Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online
Fico NESTACI
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 22. 3. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Prenájom priestorov na podnikanie
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Strana TIP - bohatá a neznáma.

redakcia SOLDátum03. 05. 2014 18:05:08TémaBlog Jozefa Bakšu
200
Jozef Bakša | Čo  môžem čakať od strany, ktorá sa na mňa ako veľká neznáma  valí  z každej strany ? O čom bude ? Jednu schopnosť jej však v žiadnom príde nemožno uprieť. Schopnosť niekoho presvedčiť ....

Presvedčiť darcov....

Zdá sa, že predstavitelkia strany TIP majú neobyčajnú charizmu a schopnoť presvedčiť  svojich priateľov, členov a sympatizantov, aby ich stranu, ktorú vlastne  nikto nepozná, podporovali.  Ich schopnosti sú zrejmé už len pri pohľade na jej  financovanie, keď len za  1. štvrťrok 2014 získala na základe darovacích zmlúv sumu nie menej ako 160.000 € a na členskom 12.000 €. Zaujímavé zásady vyznáva táto strana s neznámymi ľuďmi aj v tom, že pre zakladajúcich členov stanovili členské príspevky v sumách od 100 € do 800 €. Zjavne asi neplatí rovnosť práv a povinností jednotlivých členov strany. Otázkou zostáva, či bude strana uznávať demokratický  hlas každého člena, alebo jeho vážnosť bude špecifikovať podľa výšky členských príspevkov ( prípadne darov ).  Uvidíme čím nás TIP ešte prekvapi. Mňa napríklad prekvapuje profesionálne prepracovaná  bilbordová kampaň,  webstránka alebo platená reklama na sociálnychn siaťch. Ozaj mi to nepripadá ako partia ľudí, ktorí sa dali dokopy len preto, aby  mohli nezištne zmeniť Slovensko.  Skôr ma napadá podobnosť s ukrajinskými demomnštrantom, ktorý tiež bez skúseností a financií  bojuje organizovane v novej  uniforme (  aj keď bez označenia ) a s novou  zbraňou.

V každom prípade musím uznať schopnosť predstaviteľov strany TIP  získavať finančné prostriedky od sympatizantov. Túto schopnosť jej môžu "zabehnuté " politické strany len ticho  závidieť. Strana TIP na svojej stránke transparentne aj s menami darcov uvádza spôsob svojho financovania. Jej darcovia a členovia sú skutočne štedrí. Strana TIP  len za prvý štvrťrok roka 2014 získala od svojich členov na členskom sumu 12.000 € a prostredníctvom darov od fyzických osôb  cez 160.000 €. Ozaj úctyhodný výkon na stranu, ktorá práve vzniká a nemá prakticky medzi sebou žiadnu  " známu tvár " alebo mediálne prezentovanú aktivitu.

Pre posúdenie  ich schopnosti získavať prostriedky na svoju činnosť  som si pozrel obdobné príjmy "starých " politických strán uvádzaných v ich výročných správach za  rok 2012.  V týchto je uvedené, že za celý rok 2012 získali tieto strany nasledovné dary a príjmy z členských príspevkov:  KDH sumu  72.191 € na  členskom a 30.000 € na daroch, SMK získala od darcov 53.000 € a od členov 39.506 €, SDKU získala od darcov 153.936,10 € a na členskom 125.709 €  a nakoniec Sloboda a Solidarita od svojich členov získala 29.432 € a od darcov 3.068 €.

Ak bude strana TIP rovnakou raketovou rýchlosťou ako získava príspevky od svojich sympatizantov získavať aj hlasy voličov, tak sa o jej osud  nemusíme obávať a za chvíľu bude hybnou silou Slovenska. Otázka bude, ktorým smerom ho pohne.

Otázne je tiež, či strana, ktorá   sa zrazu na mňa valí z každého rohu nie je len trójskym koňom a nikto nevie,  čo z nej vylezie, keď sa bude relevantne dotýkať nástrojov politickej moci.

Mám pocciť, že štedrosť jej darcov a neznámosť jej predstaviteľov sú príliš veľké a  preto považujem za oprávnené obavy, že táto štedrosť nebude zadarmo.

Alebo je to so stranou TIP úplne inak ?

- - -

Tento blog bol uverejnený so súhlasom autora aj na sme.sk


 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Ivan | 10-05-2014 10:49:54
Je to typická ukážka "výťahovej" strany! No a lacní tiež nie sú!
kubo | 10-05-2014 09:43:10
Drzim im palce prave preto ze su mladi a ze to niesu zname osobnosti niektorej zo stran ktore nam vladnu poslednych 25 rokov.
voľby | 06-05-2014 16:13:43
Aby niektorá strana dostala europ.parlametu svojho kandidáta, robí všetko možné. Už 22 ročný študent kandiduje a je ich viac do 30 rokov. Ešte tam chýbajú deti z MŠ. Taký študent o čom môže rozhodovať, čo v živote dokázal vo svojom odbore? Aké má skúsenosti? Takýto veľmi mladí by ani v našom a nie ešte v europskom parlamente nemali čo robiť. Tam je potrebné aby boli ľudia skúsení a mali aj nejaké výsledky svojej práce. Ale naši páni politici si s toho robia jednu veľkú srandu. Možno by to malo nejaký efekt, keby sme nemali toľko politických strán dotovaných zo štátneho rozpočtu, t.j. z naších daní, ktoré stále nepostačujú. Na jednom videu je záber z europ.parlamentu. Je na ňom pár poslancov ako si pekne chrapkajú, pozerajú si fotky a pod.. Tak nie len u nás, ale aj na vyšších postoch a za vyššie platy. Inak tá obrovská sála bola prázdna.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 05-05-2014 15:22:26
Slovensko ma cez 100 stran! Zial, kazdy odidenec z nejakej strany povazuje za uplne najlepsi napda - zalozenie strany novej...

Politici chcu ist z politiky iba nohami dopredu. To je chyba. Ale zaroven to svedci o tom, ze pre niekoho je to vynosny biznis - najlepsi pre tych, ktori si nelamu hlavu a nie su iniciativni, su tichucko na svojich poziciach a cerpaju vyhody a bonysy, ktore im to prinasa.

Ano, je to hnus a pokym to ludia nepochopia, dovtedy nebude na Slovensku poriadok.

Zvyknem hovorit -poriadok bude, ked sa nepoplati kandidovat - financne...
Eurovoľby | 05-05-2014 14:59:29
sa blížia a tak som dostala do schránky pozvanie k urnám aj s menami kandidátov ....moje nervy! Slovensko má 29 strán! A takých podobných ,o ktorých som ani nepočula, je tam viac. Humorné čítanie so zlým koncom, normálny horor.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Slnečno
-4°
B
71%
Juhozápad 2 km/h
06:46
19:07

Štv

B

3°/-3°

Pia

H

6°/-1°

Sob

B

7°/-1°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárMiloš Majko Pred 9 minútami:
Práve teraz: Dopravná nehoda na svetelnej križovatke
KomentárMiloš Majko Pred 51 minútami:
Chcel som vidieť faktúry...
Komentárobčan-x Pred 1 hodinami:
Za toto berú vodárne vodné aj stočné. Čo na to hovorí hygiena ?
Komentársepultura666 Pred 1 hodinami:
Povinosti a platné zákony platia aj pre primátora
KomentárJanko Hraško Pred 2 hodinami:
Výsledky volieb do výboru a kontrolnej komisie na obdobie rokov 2018 – 2021
Komentárcelé zle Pred 2 hodinami:
Ako poslanec bol Adrian Macho v komunikácii s občanmi aktívny. Publicitu na SeredOnLine.sk vyhľadával a rád nielen články písal, ale aj ostro diskutoval.
KomentárŠašo v divadle Pred 2 hodinami:
Milan Kňažko opätovne nesklamal. Dúfa, že premiér od Troškovej "nič" nepochytil...
Komentárshelley Pred 4 hodinami:
NAKA obvinila pracovníčku banky z korupcie
Komentár“Spindoktoring” a morálna panika Pred 5 hodinami:
Premier Vlády SR Robert Fico odstupuje. To ale dnes už nestačí. - AKTUALIZOVANÉ
Komentárspokojnosť Pred 10 hodinami:
Prezident Kiska vymenuje novú vládu, spokojný však nie je
Komentárgulak Pred 13 hodinami:
Prezident nevymenuje vládu v zložení, ktoré navrhol Pellegrini
KomentárAnonym Pred 14 hodinami:
Za slušné Slovensko! - povedali nahlas desiatky tisíc občanov
KomentárDotazník pre občanov Pred 17 hodinami:
Na záver zastupiteľstva starosta Holička povedal IDIOT. Nevieme, koho tým myslel, alebo či sa verejnosti iba predstavil.
Komentárobcan serede Pred 21 hodinami:
V nočných hodinách bol zranený zasahujúci policajt MP
Komentárs.i.n. Pred 22 hodinami:
Mladí reportéri pre životné prostredie zo ZŠ Jána Palárika Majcichov si posvietili na problémy, ktoré sa týkajú nás všetkých
Komentárdemokracia Pred 23 hodinami:
"Osvetlenie za takmer mega vypadava neuveritelne casto na mnohych miestach v meste." - píše poslanec MsZ Michal Hanus
Komentárpre ficoidov Včera:
Ak politik odmieta odpovedať na otázky, mali by novinári z tlačovky okamžite odísť.

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign