a prístrešok. A kde sú ostatne financie ? Pre vás sa naozaj neoplatí budovať nič . Vás len poriadne tresnut lopatou a urobiť Vám osadu. U nás aby sme dali čokoľvek aby sme mali takého starostu ako máte vy v Soporni.
starosta porušil zákony! | 18-07-2018 13:00:34
Tak furt na to ľudia reagujú. Kontrolórka nič-kúpená? Pooslanci nič -neschopní,tiež kúpení? Bojazliví? Dokonca poslanec Nahacky stíchol a nerieši upozornenia,pokuty,...... vymeniť komplet!
Furt Šopornu riešite | 18-07-2018 10:09:29
Chodte radsej do prírody nabrať poz.energiu. Napr. v Seredi na Kolene su 2ks bobrov. Kto chce vidieť,musí isť hneď ráno za svitania(zo strany od Kačičárne)
dedina | 18-07-2018 09:48:06
V obci, kde Smer (volby 2016) ziskal 43% a deviataci ziskali z matematiky 36% (monitor 2018)na zazraky moc neverim.
https://volby.sme.sk/parlamentne-volby/2016/vysledky/obec/9139/soporna

Populisticke strany Smer + SNS + LSNS + Sme rodina maju spolu 70%, co sveci aj o mentlanom stave obyvatelov Soporne.
Anonym | 18-07-2018 09:01:04
A zase si skončil len pri svojej nenaplnenej zmluve, také slaboduché!!!
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-07-2018 07:51:38
Od zvarejnenia tohto pre obcanov mimoriadne DOLEZITEHO clanku - dalsieho v poradi upozornujuceho na porusovanie zakonov pod vedenim obce starostom Adrianom Machom, uplynul tyzden.

Precitajte si diskusiu, aby ste sami obcania pochopili, ako dlha cesta Vas este caka, ak chcete nieco v oci vo veciach verejnych zmenit.

Prebrali ste tam totiz vsetko - pre tuto vec uplne nepodstatnu zmluvu (aj tam sice doslo k zasadnemu poruseniu elementarnych zasad slusnosti a zakona, no obcan to zatial neciti, lebo veci pre neho zo strany SOL bezia rovnako a ukrateny je jedine vedenim obce, lebo za peniaze nedostava ziadne informacie), nejake dovolenky, hody, nejaku Rajcuru a uz lken ta chacharka znovu chybala. Jasne ze este ste sa navzajom dost poponizovali, ale to je uz v diskusiach u vas standard.

Chyba jedine - systematicke a intenzivne boimbardovanie starostu Adriana Macha, poslancov OZ a kontrolorky s otazkami - preco VEDENIE OBCE za vase peniaze sustavne UMYSELNE PORUSUJE ZAKONY a preco na to kontrolorka neupozornuje. To by malo zaujimat poslancov.

Ak ich to nezaujima z vlastnej iniciativy a nepoveria kontrolorku ulohou SKUTOCNE KONANIA starostu Macha a uradnikov KONTROLOVAT, mali by OBCANIA poslancov tlacit denne - telefonicky, e-mailami, prio stretnuti v obchode, na poste - proste vsade k tomu, aby KONALI !!

Je to vasa samosprava, vy si ju kralovsky platite a za svoje peniaze dostavate od vedenia obce IGNORACIU, NEPLNENIE predvolebnych slubov, porusovanie zakonov a dokonca preukazatelne aj pisomnych zavazkov, ku ktorym vasu obec zaviazal starosta Adrian Macho.
ano, treba | 18-07-2018 07:23:19
Aspon sa snazi. Ked za vsetkym vidis peniaze, ja to vidim tak, ze sa lenon dobre nabalil. Este by mal vysvetlit, kam a naco minul lenon peniaze.
Vidim a porovnavam co urobil ten ci onen. Ty to nevidis? Nemozes, lebo si zalezena v kanale spolu s nim :)
postreh | 18-07-2018 06:17:53
Čo to tu Macho trepe o dovolenkách či Magde.? Radšej nech vysvetli občanom upozornenia prokurátora a pokuty čo dostal za svoju aroganciu neschopnost a pýchu! A hlavne nech dosníva sen o balíkoch a fete lebo iné tu nevypisuje. Asi ma stále malo ? Treba ešte takého starostu?
hody | 17-07-2018 22:50:09
tak si vezmi hrable a vymen ju.
Aspon raz urobis dobru vec na wecku :)
pre dovolenka | 17-07-2018 22:26:21
A nie nahodou moze disponovat len s pol dovolenky zamestnavatel?Jasne na hody budu mat vyvoleni dovolenky a ostatni dobrovolne nasilu na hody upratovat!Magda behat po rajcure s hrablami a strazit wc.
dovolenka | 17-07-2018 22:17:55
Cerpanie dovolenky urcuje zamestnavatel po prerokovani so zamestnancom.
Co sa ti na tom nezda? Zalezi ako clovek poda, preco ma cerpanie dovolenky.
Zasa jeden pri je bano mudry?
Otázka | 17-07-2018 21:31:56
Bachar prikázal dovolenkuvat?
pre čítam | 17-07-2018 21:23:30
Máš dovolenku ?
čítam | 17-07-2018 21:03:56
Bachar sa montuje ludom i do dovolenky? Trapoš.
pre Hahaha | 17-07-2018 18:02:41
Tvoje komentáre zvyčajne čítam v piatok večer. A Ty si v delíriu už v utorok večer?
Prestaň piť, alebo si užívaj dovolenku.
Kto je zvedavý na vaše despotické opilózne úvahy typu ,,Hahaha,,?!
Míňa sa vám balík?
Hahaha | 17-07-2018 17:54:30
Ty si už praskol Adrik milený dávno. Pekný podvečer ti prajem.
nenadrapuj sa | 17-07-2018 17:45:41
mohli by ti štichy prasknúť.
Prišiel si na spôsob ako beztrestne okrádať a rád by si sa vrátil k obecnej peňaženke. To nedokáže ani kúzelník, peniaze minúť na nič a ešte aj prečerpať. Z čísel mi vychádza dobrý balík. Či?
Pobavil som sa | 17-07-2018 16:58:34
Si jasnovidec alebo dobre známy fetoš Adrik ze šedú eminenciu dílerom Stanom. Budete prekvapení chaloši.
pre Trolovia z uradu | 17-07-2018 16:54:15
Rovnako zbytočná je tvoja snaha. Nikto ti nebráni voľ si koho chceš. A my si tiež budeme koho chceme. M.V. to nebude.
volič | 17-07-2018 16:36:55
Opilóza vám k výsledkom nepomôže. Lístky už prekladať a kradnúť nebude.
Do vačku si dával lenon, lebo inak si neviem vysvetliť, kam zmizli peniaze! Okrem dvoch čiernych stavieb a cesty NIČ neurobil. Koľko si ulial?
To by viacerých zaujímalo!
Trolovia z úradu | 17-07-2018 16:13:10
Chápem vašu snahu. No je zbytočná. Hlasy si už nekúpite. Voličov nepozvazate a nikoho nezastrasite!! Volíme pána Vlceka ako vacsina!
Emmm | 17-07-2018 15:09:38
A ja znova hovorím, že fetak a diler nemaju co vo vedení obce robiť.

Áno, robí sa v obci, ale otázka je či sa diví efektívne, alebo efektne...pred voľbami. A koľko z toho ide do vrecka a či to má význam vôbec robiť...
inde by sa napríklad hodili chodníky viac, tam kde vôbec nie sú. Ale to by nevideli všetci voliči v obci, všakže?
Aká je logika opraviť chodník, ktorý je docela schopný, bolo by lepšie miesto toho vybudovať chodník tam, kde nie je a je tam potrebný. Dokedy sa bude po okolí hovoriť, že chodíš po ceste jak Šoporňan?
pre ja sa znova opýtam | 17-07-2018 14:16:42
My to vieme, ako sa robilo za predošlého, ako sa robí za terajšieho starostu. S organizáciou hodov sme nadmieru spokojní. Nemáme problém zaplatiť pár eur za výborný hodový program. Komu sa nepáči môže ísť tam kde je lepšie. Kludne sa vysťahovať aj so svojim LenOnom .
ja sa znova opýtam | 17-07-2018 13:52:32
Z akých peňazí sa v obci robí?

Také isté peniaze mal aj predchádzajúci starosta.

Na porovnávanie nechám občanov obce a nie trubyrohov či nezávislé média. Nech porovnávajú tí, ktorí žijú v obci a ktorí zažili bývalého a súčasného. Bez rozdielu mena, predchádzajúceho povolania,...

A ak sa niekomu nepáči spôsob organizovania hodov, nech ukáže ON ako sa to má robiť. Alebo vám vadí, že konečne nie sú výtržnosti a že nadrbaní frajeri nevbehnú s autom medzi ľudí, aby na rajčure ukázali, ako sa robia ,,hodiny,,?! Že sa nájde pár jedincov, ktorí si myslia že sú majstri sveta a im sa nič nemôže stať - to je tých pár primitívov, ktorí potom vypisujú a sťažujú sa, ako sa im ublížilo.

Ako v prísloví: Nie víno je na vine, ale tí, ktorí ho pijú.
:)
Chápeš?
Pre skodlivy | 17-07-2018 12:22:08
Nemáte vôbec pojem o reálnosti života.Mojim príspevkom som myslel presne Vás a Vám podobnym.Tym,že absolútne nereagujte na nič,hudiete si stále to isté,Vás už zaraduje do kategórií bla.....ovládanie.a verte mi nikto Vás už neberie vážne!
Škodlivý | 17-07-2018 11:26:44
je terajší starosta. Ako bachar si pomýlil dedinu s leopoldovsku vaznicu. Ešte aj hody okruzkoval a ohradí. Na hanbu!
halo | 17-07-2018 09:25:29
Najviac skodlivi su pre spolocnost su Ti,ktori pod ruskom spravedlnosti,alebo takzvanej pravdy alebo nabozenstva a inych podla nich spravnych metod,zneuzivaju ludi na dosiahnuti svojich narokov na moc.Ich energia je nesnesitelna pre slusnych ludi!!!!!!!!!
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 17-07-2018 07:44:29
https://www.aktuality.sk/clanok/607090/komentar-petra-bardyho-gauneri-v-bielych-golieroch-ovladaju-regiony/
fajn pocit | 17-07-2018 06:40:30
Starosta ide na zotrvacnost a snaží sa doklepat zákazky s krajcom a cez tomcanyho. O toto mu vždy išlo. Volby a voliči i tí jeho bývalí verní ho definitívne odstránia!
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-07-2018 19:08:58
Vyzera to tak, ze som jediny, kto sa pre zmluvu nestresuje, nespamuje diskusiu a neboji sa odhalenia pravdy v minulosti, sucasnosti ani pred volbami.

Fajn pocit...
pre Dano | 16-07-2018 17:17:16
Aj my, niektorí občania, ho poznáme. Neurobí nič neférové? Napíšem to ešte raz z predchádzajúceho komentára, lebo zdá sa, že ho poznáš krátko. Pravdepodobne urobí presne to isté, ako pred voľbami do VÚC.
Či svoje peniaze dostane, o tom rozhodne niekto úplne iný. No ja sa pýtam, načo čaká? No predsa na november. Inak by už dávno svoju pohľadávku vymáhal. Dano, skús sa zamyslieť aj trochu inak... Ak mu nejde o peniaze, ide potom o iné a to je - dostať ho /za pomoci vlastného média/ dole a ponížiť. To je viac ako peniaze, nezdá sa ti? Myslíš si, že je problém vyrobiť najakú aféru?
Dano | 16-07-2018 15:31:22
Páni z obecného úradu js p. Majka poznám a som si istý že neurobí nič neférové ale svoje peniaze od nás obyvateľov obce dostane.Je škoda že obec na onlajnoch prestala informovať o akcách.Adrián sa pobratal s Tomčánym a išiel pre neho výhodnejšou cestou.Predal aj sluľnosť aj nás občanov.Teraz sa mu to vypomsťuje.Onlajny by boli sprosté keby dovolili Machovu knusnú propagandu a ked ešte Macho oklamal o kandidatúre ani nehovorím!!!!
Bludy a halucinácie.... | 15-07-2018 20:39:42
Emmm, povedal som ti , nepi! Potom píšeš bludy. Keď už spomínaš bývalých dilerov či fežákov, ...ako sa má ,,bývalý,, zlodej a súčastný despota, klamár, udavač,...
:)
Emmm | 15-07-2018 19:09:19
Bludy a halucinácie.... To je jeden z častých prejavov požitia omamných a psychotropných látok...
Jeden bývalí díler, druhý bývalí fetak sa asi vrátili k starým zvykom.
aj mne sa stala podobna vec | 15-07-2018 12:57:57
napisal som par prispevkov a administrator ich okamzite zmazal. A to som vobec neosiera sucasneho ani byvaleho. Len som napisal, preco sa nemazu prispevky, kde urazaju Macha. Vyzera to tak, ze potom Macho je ten zly a ten predtym, ktory hov no robil a rozpocet minul na nevedno ake cinnosti je ten spravny? Pisal som aj o urcitej osobnej pomste z media,...
Bolo ich len 5. Urobil som si screen, pre istotu. Clovek nikdy nevie.
mne sa stala jedna | 15-07-2018 09:49:09
vec,chcem len napisat,co dokaze pomstichtivost.Poslal som,Vam vsetkym dobre znamej osobe Email,bol to email,kde som si postazoval na zablokovanie urcitej debaty.Viete co nasledovalo?Dostal som48 Emailov naspat,ktore zneli takto ;vbzdfuzguzgizfliujriuwefuzweiowezgweuz!Hadajte.kto to bol.Nechal som si ich,clovek nikdy nevie.
Emmm | 14-07-2018 22:40:18
Netreba fetakom a dilerom verit...
pre Dano | 14-07-2018 16:04:14
Z akého dôvodu by malaakurát Šoporňa platiť za to, čo majú všetci ostatní zadarmo, ty mudrlant? Kolkokrát sme čítali ako je SOL neziskové médium, nemá príspevky od nikoho?
pani kontrolórka | 14-07-2018 16:03:42
bude určite sedieť v kúte a na spôsob opice nič nevidí, nič nepočuje nič necíti. A na krk si zavesí transparent s nápisom: Keď ma pochytí pracovný zápal, sadnem si tíško do kúta a počkám kým ma prejde.
Dano | 14-07-2018 15:28:54
Macho ja sa čudujem že vam Majko nezablokuje diskusiu načisto.Čo dáš zákazníkovi ty vo večierke zadarmo bez zaplatenia????Si výžerka a pijavica!!!!My domáci ťa poznáme dávno a cudzích dobehneš len raz.
zmluva so SOL | 14-07-2018 00:00:42
Poslanec Nahacky tu niekde spominal, ze zaspisnicu zo zastupitelstva ked sa rusila zmluva so SOL Macho ani vobec nepodpisal. Dovodom bolo, ze v tom istom bode ako bolo zrusenie zmluvy, bolo aj uverejnovanie faktur v pdf formate na obecnej stranke.
Cize Macho zmluvu so SOL zrusil, vyhovoril sa na poslancov, ze to oni navrhli a schvalili, ale on to nakoniec ani nepodpisal.
Zmluvu so SOL zrusil, ale faktury uz zabudol zverejnovat v plnom zneni.
Co na to kontrolorka?
Pre majiteľa | 13-07-2018 22:24:16
Keď dochádzajú argumenty , tak mi dajte pokoj. Trochu mi to niekoho pripomína . Autora tohto článku- LenOn? Vyhrážate sa tu súdom za zmluvu. Prečo ste ešte nepodali žalobu ? A vy si plníte svoje povinnosti zo zmlúvy? Vám, že nejde o osobnú pomstu ? A nielen v Soporni .
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-07-2018 20:07:07
zmluva | 13-07-2018 19:25:09 | - vo vztahu k Obci Soporna, resp. Obecnemu uradu vedenemu t.c. starostom A.Machom, ma zaujima pohladavka vzniknuta z NEPLNENIA si zavazkov obce vyplyvajucich jej z podpisania zmluvy statutarom obce na zaklade jeho poziadavky a to na dobu urcitu za jasne a zrozumitelne stanovenych podmienok.

Ci z umyselneho nedodrziavania zmluvnych zavazkov podpisanych v beznom obchodnom pripade statutarom obce Machom politicky vytazi niektory z jeho pripadnych protikandidatov, ja neriesim a uprimne - je mi to jedno. Skor by som hovoril o ich sikovnosti.

A prosim, uz ma dalej do publikovania materialu s touto temou so zmluvou NEotravujte. Nedovoli si to ani moj pravnik...
zmluva | 13-07-2018 19:25:09
Vasa odpoved mi postacuje a utvrdzuje.
Takze, cca oktober ....
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-07-2018 19:16:31
zmluva 7-2015 | 13-07-2018 19:00:59 | - ako som uz napisal, pockajte na uverejnenie clanku o zmluve, jej vzniku, pokuse ju vypovedat a neplneni jej podmienok jednou zo stran.

Pravny postup je mojou vecou a vecou pravneho zastupcu nasej firmy.

Znovu pripominam - nie som partnerom do stylu diskusie, ktoru tu dlhodobo vediete. A nenecham sa do tak primitivneho stylu namotat.

Zasadne komunikujem pod svojim menom a v pravnych otazkach to ocakavam aj od protidiskutujucich.
zmluva 7-2015 | 13-07-2018 19:00:59
Nie som právnik, ale skúste ma opraviť, keď čítam článok VI, bod 6.3.
Ak sa tak nestalo a vy nie ste spokojní, prečo ste nepostupovali podľa bodu 6.7?

Viete, stále si myslím, že čakáte do volieb. A práve preto ma nikto nepresvedčí, že vaša snaha a záujem o obec,jej samosprávu, že je to práve príprava k osobnej pomste proti Machovi. Tu nejde o slovíčko, či ste protikandidát. VY, ako médium, urobíte zasa to isté, ako pred voľbami do VÚC. Ak vám niekto leží v žalúdku, najlepší spôsob ako sa ho zbaviť je, niečo na neho vymyslieť. Vaša psychológia je správna. Či nie?
Nie preto čakáte tri roky?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-07-2018 17:28:04
solka | 13-07-2018 17:19:31 | - prestudujte si zmluvu a nasledne sa vyjadrujte, resp. sa k mojim prispevkom vyjadruj s vedomim, ze nie som protikandidat vo volbach, ale poskodeny. Tak vydrz a setri sily na dobu, ked bude treba reagovat na zverejnene fakty.
solka | 13-07-2018 17:19:31
to robila zadarmo? Bol som toho nazoru, ze ak niekto nieco chce uverejnit, tak zaplati za priestor v mediu.
Zrazu sa dozvedam, ze niekto niekoho oklamal. Ako to vlastne je?
Soporna ma platit podla nejakej zmluvy, od ktorej obec odstupila,...a pritom priestor nema v zaujme vyuzivat. To, ze bezi diskusia na urovni takej ako je, je len plus pre niekoho. A ten to nevie preglgnut a tak kope a rype, ... Je to osobna pomsta?
Ci?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 13-07-2018 13:43:35
Pre Majka | 13-07-2018 13:00:29 | - nazot Ti nik neverie.

Problem je len v tom, ze SOL NEkontaktovala Sopornanov, ale Sopornania kontaktovali SOL.

A nie Majko cez 3 roky zadarmo vyuzival Macha a dalsich vtedy poslancov OZ, ale vtedy poslanec MACHO ZNEUZIL SOL s cielom dostat sa k moci. Takze OKLAMAL vedenie SOL v tvrdeni, ze NEBUDE KANDIDOVAT NA STAROSTU.

Pokracuj dalej v prezentacii svojich nazorov. Urcite sa vela dozvies. ;-)
Pre Majka | 13-07-2018 13:00:29
Môj názor je žeby si sa vôbec nemal starať do riadenia a fungovania obce Šoporňa. Veď stránka sa volá Seredonline a nie Šoporňaonline. A je úplne jedno kdo je starosta. Či p. Vlček alebo p.Macho. Alebo bude kdokoľvek iný.
pre ako to vidim ja | 12-07-2018 22:55:03
Vy ste na akych práškoch?Dobre píšu
ako to vidím ja? | 12-07-2018 18:38:30
Pre každého oponenta je len jediné pomenovanie - primitív.
Len preto, že nezdiela jeho názor? Že ho občas trafí po hlavičke?
Niekto je podľa Niekoho primitív a niekto je lietadlo.
Či?
pre pan Majko, ...,,ako som si myslel,, | 12-07-2018 111403 | 12-07-2018 13:02:31
Dobre a výstižne napísané. Hovoríte viacerým občanom z duše. Nech si píše kto chce, čo chce. Ako ste napísal/a v novembri sú voľby, tam sa uvidí.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-07-2018 11:57:24
pan Majko, ...,,ako som si myslel,, | 12-07-2018 11:14:03 | - ten najmenej aktivny citatel SOL si v rubrike Obec Soporna najde ako clanky za starostu Vlceka, tak za starostu Macha.

Zisti to dokonca aj premerne inteligentny citatel - zpravidla aj anonym. ;-)

Ani pri jednom z nich som sa nenechal zatiahnut do primitivnej anonymnej diskusie plnej ponizovania a osocovania sa navzajom tych, ktori sa jej s oblubou zucastnuju.

Plnenie alebo neplnenie zavazkov vyplyvajucich zo zmluvy urci prislusny sud a naklady s tym spojene zaplatia ZIAL VSETCI OBYVATELIA OBCE.

Nie som zo Soporne a je mi jedno, kto bude starostom. To je vec obyvatelov obce.

Za 200 Eur sa nechas kupit mozno Ty, mna nekupili so 100 nasobnou ponukou.

A k intelektu Tvojej osoby niet co napisat - predstavil si sa v zavere svojho prispevku.
pan Majko, ...,,ako som si myslel,, | 12-07-2018 11:14:03
Mysliet je krasna vlastnost.
No z Vasho pohladu na samospravu v obci, mysliet si, znena hovno vediet.
Je pekne citat o tom, ze jediny Macho vas nachytal. Nie to vas serie, ale tyxh 200e mesacne. Myslite si, ze ten ,,gentleman,, pan M.V. vam ich doplati?
Ze vas aj predtym nezaujimalo, kam sa liali peniaze. Teraz, ked obec investuje a zacina sa zo sraciek po predchodcovi vyhrabavat, ze az prilis iniciativny.
Raz ste napisal, ze viete o veciach skor, ako nastanu.
Co nastane? Ludia su mediami ovplyvnitelni. A to vyuziva aj vase medium. Ved v novembri su volby. Ci nie?
A kludne mi mozete napisat, ze som primitiv :)
pre pre p. Majku | 12-07-2018 10:59:07
Váš pravopis sa \"my\" páči ešte viac.
pre p.Majku | 12-07-2018 10:35:25
Dobre píšete páčia sa my vaše príspevky,len tak dalej.
občianka | 12-07-2018 10:33:52
Tento pán starosta je asi kúzelnik,tolko toho urobil!Ano ved pri velkej zákazke sa lepšie uleje pre svojich!len som zvedavá na kolko rokov zostane dedina zadlžená po jeho odchode!A ked už tie chodníky nerozmýšlali nad chodníkom na hlavnej ceste čo ide ku kostolu?Tam by bol potrebný viac,chodíme do kostola po hlavnej ceste kde je velká premávka.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-07-2018 10:25:08
anonym | 12-07-2018 09:36:06 | - od anonymneho sasa za klavesnicou to sedi ako potvrdenie prvej vety mojho predosleho prispevku.
pre12345 | 12-07-2018 10:15:51
To ako koho myslite že lepšieho starostu obec ešte nemala?Hádam nie tohoto???On je potom nenahraditelný!Ale vedzte že je nás vela ktorí ho majú plné zuby!!!Aj napriek vlanajším incidentom ohladom tej akože SBS,ktorá ani len nepozná zákon,znovu tu budú a nie málo zaplatený,k tomu zapožičanie ohrady jak pre opice v klietke a nech zas niekomu dolámu rebrá a nos!!!Majstri sveta!
anonym | 12-07-2018 09:36:06
Pane, v zúfalom stave ste vy a vaša myseľ čakajúca na senzáciu. O autorovi článku sa ani netreba vyjadrovať!!!
Prajem Vám obom krásne spoločné chvíle.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-07-2018 09:17:00
P.Majko | 12-07-2018 05:57:15 | - Vase uvahy zodpovedaju urovni diskusie, v ktorej sa navzajom doplnate jedna radost.

Ubezpecujem Vas, ze posledny kto ma \"nachytal\" bol Macho a to jedine nedodrziavanim podmienok ZIADNEJ DOHODY a dokonca ani PODMIENOK PISOMNEJ ZMLUVY.

Co sa tyka UPOZORNENIA ci PROTESTU PROKURATORA - ide o upozornenie na PORUSENIE ZAKONA !! Povedane inak HANBA pre statutara obce a este vacsia pre kontrolora, ktory na porusenie neupozornil sam z vlastnej iniciativy.

Ak povazujete za ospravedlnenie to, co ste napisali, tak vidim, ze uroven samospravy a vedenia obce v Soporni je v zufalejsom stave, ako som si mysel.
Pane boze | 12-07-2018 09:13:35
K comu vsetkemu sa moze clovek k voli pomstychtivosti znizit?Odporne!!!!
P.Majko | 12-07-2018 05:57:15
Boli upozornenia dane obci alebo obecnému zastupiteľstvu?asi opomínate,že sú to dva odlišne subjekty..a bolo prokurátorou uložené opatrenie,aby boli opatrenia prejednane na zastupiteľstve?otvorte si zákon o prokuratora aj s p.Vlcekom,alebo požiadajte o jeho “výklad” odborníka p.Pachnka a už sa nedáte nachystat blbostou p.Vlceka...a to či boli upozornenia riadne doručené a aj zákonným spôsobom vybavené si overte na prokuratúre!
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-07-2018 22:27:39
Boli obci predmetne upozornenie prokuratora dorucene a informoval o nich starosta poslancov OZ a obyvatelov obce?
plno clankov | 11-07-2018 22:22:10
To zalezi od poctu udani na rozne institucie.
Nebojte sa, ak ho poznate, tak viete ze isto este par napise :)
Gratulujem.
Skuste mi este vysvetlit, na aky ucel boli pouzite peniaze v provizoriu, ak dokazal este aj ten precerpat o 350tisic eur?!
Za to mu gratulovat urcite nebudete. Ci?
gratulujem | 11-07-2018 22:11:36
skvely clanok p.Vlcek len tak dalej verim ze do volieb bude takychto clankov este plno aby ste obcanom otvorili oci lebo nejako rychlo zabudaju a nechavaju si zalepit oci aj usi Machovymi zvastami
Robis zo seba debila? | 11-07-2018 21:29:54
Tri roky nechodila do prace?
Preco asi? Zabudol si na svoje protipravne rozhodnutie?

Pripomen mi zakon, ktory hovori o tom, ze upozornenie prokuratora riesa poslanci OZ. Vyberas si co ti vyhovuje?

TY si konal 4 roky protizakonne a protiustavne. Bolo by skutocne nacase pozriet sa do zrkadla na pravu tvar. Ak nejaku mas.
Informacie z druhej ci tretej ruky mas doveryhodne?
Clovece, neviem ci si tak smely alebo ...
Starostom | 11-07-2018 21:28:28
Už nikdy v Šoporni nebudeš aj keď čo budeš robiť, za tebou skapal pes
Dobre rano | 11-07-2018 20:51:08
Nič novšie ste pan vlcek nevyhrabali???lebo tieto veci tu už dávno boli oznamované a práve Vami..a keď už sme pri utajovani-nechcete sa aj pochváliť kolkymi nezmyselnými podaniami ste zaťažili prokuratúru a ako to,že nemáte aj nejaké novšie upozornenie..?
pre 12345 | 11-07-2018 20:16:39
Ano, je to v poriadku a pojdeme ho volit znova. Lepsieho starostu Soporna este nemala.
12345 | 11-07-2018 19:29:09
No a teraz som zvedava čo na to občania,či je toto v poriadku a naše dane idú na neschopných ludí.Blížia sa volby rýchlo chodníky ešte tam kde už sú hoci len asfaltové a myslia si že ludia sú tak hlúpi a pojdu ho volit znovu.A hody máme zas za ohradou!

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Ponuka práce
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Oblačno
19°
I
88%
Severozápa 5 km/h
05:13
20:40

Pon

H

28°/17°

Uto

H

28°/17°

Str

H

29°/16°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárokolo iduuci Pred 3 hodinami:
Ďalšia víkendová nehoda: V Šintave narazil do odparkovaných vozidiel - AKTUALIZOVANÉ
Komentárdolnostredan Pred 13 hodinami:
Smrť cudzinca ubytovaného v Seredi: "44 ročný Srb vypadol z okna bez cudzieho zavinenia"
Komentárpridať komentár Pred 15 hodinami:
Ako to bolo a je s kanalizáciou a novou ČOV v Šoporni?
Komentárobčan Včera:
ŠKF Sereď pod novým názvom
Komentárseredanka myslíte si, že Včera:
Okrem podpory kultúrnych umeleckých aktivít pokračuje v trnavskej župe aj rekonštrukcia a modernizácia budov
Komentáreste raz Včera:
Upozornenia prokurátora pre nezákonné konanie Obce Šoporňa a ZŠ s MŠ Šoporňa - prečo ich samospráva tají , nerieši a neustále porušuje zákony?
KomentárPre pre Ranxon Včera:
Polícia žiada verejnosť o pomoc pri zistení totožnosti chlapca a muža na záberoch
Komentárpre realita Predvčerom:
Čudná samospráva v Šoporni: Obecný právnik ryžuje a občana šikanuje?
KomentárTeta Anka Predvčerom:
Polícia žiada verejnosť o pomoc pri zistení totožnosti dvoch mužov
KomentárPRE PREČO ? Predvčerom:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentármarian 19-07-2018 17:39:21:
ŠKF iClinik Sereď - FK Dubnica 3 : 0 (1 : 0)
KomentárPre asi tak 18-07-2018 20:06:55:
Pozvánka na zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign