Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 10. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Teplo v našom meste - časť 2. - Dnes ani primátor mesta nevie, kto vlastní firmu zarábajúcu na mestskom majetku

200

V tejto časti cyklu o tepelnom hospodárstve sa pokúsim čitateľom SOL a obyvatelom mesta veľmi zjednodušene povedať a na obrázkoch ukázať, ako prišlo k tomu, že Energetika Sereď dostala do prenájmu aktíva MsBP. Schéma, ako sa aktíva dostali do rúk Energetiky a potom následne do rúk, pre mňa úplne neznámych akcionárov, niekde v Londýne, je zjednodušená, ale vo svojej podstate pravdivá.

A to, že akcionári firmy, ktorá dnes v podstate ovláda dodávku tepla a teplej vody v našom meste a ktorej sa my, obyvatelia mesta skladáme na zisk, sú neznámy nielen mne, ale aj primátorovi mesta Ing Tomčányimu, potvrdzuje jeho odpoveď na moju interpeláciu. Poslanci totiž v rámci rokovania zastupiteľstva majú právo klásť otázky primátorovi, zamestnancom mesta a štatutárom právnických osôb založených mestom. Preto som požiadal primátora mesta Ing Tomčányiho a konateľa MsBP Ing Káčera o odpovede na moje otázky.

Tu je interpelácia a odpoveď:

 

Pavol Kurbel

V rámci interpelácií žiadam písomnú odpoveď od Ing. Tomčányiho a Ing. Káčera na nasledovné otázky:

  1. Kto sú akcionári V.I. Energy Group a.s.?

  2. Sú akcie V.I. Energy Group. a.s. prevoditeľné a akým spôsobom? Je prevoditeľnosť akcií nejakým spôsobom obmedzená?

  3. Koľko je vydaných akcií spoločnosti V.I. Energy Group a.s.?

  4. Akú nominálnu hodnotu má akcia V.I. Energy Group a.s.?

Primátor: nedisponujem takýmito informáciami.

Na rokovaní MsZ odpovedal Rudolf Pradla, člen predstavenstva GGE – viď videozáznam z rokovania MsZ 9.2.2017 1.časť od 3:42:26 na www.sered.sk

 

Ako vidíte, konateľ MsBP ani nepovažuje za potrebné poslancovi MsZ odpovedať.

Takže my dnes, ani nie po troch rokoch od okamihu, kedy sme prenajali MsBP, sme sa dostali do situácie, že ani nevieme, kto sú skutoční akcionári, lepšie povedané naši partneri v tomto biznise s teplom. Až tam sme to dotiahli, že ani primátor nevie kto je kto. Mne to tak pripadá, ako keď sa oženíte a po troch rokoch sa jedného dňa zobudíte vedľa cudzej ženy, ktorú ste predtým nikdy nevidel a nič o nej neviete. A toto sa za dvadsať rokov, počas celej doby prenájmu môže zopakovať ešte niekoľko krát.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Ilustračné foto: (C) redakcia
200
Autor: Ilustračné foto: (C) redakcia
200
Autor: Ilustračné foto: (C) redakcia


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Pavol Kurbel pe anonym Pavol Kurbel pe anonym | 10-03-2017 22:31:02
Čo z toho, čo som napísal nie je pravda? Buďte konkrétny a prestante tak úboho urážať, lebo tým každého presviedčate o
svojej hlúposti.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 10-03-2017 21:49:34
anonym | 10-03-2017 20:22:14 | - opakovanie otazky: - bude teda aj nejake konkretne oponovanie tvrdeniu P.Kurbela, alebo stale len primitivne utoky na jeho osobu?
anonym | 10-03-2017 20:22:14
Súdruh Kurbel bolli ste na školení na UKDH, keď si trúfate hodnotiť prednostu a primátora a poslancov a vlastne ohovoriť každého s iným názorom ako je ten Váš . O prenájme rozhodujú a rozhodli poslanci zastupitelstva, len vy to nechápete lebo. Lebo Vy ste najmúdrejší. Bŕ.
Pavol Kurbel | 10-03-2017 17:03:19
...ktorý spochybňuje väčšinové rozhodnutia poslancov...
aká úžasná veta. Problém je v tom, že poslanci o zmluve vôbec nerokovali, dokonca ju ani nevideli. Prednosta mal toľko drzosti,že povedal poslancovi, ktorí povedal, že by zmluvu mali poslanci dostať, že nie je dôvod , aby ju poslanci dostali. Takže netrepte tu tie vaše sprostosti.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 10-03-2017 12:49:47
Anonym | 10-03-2017 12:33:45 | - ... takze sirenie polopravd. Akou okridlenou sa tato veta stava pre ludi bez argumentov ...

Na druhej strane v tejto situacii uz mlcat tazko, tak aspon nieco. Chaby pokus. Nenazrany Holiencik so svojimi radami odkryl nielen Vase karty - v obdobnych srac*ach su vsade, kde model pouzili.
Takze postupne, krok za krokom.

Inak - ponuka vysvetlit vyhodnost zmluvy pre mesto, resp. obcanov dana primatorovi stale trva. ;-)
Anonym | 10-03-2017 12:33:45
Informácií bude viac najmä o tom kto účelovo manipuluje a propaguje jedného človeka ktorý spochybňuje väčšinové rozhodnutia poslancov a pritom má plné ústa demokracie.Ale keď sa jeho názor nestotožňuje s väčšinou ktorá jediná rozhodne využíva všetky spôsoby na sírenie účelových poloprávd.A dnešné médiá sa toho chytia s radosťou, len nech sa zvyšuje čítanosť aj keď ide mnohokrát o čisté bludy.Verim, že poslanci poveria vystupujúceho pána aby technicky vyriešil obnovu tepelných zdrojov, výmenu starých potrubných systémov , projektové dokumentácie a získanie finanncií na to všetko z eurofondov ešte v tomto polroku.
Nie pôžičkami bez vízie splácania. Takto jedna strana a jej predstavvitelia už zdecimovali slovenské poľnohospodárstvo.

Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 09-03-2017 00:23:25
Bezny obcan stale ma iba minimum informacii.

Na zamyslenie je uz minimalne to, ze \"diskutujuci\" vedia utocit VYLUCNE urazanim a spochybnovanim Kurbela. Chyba jediny argument vyvracajuci fakty, ktore publikuje.

A informacii bude podstatne viac...
Krok za krokom.
majetok | 08-03-2017 23:34:18
Myslím si, že tu nie je priestor na osočovanie. Na upozornenie
môže mať každý svoj názor, to mu nikto neberie. Ale, že tu nie je niečo v poriadku je viac ako isté. Preto by bolo namieste situáciu preveriť a vyvodiť dôsledky, nenechať sa okrádať.
Pavol Kurbel | 08-03-2017 22:56:47
pre anonym
Bol by ste taký láskavý a napísal tu, v čom sa mýlim. Rád sa nechám poučiť. Lebo len sprosté osočovanie, to je trochu málo.
Anonym | 08-03-2017 21:27:18
Pán prednášajúci nemá ani matnú predstavu o eurofondoch. Ja by som to nechal na Kurbela a spol. Na celé vybavovanie eurofondov splnomocniť Kurbela a sereďania by sa spamatovali a videli by. Poslanci, navrhnite to!!!
Pavol Kurbel | 07-03-2017 20:33:58
pre občan
Neviem či ja sa nerozumiem problematike, alebo vy.
Hovoríte o budúcnosti. Tak sa vás preto opýtam na tie zázračné eurofondy. Tvrdíte, že v tom je spása mesta. V poriadku, pripúšťam. Len sa pýtam, prečo si myslíte, že len Energetika Sereď je schopná vybaviť eurofondy? Ako vidíte podľa výsledku, nebola to schopná, a preto sa toho zbavila. Prečo si myslíte, že by toho nebolo schopné mesto, keď v minulosti za Vranoviča, i Tomčányiho, sme dostali eurofondy v hodnote niekoľko miliónov euro? Veď o eurofondy môže žiadať aj mesto, a dostane ich za rovnakých podmienok, ako ktokoľvek iný. (A táto možnosť sa dokonca spomína aj v zmluve.) Len stým rozdielom, že po skončení monitorovacieho obdobia, čo je zvyčajne 5 rokov, sa všetko,čo sa za eurofondy vybuduje, stane majetkom mesta a nie Energetiky Sereď. Ak by eurofondy dostala Energetika Sereď, tak by sa to stalo majetkom Energetiky a nakoniec by sme si to od nich museli kúpiť za účtovnú zostatkovú hodnotu. V zmluve je totiž v článku IV odstavec 8 napísané:
Pri ukončení nájmu, sa zmluvné strany dohodli, že Prenajímateľ uhradí Nájomcovi najneskôr v lehote 6 kalendárnych mesiacov od dátumu ukončenia nájmu, alebo odstúpenia od zmluvy, účtovnú zostatkovú hodnotu vykonaných technických zhodnotení, modernizácií a iných investícií.....
obyvatel | 07-03-2017 19:12:51
Obcan az si si nevsimol tak tam neriesil inovaciu ale cudne a nepriehladne prelievanie a nemozne kontrolovanie a odlievanie majetku mesta. Tvoja inovacia je zatial vo hviezdach aj s fondom EU a je otazne ci vobec nejaka bude. A ak bude tak si ju obyvatelia poriadne preplatia.
Občan | 07-03-2017 18:49:13
Pán prednášajúci mixuje nielen jablká s hruškami ale aj slivky pomaranče a mrkvu s petržlenom.Nemá ani potuchy predstaviť výhľadovo riešenia pre budúce roky,starci pôjdu do dôchodku a bez inovácie tepelného hospodárstva a zabezpečenia financovania inovácií z fondov EU zostaneme na tom ako Rumuni.Ak poslanci rozhodli o prenájme odborníkom z Energetiky a GGE tak preto lebo pozerajú aj čo bude za
10,20 rokov keď napríklad prednášajúci už bude dávno v domove pre seniorov. Je príznačné pre slovákov a niektorých samozvancov, že rozprávajú o veciach ktorým nerozumejú a zjavne si mýlia dojmy a pojmy,kvalitu a kvantitu , slona a drona. Neviem aká je profesia dotyčného,ale o energetike a jej problémoch v praxi ani netuší a vôbec nerieši budúcnosť.
sefl | 05-03-2017 19:41:58
lidi chteli kapitalistický systém ekonomiky - - tak ho mají a to je ono, -
obyvatel | 05-03-2017 19:21:14
Pan Kurbel velmi dobre vysvetluje co sa tu stalo a co sa deje. Len treba este dodat ze sa stracaju nielen vlastnicke prava kontroly ale aj obsah zmluv. To znamena ze to co bolo na pociatku uz nebude platit pri prevodoch na dalsich vlastnikov. Vznika tu cieleny a nekontrolovany prevod. Podla mna bola pociatocna zmluva zla derava a toto cele bolo cielene od sameho pociatku. Podla mna je toto ucebnicovy priklad ako mesto a obyvatelia prisli o tepelne hospodarstvo a majetok. Pane boze ako ste taketo nieco poslanci mohli dopustit.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárKomediant Pred 1 minútami:
Bude Dolná Streda mestom?
Komentárpeter Pred 7 minútami:
Páchatelia sa po lúpeži vo Voderadoch fotili s lupom
KomentárMiloš Majko Pred 44 minútami:
V Šintavskom spravodaji je uverejnené čisté klamstvo. Kto je za to zodpovedný?
Komentárpostreh Pred 2 hodinami:
Z verejných vyjadrení poslanca Naháckeho behá človeku mráz po chrbte
Komentáronanym Pred 4 hodinami:
Na krku má ďalšie obvinenie: Pripravili štát o viac ako 3 milióny Eur
Komentáronanym Pred 5 hodinami:
Osobitný odvod pre obchodné reťazce
Komentárrodak Pred 6 hodinami:
Trnavský samosprávny kraj ocenil dvoch šintavčanov
KomentárArpád rieši Pred 8 hodinami:
Stanovisko Trnavského župana Jozefa Viskupiča k zámeru vlády SR dofinancovať opravy ciest I. triedy
KomentárAaaaa Pred 9 hodinami:
V Sociálnych bytoch mesta Sereď zasahuje asi 50 kukláčov a desiatky ďalších policajtov.
Komentárrobo Pred 16 hodinami:
"Sto-nožka" má desať rokov
Komentárlipova 18 Pred 20 hodinami:
Takmer stovka policajtov zasahovala v Seredi
KomentárĽuba Včera:
Československo prišlo do Serede 9. decembra 1918
KomentárLenka Oravcová Včera:
Pokazený bankomat
Komentárprisnejsi postup na tuto komunitu Včera:
Polícia kukláčov na akciu do sociálnych bytov v Seredi musela doviesť autobusmi

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign