Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 22. 10. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Stanovisko Komisie ŽP OU Dolná Streda k devastácii v chránenom vtáčom území Králová

Stanovisko Komisie životného prostredia Obce Dolná Streda
k poškodeniu prírody v Chránenom vtáčom území v katastri obce Dolná Streda


Neodbornými prácami v území slepých ramien Váhu, ktoré sú súčasťou Chráneného vtáčieho územia bol porušený čl.9 odst.2 VZN č.1/2007 obce Dolná Streda, a to svojvoľnými zásahmi do krajiny.
Realizátor prác bol povinný so svojim zámerom oboznámiť minimálne obec, v katastri ktorej sa dnes už zdevastované územie nachádza. V kompetencii správcu rybárskeho revíru nie je svojvoľné zasahovanie do reliéfu a vegetácie  krajiny, v ktorej sa revír nachádza. Upozorňujeme, že krajina, voda ani vegetácia nie sú majetkom správcu. Údajná zhoršená „havarijná“ situácia stavu vody po vypustení VD Kráľová nebola podľa našich informácií aktuálne v danom období doložená žiadnymi odbornými rozbormi katastrofálneho zhoršenia kvality vodného prostredia. Obci nebola doručená ani minimálna fotodokumentácia, či iný dôkaz o údajnom úhyne rýb. Nikto obec nekontaktoval ani nežiadal o spoluúčasť pri riešení uvedeného stavu.
  Doterajší prístup časti poctivých rybárov bol jedným z činiteľov, ktorí prispeli k  postupnej prakticky samovoľnej revitalizácii zdevastovaného územia po výstavbe dialničného mosta a VD Kráľová. Súčasný zásah narušil ťažko budovanú dôveru v činy vedúce nielen k  vlastnému prospechu a potešeniu z lovu rýb, ale aj z obnovy zdevastovaného životného prostredia. Devastačné zásahy narušili vrstvy pod ktorými sa nachádzali živelné skládky odpadov, čo môže mať za následok ďalšie reťazové kontaminácie  prostredia škodlivými látkami.
Bez doloženia odborných posúdení  a schválenia postupu prác príslušnými orgánmi štátnej správy považuje Komisia životného prostredia realizovanú činnosť za hrubé a   ničím neodôvodnené zničenie rozsiahleho územia prírodnej krajiny v katastri obce Dolná Streda.
Obec Dolná Streda je vždy ochotná bezodkladne riešiť všetky situácie týkajúce sa stavu životného prostredia, ktoré musia byť podložené odbornými stanoviskami kompetentných orgánov alebo akreditovaných odborníkov v danej problematike.
Komisia životného prostredia požaduje dôsledné vyšetrenie vzniknutého stavu a zverejnenie jeho výsledkov s nadväzujúcim zabezpečením realizácie kompenzačných opatrení vedúcich k zlepšeniu následkov nezvratného účelového poškodenia prírody.


V Dolnej Strede 22.februára 2012


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Tibor | 27-02-2012 20:08:21
Priznávam sa,že som klamár a doma si umyjem svoju špinavú papuľu, lebo som pourážal slušných ľudí
Anonym | 27-02-2012 15:40:19
Keď sa biješ s prasatami, zašpiníš sa od nich. S tým rozdielom, že prasatám sa tá špina páči. A Tiborovi sa tá špina páči veľmi.
Tibor | 26-02-2012 08:28:32
Nemyslím si, že to navštevuješ, ale keď budeš robiť tak ako to robíš teraz, tak verím, že to zariadenie budeš poznať z vnútra.
pre Tibora | 25-02-2012 23:56:35
Myslím že v tomto pripade su podrazaci a podvrataci uplne citatelní.Tibor a Tebe podobní radšej budte ticho , rozdrapujte sa napr. v zariadeni prvej pomoci pre choromyselnych .
Tibor | 24-02-2012 19:05:44
Vlado, to máš tak krátku pamäť? Teraz píšeš, že nič nevieš o tom, že sa niečo má robiť pre ryby? Spomeň si s kým si sedel v akom aute a čo ste preberali. Že si podvraťák a podrazák to som už písal o tebe a teraz ešte pridávam, že si klamár, pretože si vedel o tom, že sa má niečo robiť pre ryby. Mrzí ma, že aj ty si tak hlboko klesol.
shelley | 23-02-2012 19:08:23
Dúfam, že to neskončí iba nejakým konštatovaním, ale podaním na políciu, ktorá to poctivo vyšetrí a posunie na súd.
pre Ivana | 23-02-2012 11:53:30
na nete si zistite za par sekund http://dolnastreda.sk/zp/komisia/
Ivan Sklenár | 23-02-2012 11:48:56
V komisii pravdepodobne je osoba ktorá si za svojim vyhlásením stojí. Že by sa v náhlivosti ten pán(pani)zabudol podpísať? Inak, s obsahom vyhlásenia súhlasím.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign