Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 17. 12. 2017, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Prenájom priestorov na podnikanie
Označenie inzercie
Ponuka práce
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Afrikola
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Starostka obce Brunovce si obecný úrad pomýlila s vlastnou obývačkou a občana vyhodila na ulicu

200

Brunovce  |   Nielen Šintava, Šoporňa, ale aj Brunove sú nekonečnou témou arogancie v samospráve, kde si jedni volení zástupcovia  robia čo chcú a iní sú jednoducho ticho a pokračujúcim nezákonnostiam sa nielen prizerajú, ale ich aj tolerujú a dokonca sa na nich osobne zúčastňujú. Neviem, čo je horšie.

V Brunovciach sme s kamerou boli niekoľko krát, spôsoby starostky obce Júlie Masárovej poznáme dôverne a  tak nás najnovšie udalosti v obci nijako obzvlášť neprekvapujú. Zamyslieť by sa však mali orgány činné v trestnom konaní a prokuratúra, nakoľko v niektorých obciach si volení zástupcovia obecný úrad a majetok obce mýlia s vlastnou obývačkou a občanov postupne začínajú vnímať ako poddaných. Niektorí z volených zástupcov sú schopní dokonca v právach sa písomne povýšiť na úroveň Prezidenta SR. 

Občania, máte moc túto neskutočnú svojvôlu zastaviť. Konajte, pokým vám sloboda zákonné možnosti konať dáva. Ignorovaním a tolerovaním protizákonného stavu tento "legalizujete" a arogantným voleným zástupcom dávate do rúk stále väčšiu moc. Čo si myslíte, voči komu ju zneužijú?

Video Juraja Kuklu prinášame z jeho osobného YouTube kanála bez akýchkoľvek našich úprav.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
kandidát | 18-11-2016 18:52:47
Dovolím si tvrdiť, že najsprostejší národ sú Slováci. Potrebujú malý dvor a veľký bič. Nevedia čo so slobodou, nevedia riadiť. Vždy nás niekto komandoval a my ako barany poslúchali. A teraz, keď sa dostali k moci naši vlastní, ich prvoradou starosťou bolo, aby všetkom majetok buď rozkradli, alebo rozpredali. Keby tu Turci tisíc rokov rabovali, toľko škody by neboli napáchali. Aby toho nebolo málo, aj teraz jeden výkvet spoločnosti ide založiť novú politickú stranu. Komu sa nechce robiť, zakladá pol. stranu. A žiaľ, darí sa.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 17-11-2016 00:03:35
Dolezite je, aby sa obcan po volbach a pri neplneni slubov alebo zlom vladnuti ci neochote komunikovat s volicom, nenechal oklamat vyhlasenim, ze za 4 roky mozete volit znova.

Za niekolko mesiacov dokazu voleni zastupcovia rozpredat obecny/mestsky majetok, zadlzit obec, vyhotovit zmluvy pre obcanov / obec nevyhodne (napr. aj na 50 rokov), popodpisovat nevypovedatelne zmluvy s firmami a pod.

Preto TRANSPARENTNOST a preto obcan musi trvat na sustavnej otvorenej a bezpodmienecnej komunikacii volenych zastupcov s ludmi, na sustavnom pytani sa volenych zastupcov co chcu v obci robit, ake su ich priority a pod.

Aj najmensi naznak neochoty voleneho zastupcu komunikovat, snaha nieco obcanovi nevysvetlit, ci nieco ucelovo tajit, musi byt dovodom na OKAMZITE ODVOLANIE takeho voleneho zastupcu samotnymi obcanmi.

Niet ineho regulerneho a feroveho prostriedku, ako verejna kontrola obcanmi.

A to si vyzaduje malo - len zaujem o veci verejne v miere podla stavu v konkretnej obci.
každý kandidát | 16-11-2016 20:16:56
nie len do samosprávy, by mal absolvovať psychologické vyšetrenie a predložiť doklad o spôsobilosti zastávať verejnú funkciu. A to platí aj pre tých nenažrancov v národnej rade.
Lebo potom to tak vyzerá, že si pár jedincov o sebe myslí, že sú jedineční a nenahraditeľní. Zabúdajú, že oni sami o sebe píšu históriu, za ktorú sa budú hanbiť ich príbuzní.
Takým je to zrejme jedno, keď majú len jedno - kolečko :)
A Vy, ľudia, dobre premýšľajte, komu dávate vo voľbách svoj hlas.
voľby | 16-11-2016 19:31:05
Zvoliť si môžeme iba toho, kto je na kandidátke. A kto je tam? Stále tí samí. Mal by sa zmeniť volebný zákon, aby si ľudia mohli sami navrhnúť koho tam chcú mať a nie politické strany. Však mnohí ani nevedia o čom vlastne rozhodujú. Ale nie je to zlý džob - nedelat a vydalat.
Stanislava | 16-11-2016 18:37:30
Hm takých starostov je veľa , ale ved budú voľby a potom aj na nich príde. Pretože , kto sa smeje naposledy sa smeje najlepšie :-)
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-11-2016 13:20:57
Zakon v demokracii pamata (aj ked dost chabo) na moznost zastavenia starostu v protizakonnom konani, v sikanovani obcanov, v svojvoli a pod.

Demokracia ale nepocita s obcanmi, ktori ignoruju veci verejne.

V momente, kedy rozhoduje vacsina, len obcan ma moznost urcit, ak ta vacsina bude. Ci zlodejov, alebo cestnych ludi. Pozor! Aj vyrazna mensina (ktora volit pride a rozhodovat ma zaujem alebo dovod)moze sa stat \"vacsinou\". Sice len virtualnou, no zakon neriesi tych, ktori sa nazyvaju MLCIACOU VACSINOU.
s.i.n. | 16-11-2016 12:18:07
starostka | 16-11-2016 11:54:13 \"..pomohlo ich preplesknúť, aby sa spamätali.\" Je to osvedčený a účinný recept, ale vytvára veľmi dobrý základ na to, aby ten prepleskovač si to odskákal na súde. A možno by pomohlo, keby sa tak občania Brunoviec, ale aj inde, kde majú so starostom problém, vytvorili pokojné zhromaždenie vo väčšom počte, a zabránili starostke vstúpiť do úradu.
Preplesknúť je treba tamtých HORE! A na to je beztrestná forma. Tou sú voľby!!
starostka | 16-11-2016 11:54:13
Potom sa niekto diví, že keď sa nevie občan domôcť svojho práva, aj fyzický napadne takéhoto arogantného človeka, ktorý sa tvári ako by mu patril celý svet. Možno by pomohlo ich preplesknúť, aby sa spamätali.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
LIDL
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
-4°
C
92%
Severozápa 3 km/h
08:34
16:59

Ned

H

3°/-1°

Pon

H

2°/-3°

Uto

B

1°/-2°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárAnonym Pred 4 hodinami:
Podnikateľ exposlanec Marián Sidor patrí medzi žiadateľov o zmenu územného plánu. Vo videu predstavuje ich zámer na ubytovanie stoviek až tisícov pracovníkov v areáli bývalej NHS
Komentárvideo Pred 6 hodinami:
Šintavská "celebrita" Holička utekal aj pred kamerou a otázkami redaktorky TV Markíza - v REFLEXe na TV už dnes popoludní
KomentárAle ale Pred 6 hodinami:
Muž, ktorý sa mal sa vyhrážať policajtom po zákroku v Opoji smrťou sa prihlásil sám na polícii
KomentárAnonym Pred 6 hodinami:
Domové prehliadky vykonané pravdepodobne v súvislosti s incidentom, pri ktorom bol zastrelený Ján G. z Vinohradov nad Váhom
KomentárJana Pred 6 hodinami:
Mimoriadna udalosť v obci Opoj: Policajti PMJ museli použiť služobnú zbraň, jeden z podozrivých streľbu neprežil
KomentárAnonym Pred 7 hodinami:
Nadránom v obci Opoj polícia vykonala zákrok proti podozrivým z trestnej činnosti, pri ktorom bol zastrelený Ján G. zo známej "bankomatovej mafie". - AKTUALIZOVANÉ
Komentárzakon sa ide menit Pred 9 hodinami:
Nútené práce uložené Mestom Sereď príslušným VZN napadol JUDr. Ladislav Skubeň na Generálnej prokuratúre
KomentárObcan 333 Pred 9 hodinami:
Poslanci začali rokovať - bod o zmene Územného plánu mesta bude o 13:00 hodine - AKTUALIZOVANÉ
Komentárreflex relacia Pred 17 hodinami:
Starosta Holička pred redaktorkou TV Markíza zbabelo ušiel
Komentárpostreh Pred 20 hodinami:
Videozáznam z 9. zastupiteľstva v obci Šoporňa
Komentárgulak Pred 20 hodinami:
"Pochod čertov" v Piešťanoch v nedelu asi nebude. Poslanci tvrdia, že "postavy demonov posobia velmi realisticky" a je to tiež "otazka bezpecnosti a ochrany pred ujmou psychickou ci fyzickou"
KomentárTyrone Včera:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárLen 4tisic? Včera:
Väčšinu poslancov MsZ a primátora Tomčányiho diskusia o veciach verejných pre občanov nezaujímala.

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign