Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 17. 10. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Novembrovy koncert v Seredi
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Teplo v našom meste 6. A ŠPINAVOSTI POKRAČUJÚ....

200

Ak pokladáte to, že zachraňovaný požičiava peniaze na svoju záchranu svojmu záchrancovi bez toho, aby o tom poslanci čo i len vedeli a nieto to odsúhlasili za riadnu špinavosť, tak vám musím povedať, že sa dejú aj väčšie špinavosti. Pán Káčer s vedomím primátora Tomčányiho totiž podpísal k zmluve o prenájme Mestského bytového podniku šokujúci dodatok. Dodatok bol podpísaný 29.10.2014. A čo sa v ňom píše?

Z dodatku vyplýva, že ak si v tomto prípade Energetika Sereď bude chcieť zobrať nový investičný úver, alebo si bude chcieť prefinancovať už existujúci úver a banka bude od Energetiky Sereď požadovať aby si našla spoluručiteľa , tak budeme musieť Energetike Sereď ručiť za ich úver, aj za úroky toho úveru.

Tak to je naozaj neuveriteľné. Myslím, že naše Zásady hospodárenia a nakladania s majetkom mesta Sereď, sú len trhacím kalendárom a my poslanci sme tam len takí tajtrlíci, ktorí sú tam len na to, aby pritakávali pánovi primátorovi. Poslanci neboli s takým niečim nikdy oboznámení a nikdy o tom nehlasovali. Toto je, prepáčte za výraz svinstvo a špinavosť najhrubšieho zrna. A absolútne to odporuje Zásadám hospodárenia, kde sa v paragrafe 13 píše:

1) Pôsobnosť valného zhromaždenia v obchodných spoločnostiach ( čo je najvyšší orgán spoločnosti), v ktorých je mesto jediným spoločníkom, vykonáva primátor mesta.

2)Primátor pri výkone právomocí valného zhromaždenia rozhodne V ZNENÍ UZNESENIA MESTSKÉHO ZASTUPITEĽSTVA , KTORÉ PREDCHÁDZA ROZHODNUTIU VALNÉHO ZHROMAŽDENIA VO VECI V PRÍPADE

j) prevzatia alebo poskytnutia pôžičiek alebo úverov

k) PREVZATIA RUČITEĽSKÝCH ZÁVäZKOV

Ako si vôbec niekto mohol dovoliť také niečo podpísať?

Treba však objektívne povedať, že tento záväzok platí aj recipročne a 21.10. 2014 teda asi týždeň pred podpisom dodatku k tomu aj prišlo. Prefinancovávali sme si úver na geovrt. Nerozumiem však, prečo sme vôbec pristúpili na podpísanie takéhoto škandalózneho dodatku, keď v uznesení policajného vyšetrovateľa z 20.5.2014,  ktorý vypočúval Káčera sa píše, že Ing Káčer uviedol, že k tomuto dátumu má MsBP prebytok hotovosti. A ja dodávam asi až tak, že poskytuje svojmu záchrancovi pôžičky na vlastnú záchranu.

Pýtam sa, ako to, že aj v tomto prípade, nie sú dostatočne chránené záujmy mesta Sereď?

Energetika má na výpise z Obchodného registra povolených 23 druhov podnikania. Ak sa rozhodne zobrať si úver na hociktorú z týchto činností a banka bude žiadať spoluručenie, čo je viac ako pravdepodobné, nakoľko ich majetok, či podnikateľská história sú veľmi blízke nule, tak mi budeme musieť za nich ručiť. A ak skrachujú, tak budeme platiť a platiť a platiť. Ak by poslanci vôbec niekedy s niečim  takýmto súhlasili, čo považujem za absurdné, tak by tam určite dali veľmi tvrdé podmienky.

Len ma tak napadá, nechcete nejakú pôžičku? Alebo nepotrebujete, aby mesto svojim majetkom ručilo za vašu hypotéku, alebo nejaký spotrebný úver? Dajte si žiadosť. Poslanci o tom nemusia ani vedieť. Prepáčte, asi to nepôjde. Vy totiž nie ste chlapci z Nitry.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
obyv | 29-03-2017 09:27:07
Vidim ze tu ucelovo pod rovnakym nickom vstupil dalsi (obyvatel | 28-03-2017 10:35:41) co je dobre a dufam ze bude aj nadalej prispievat a odpovedat na nase otazky. Preto sa ta pytam preco sa tam najskor pustila zbytocna suflikantska firma s holím zadkom a preco sa s tou firmou urobili tak potichu a tak nevyhodne zmluvy pre mesto a nas obyvatelov, ze pri tom az boli porusovane ustanovenia a mozne rozhodovanie poslancov? Cakam odpoved
Pre obyvatel | 28-03-2017 15:25:36
A co sa dialo pokial do Energetiky nevstupila GGE? To bolo normalne? Je normalne, ze firma bez hystorie, majetku, hospodarskych vysledkov dostane uver?
Pavol Kurbel | 28-03-2017 11:28:00
Pre obyvateľa
ceľkom správny postreh. píšete:

Do Energetiky vstúpila silná spoločnosť GGE a ako jedna z mála spoločností môže dotiahnuť rekoštrukciu prestárleho tepelného hospodárstva a potrubí v prospech obyvateľov Serede.

potom ale vystáva otázka, prečo vyhrala firma, ktorá nemala ani licenciu, nikdy nikomu nedodávala teplo, potrebovala si od nás požičať peniaze na našu záchranu a tiež potrebovala, aby sme jej ručili za úvery

Že by v tom bol nejaký úmysel? Myslíte si, že by mohlo ísť o korupciu? Myslíte si, že je takéto podozrenie na mieste a že treba podať podnet na políciu?
obyvatel | 28-03-2017 10:35:41
Do Energetiky vstúpila silná spoločnosť GGE a ako jedna z mála spoločností môže dotiahnuť rekoštrukciu prestárleho tepelného hospodárstva a potrubí v prospech obyvateľov Serede.Ak niekto tvrdí že to mohlo urobiť mesto samo je absolútny diletant.Firma pôsobí vo viacerých mestách a treba sa spýtať tam . Tam sú spokojní, len v Seredi sa vždy nájde pseudoodborník z politickej strany alebo poslanec ktorý neguje a neguje.A keď firma pomáha firme za úrok častokrát 2 násobmý oproti banke aj to mu vadí.Firmy v brandźi si takto bežne pomáhajú aby sa vyhli zdĺhavej administratíve.Ak toto pán podnikateľ, poslanec nechápe asi je vysvetľovanie zbytočné.
Jozef | 28-03-2017 10:05:31
Ano, je to verejny cinitel.
kuk sem:
http://www.viaiuris.sk/prirucky-a-navody/samosprava-zodpovednost/
Tin Tin | 28-03-2017 09:54:03
Chcem sa opýtať nemá primátor pri výkone svojich právomocí postavenie verejného činiteľa?Pokial ano tak aj trestné sadzby sú tam iné?Ďakujem
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 28-03-2017 07:55:19
pre MM | 28-03-2017 06:39:48 | - ubezpecujem Ta, ze zakony (aj najnovsie rozhodnutia sudov) mam nastudovane.

V podstate ocakavam, ze bude podana zaloba a UZ ABY BOLA. Vyvoj z poslednych dni ukazuje, ze nervozita stupa a ako som uz napisal - niekto proste nechce pochopit, ze moc nie je vsetko. Dokonca ani vyhra tam, kde sa da kupit alebo zabezpecit nieje vsetko. Ten, koho sa to tyka vie o com pisem.
Onoho casu som mu povedal, ze nebudu vitazi a porazeni, ale len porazeni. Problem je uz len v tom, ze niekto si mysli, ze do smrti bude vitaz a ze ustupi kazdy.

Nechapes, ze... Podanim zaloby sa toho rozsekne ffakt vela. A neboj sa, to je kluc, ktory sa zapise do historie. ;-)

Ziafdam dalej nerozoberat - tema je odborna a ja sa do diskusie nezapajam zamerne. A kazdy uz urcite pochopil, ze ani uderka k argumentom a teda k veci nema co viac povedat.
pre MM | 28-03-2017 06:39:48
..čudujem sa,že dovolíš písať na takéto dôležité témy bez zverejnenia identity..mal si si naštudovať zákon na ochranu osobnosti,aby sa ti to nevypomstilo.
Pre Tomčanyiho | 27-03-2017 21:56:06
Mám z toho pocit, že si si mesto pomýlil s ruskou guberniou a seba si pasoval do role gubernátora
zvedavý | 27-03-2017 21:37:25
a máme aj p.kontrolorku, na ktorej výber museli vymyslieť zvlášť podmienky/a čuduj sa svete- ako jediná ich splnila/, ktorá tak dobre kontroluje,že dostáva bohaté odmeny-a toto jej uniklo,toto donebavoľajúce svinstvo. Kto kontroluje túto pracovníčku\" kontrolórku\"?!
Anco | 27-03-2017 19:35:55
Grc, grc a grc.
anonym | 27-03-2017 19:15:02
A ja zas nechapem, ze niektori este chodia po slobode.
obyvatel | 27-03-2017 18:52:11
Takze mesto a obyvatelia zachranuju nasho zachrancu financnou pozickou a este nasmu zachrancovi robime aj rucitela. A taketo zavazne zmluvy sa podpisuju len tak potichu, aby nikto nic ani nevedel. Toto je katastrofalna arogancia vedenia mesta. Stale nechapem naco tu mame dalsich poslancov a preco nekonaju.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárlubo Pred 26 minútami:
Československo prišlo do Serede 9. decembra 1918
Komentárpre anonym Pred 1 hodinami:
Takmer stovka policajtov zasahovala v Seredi
Komentáranonym Pred 1 hodinami:
Trnavský samosprávny kraj ocenil dvoch šintavčanov
KomentárLenka Oravcová Pred 10 hodinami:
Pokazený bankomat
Komentárprisnejsi postup na tuto komunitu Pred 11 hodinami:
Polícia kukláčov na akciu do sociálnych bytov v Seredi musela doviesť autobusmi
KomentárProtiuderna 5 Pred 11 hodinami:
Bude Dolná Streda mestom?
KomentárPavol Kurbel Pred 13 hodinami:
Ako ďalej s kaštieľom?
KomentárInfo Pred 15 hodinami:
V Sociálnych bytoch mesta Sereď zasahuje asi 50 kukláčov a desiatky ďalších policajtov.
Komentárobčan Pred 20 hodinami:
Masové zneužívanie mestských novín ohrozuje férovú kampaň. Volebnú súťaž krivia pred nadchádzajúcimi komunálnymi voľbami šéfovia radníc, ktorí ovládli tlačené mestské médiá.
KomentárPrehratí súd Pred 21 hodinami:
Bol Krajským súdom v Bratislave priznaný odkladný účinok rozhodnutiu MŽP SR č. 2913/2018/9.2 (1/2018 – rozkl.) zákonný?
Komentárvolby Pred 23 hodinami:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
Komentárzabudol si Včera:
Z verejných vyjadrení poslanca Naháckeho behá človeku mráz po chrbte
KomentárPre obcana Včera:
Oslavuje riaditeľ školy M.Bodis na šintavskej škole VOSR ?
KomentárMiloš Majko Včera:
Hudobná jeseň s heligónkou
KomentárGabika Predvčerom:
"Sto-nožka" má desať rokov
KomentárMichal Predvčerom:
Niektoré ulice v Seredi budú nasledujúce dni bez elekrickej energie
KomentárVeriaci 14-10-2018 07:57:22:
ŠKF iClinic Sereď - MTE Budafoki 1 : 2 ( 0 : 1 )

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign