Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 25. 3. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Prenájom priestorov na podnikanie
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Jazykova skola ZARAZ
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Stalo sa a napriek tomu ešte stále žijeme... 10.

Miloš MajkoDátum04. 12. 2017 02:56:01TémaTak to vidím ja...

Z mojej rodnej krajiny sa teda stáva unikát nielen v skorumpovanosti niektorých (asi väčšiny) politikov, úradníkov a stručne povedané si ľudí v každej oblasti, kde koruppcia je možná, alebo pre niekoho má zmysel, ale aj krajinou, kde sa už oficiálne dá kúpiť aj  titul.

Braňo Bezák pre Denník N:
Katolícka univerzita v Ružomberku udelila čestný doktorát Milanovi Fiľovi. Túto poctu si zaslúžil tým, že dal univerzite veľa peňazí. Predaj doktorátov možno chápať ako svojský príspevok katolíckych akademikov k päťstoročnici Lutherovho boja proti predaju odpustkov.”

Kam sme sa to necelých 30 rokov po revolúcii dostali? Že si na niektorých súkromných vysokých školách kupovali vysokoškolské tituly úradníci uchádzajúci sa o lepšie platenú stoličku, politici, ktorých spolužiaci po prvý raz videli na promóciách, či mnohí policajti - to sme vedeli už dávno. Svedčia o tom mnohé inzeráty, v ktorých je uvedené polopate "s titulom z tej a tej vysokej školy sa nehláste", ale že už aj titul  Dr.h.c., tak to je dehonestovanie uplne všetkého a každého, kto vo vedeckej činnosti, na poli ľudských práv  a vo verejnom živote dosiahol. Už sa len začať zaujímať o to, čoho sú ľudia svojim spôsobom vo verejných funkciách za peniaze ešte schopní...

Zhrniem: na Slovensku teda k získaniu aj čestného titulu  oficiálne nie je potrebný rozum či reálne zásluhy, stačí mať dostatok peňazí.

- - -

Izrael vypálil niekoľko pozemných rakiet na vojenskú základňu pri sýrskom hlavnom meste Damask. Informovali o tom sýrske štátne médiá s tým, že sa tak stalo počas jednej z minulotýždňových nocí.Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) sídliace vo Veľkej Británii tiež informovalo o výbuchoch blízko Damasku, ktoré podľa neho zrejme spôsobili izraelské rakety. V čase útoku podľa SOHR došlo vo viacerých predmestiach hlavného mesta k výpadkom elektriny. Podľa medializovaných informácií nie je doteraz známe, čo útokom Izrael presne sledoval. Nuž, rakety na Damask iste leteli s jasným úmyslom, no spôsobené škody sympatie u sýrskych obyvateľov určite nevyvolajú. Skôr je na mieste zamyslenie, či to s niektorými vojnovými konfliktami neprerastá nielen nad hlavu ich aktérom, ale aj či sa konflikt nebezpečne nerozširuje za hranice ním priamo dotknutých strán.

- - -

„Slovenská republika má viac ako dvojnásobne vyšší podiel komunálnych poslancov na 100-tisíc obyvateľov, ako je priemer Európskej únie,“ približuje ministerstvo vnútra. Poslanci vládnej koalície sa snažili ich počet znížiť odvolávajúc sa na šetrenie peňazí a efektivitu mestských zastupiteľstiev. Keď zoberieme do úvyha snyhy posilniť právomoci starostov a primátorov na úkor poslancov nemôžeme sa nezamýšlať nad dôvodom takýchto snáh. Ide snáď o úmyselné obmedzdenie vplyvu občanov na veci verejné? Vidiac po dlhé roky v praxi aroganciu a nekompetentnosť starostov ako  napr. Holička - nuž, občan sa má na čo tešiť...

My to vidíme inak. Problémom nie je počet poslancov, ale absencia akýchkoľvek sanckií v zákone o Obecnom zriadení  369/1990, ktoré by trestali porušovanie tohto zákona.

Chce mať vláda poriadok vo veciach samospráv? Niet jednoduchšej úlohy! Stačí, aby poslanci NR SR odhlasovali zákon, v ktorom bude jasne a zrozumitelne definovaná plná hmotno a trestnoprávna zodpovednosť pre volených zástupcov občanov na všetkých stupňoch riadenia spološnosti.  Čestný človek strach mať nemusí a zlodeji či funkcionári svojvolne narábajúci s verejným majetkom a financiami, by za svoje protizákonné konanie konečne platili ako basou, tak stratou  svojho majetku. Následná vymožiteľnosť práva občanov voči arogantným voleným zástupcom spôsobí už v najbližších voľbách stav, kedy budú do verejných funkcií kandidovať iba ľudia, ktorým slová morálka, etika a česť v skutočnosti aj niečo hovoria. Všetko ostatné je len zásterka a veľa kriku s nulovým výsledkom pre transparentnosť, občanov a lepšiu správu vecí verejných.

Možno pri hľadaní riešení na efektívne fungovanie samospráv len stačí začať pýtať sa niekde nižšie. Najlepšie tam, kde ľudia s arogantnými volenými zástupcami samospráv dochádzajú denne do styku...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonym | 04-12-2017 09:00:51
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_dr%C5%BEitel%C5%AF_%C4%8Destn%C3%BDch_doktor%C3%A1t%C5%AF_Masarykovy_univerzity

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Prevažne jasno
C
78%
Juhovýchod 14 km/h
06:40
19:11

Ned

N

7°/2°

Pon

N

9°/2°

Uto

H

9°/3°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárZlo iba zlo prináša Pred 3 hodinami:
Kto a prečo sfalšoval údaje v zápisnici z rokovania OZ v Šintave?
Komentárprečo Pred 5 hodinami:
PRIMÁTOR MlČÍ ALE FAKTY ZOSTÁVAJÚ
KomentárMiloš Majko Pred 5 hodinami:
Chcel som vidieť faktúry...
KomentárDrogy v parlamente Pred 7 hodinami:
Práve dnes je potrebné nielen politikom, ale aj oligarchom ukázať, kto je skutočným pánom v krajine.
Komentármňa tiež zaujíma Pred 8 hodinami:
Výsledky volieb do výboru a kontrolnej komisie na obdobie rokov 2018 – 2021
Komentármarek Pred 9 hodinami:
Aké prekvapenia nám prinesie nová výstavba v Dolnej Strede?
Komentárpravda Pred 11 hodinami:
Stretnutie so spisovateľkou Kristínou Baluchovou
Komentárgulak Pred 14 hodinami:
Genetika moslimov
KomentárEmmm Pred 14 hodinami:
Mladí reportéri pre životné prostredie zo ZŠ Jána Palárika Majcichov si posvietili na problémy, ktoré sa týkajú nás všetkých
KomentárPeter Pred 17 hodinami:
Práve teraz: Dopravná nehoda na svetelnej križovatke - AKTUALIZOVANÉ
Komentárčitaj Pred 17 hodinami:
Ako poslanec bol Adrian Macho v komunikácii s občanmi aktívny. Publicitu na SeredOnLine.sk vyhľadával a rád nielen články písal, ale aj ostro diskutoval.
Komentárniekto Včera:
Prechod zo zimného na letný čas: možno už naposledy
Komentárgulak Včera:
Prezident vymenoval novú vládu

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign