Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 25. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

ŠKF Sereď - TJ Iskra Borčive 1:0 (1:0)

Igor LehockýDátum07. 11. 2015 19:26:57TémaFutbal
159

                       Na 16. kolo futbalovej DOXXbet ligy pricestovali do Seredi Borčice, súčasný líder priebežnej tabuľky, s ktorým sereďania v Borčiciach v 5.kole súťaže prehrali 3:0. Hostia sa postupne po úvodných kolách jesennej časti pomaly prepracovali do čela tabuľky, netaja sa ambíciami hrať v najvyššej súťaži, disponujú silným kádrom v ktorom hrá prim Miroslav Barčík, tvorca hry, spielmacher, ktorý na svoj vek 37 rokov dokáže odbehať neuveriteľné kvantá kilometrov počas zápasu a dokáže byť v rozhodujúcich chvíľach všade tam odkiaľ jeho mužstvo ťaží s jeho prihrávok v ofenzíve. V typicky jesennom sychravom počasí 10 minút pred začiatkom zápasu od 13.00 hod. sa spustil z oblohy nepríjemný dážď ktorý kropil trávnik celý prvý polčas a plná hlavná tribúna na štadióne ŠKF bola zvedavá, čo predvedú domáci po nevydarenom stretnutí v Novom Meste.

                      Od úvodu zápasu bolo jasné, prečo Borčice zatiaľ vedú priebežnú tabuľku, hostia boli futbalovejší, bol vidieť rozdiel v práci s loptou, v prihrávkach ktoré na strane hostí iba málokedy boli nepresné. V 9.minute priamy kop z 18m v pravo pred šestnástkou domácich hosťujúci kapitán Siva nebezpečne poslal na bránu domácich, Šálka loptu vyboxoval a v 14.minute mali domáci šťastie, keď presný center v šestnástke ŠKF hlavou z 8m slabo a neškodne zakončoval Le Giang. Domáci sa sústredili viacmenej na defenzívu, smerom dopredu to bolo zlé, do zformovanej obrany hostí jednotlivci nemali šancu. Bežala 25.minuta, domáci Orolin si to naštartoval po ľavej strane v podstate do otvoreného priestoru v ktorom ho križoval najprv v sklze Siva a vzápätí aj Bagi a po kontakte nohy s kopačkou protihráča Orolin letel k zemi. Hlavný rozhodca si vybral z oboch zasahujúcich hráčov hostí ako posledných Bagiho, ktorému v súlade s nastoleným trendom o faule posledného hráča na prenikajúceho protihráča ukázal kartu farby červenej a tento moment sa vzápätí ukázal ako zásadný. Loptu si k štandardke postavil domáci Loduha, z ľavej strany ju dobre zatočil ku bráne hostí, v šestnástke si do nej presne nabehol kapitán ŠKF Hulák a k ľavej žrdi hlavou poslal prudko loptu do siete zo 6m - 1:0, pekný moment a radosť na štadióne i na trávniku. Hra sa však po vylúčení Bagiho v podstate nezmenila, hostia pokračovali vyzretejším prejavom, produkovali dobrý futbal ale už v zakončení neboli až tak nebezpeční. Loduha v ŠKF hral osobku na Barčíka čo sa mu v podstate aj darilo a aj to bol moment, ktorým sa darilo domácim oslabovať silu ofenzívy hostí. V 38.minute s loptou na nohe domáci Turčák prenikol po pravej strane až do šestnástky hostí, jeho prudké zakončenie pod brvno zo 14m Penksa v bráne TJ výborne vytlačil na roh. Potom už bez výraznejších momentov na jednej či druhej strane sa prvý polčas dohral, do vylúčenia Bagiho boli hostia futbalovejší, presnými prihrávkami sa celkom ľahko dostávali ku šestnástke domácich, centre do veľkého vápna boli takmer vždy adresné a tým pádom nebezpečné. Domáci sa v prvom polčase viacmenej sústredili na dobrú defenzívu, v šestnástke zahusťovali priestor pred Šálkom a darilo sa im lopty zachytávať, smerom do predu to už bolo značne horšie, bez podpory spoluhráčov šanca na úspech bola mizivá a s jedným streleckým pokusom na bránu a mimo bránu sa veľa vody namútiť nedá.

                                  V 50.minute žltú za faul na Barčíka uvidel Loduha ktorý mal plné nohy práce s kreatívnosťou Barčíka. Šálka v bráne ŠKF musel riešiť nebezpečný priamy kop hostí z 27m v 53.minute keď loptu pri pravej žrdi boxoval od brány a priebeh druhého polčasu aj napriek presile domácich o jedného hráča sa nejak významne nezmenil. Hostia naďalej tvorili hru, presne si prihrávali ale s ubiehajúcim časom čím ďalej tým menej mysleli na zadné vrátka čo bolo pochopiteľné ak chceli s výsledkom niečo urobiť a ako to už býva, otvorená obrana je šancou na brejky a definitívne zlomenie súpera. V 55.minute samostatný únik k bráne hostí po ľavom krídle zakončoval Orolin strelou z 15m ktorú Penksa vyrazil. Hernú prevahu mali žiaľ naďalej hostia ale v zakončení to už bolo nevýrazné, obrana domácich sa javila ako spoľahlivá a šance si hostia vytvárali čím ďalej tým ťažšie. V rozmedzí 60. a 79.minuty dva krát striedali domáci aj hostia, hra sa kúskovala a čerstvé sily najmä v radoch domácich mohli byť pre súpera do otvorenej obrany nebezpečné. Po ľavom krídle sa o to pár krát pokúšal Orolin s Bartošom, Čertíkom a Turčákom, ale súhra na hranici šestnástky a vo finále totálne viazla a tak brejky traja na dvoch, štyria na dvoch končili neškodnou strelou z núdze alebo bez zakončenia, škoda. V 81.minute žltú kartu za faul uvidel domáci Poluch a v 83.minute aj hosťujúci Kováč za odkopnutie lopty po odpískaní. V 85.minute Čery vystriedal v ŠKF Bartoša a bol to práve Čery ktorý mohol ukľudniť spoluhráčov a aj fanúšikov ŠKF keď dostal stredom pola ideálnu loptu za unavenú obranu hostí ale sám proti Penksovi nedokázal obísť brankára alebo inak zakončiť. Hostia v závere zápasu ešte hrozili z rohových kopov a jednej štandardky po faule v 86.minute, keď hlavičku Šálka vytláčal na brvno a roh. V nastavených minutách po rohu z pravej strany v 93.minute hlavička Kuzmu iba tesne míňala ľavú žrď a v 94.minute hlavný rozhodca zápas ukončil.

                              Dnešný zápas malo sledovať 386 platiacich divákov, takže asi päťstovka divákov celkom slušne zaplnila hlavnú tribúnu a v závere stretnutia si to športovo v povzbudzovaní rozdávali skupinky domácich fanúšikov a fanúšikov hostí. Sereďania premárnili v závere zápasu najmenej tri gólové šance a tak katastrofálne zakončenia obrali divákov o ďalšiu radosť z gólov v bráne Borčíc. Hostia záver zápasu nezvládali v disciplíne, keď bez potrestania zostalo údajné opľutie Huláka od Bašistu, ktorý navrch po skončení zápasu mal hlavou udrieť Huláka do čela a z hracej plochy zdrhal do šatne, emócie bývajú v takom prípade vybičované a nechýbalo mnoho aby domáci kapitán dobehol provokatéra Bašistu pod hlavnou tribúnou. Tréner hostí p.Majoroš sa po zápase vyjadril tak, že mali v úmysle v Seredi bodovať, červenú kartu pre Bagiho odmietal komentovať, povedal že to bol zlomový moment keď boli dva krát potrestaní, najprv kartou a následne gólom zo štandardky. Snažili sa ešte so zápasom niečo urobiť ale nepodarilo sa im to. Ku momentom týkajúcich sa Bašistu sa rovnako odmietol vyjadriť, počas hry incident nevidel a po skončení zápasu sa sklamane ponáhľal do šatne takže k tomu čo sa malo udiať na trávniku sa vyjadriť nemôže, uviedol, že pokiaľ sú hráči na trávniku je vecou rozhodcov aby udržali disciplínu. Pogratuloval domácim k víťazstvu a povedal, že už myslí na ďalší zápas a body, ktorých je v hre ešte veľa. Tréner domácich p.Hrdina uviedol, že do zápasu išli so zámerom eliminovať Barčíka ktorý je tvorcom hry Borčíc a ešte stále má parametre hráča najvyššej súťaže, čo sa Loduhovi vo väčšine aj darilo, k červenej karte sa odmietol rovnako vyjadriť lebo je to vecou rozhodcu ako rozhodne, mrzia ho nepremenené tutovky svojich hráčov v druhom polčase ktoré riešili veľmi zle. Pochválil mužstvo hostí ich kvalitu hry, teší ho domáce víťazstvo aj keď ako povedal, do každého zápasu idú so zámerom bodového zisku.

Zostavy - domáci: M.Šálka - M.Mujkoš(68.F.Kolorédy), M.Poluch, R.Tarek, L.Hutta(60.J.Čertík), M.Loduha, R.Hulák(K), R.Bartoš(85.D.Čery), P.Orolin, B.Turčák, T.D.Ba

              -  hostia : P.Penksa - P.Bašista, T.Púček, O.Augustini(79.M.Luhový), M.Barčík, E.L.Giang(60.M.Kuzma), A.Plavšič, A.Kováč, M.Živčič, M.Siva(K), T.Bagi

ŽK: 50.M.Loduha, 81. M.Poluch - 83.A.Kováč

ČK: 25. T.Bagi TJ Iskra

Gól: 27. R.Hulák

Strely    na bránu - 2  -  4

           mimo bránu - 6  -  4

Rohy - 5  -  5

Fauly  -  17  -  15

Ofsajdy -  4  -  1

Rozhodoval: Marek Mastiš


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký

159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký

159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký

159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký

159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký

159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký

159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký
159
Autor: Igor Lehocký


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárMajú smolu Pred 5 hodinami:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárpotecha Pred 7 hodinami:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
KomentárČo tak Včera:
PRÁVE TERAZ: Dopravná nehoda pri Tescu v Trnave
KomentárAnonym Včera:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
KomentárAnonym Predvčerom:
AKTUÁLNE: Po podnikoch v Seredi sa pohybuje podvodník zneužívajúci dôveru personálu
Komentárak nemôžete poraziť, snažíte sa uraziť., tak hovorí naše slovenské porekadlo Predvčerom:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
KomentárHlupáci Predvčerom:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárseredanka 22-08-2019 20:10:28:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
KomentárPre obyvatel 22-08-2019 08:29:03:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
KomentárA to je zas moj nazor 21-08-2019 23:42:53:
Policajti im našli heroín
KomentárKlaun 21-08-2019 20:12:23:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárdik more 20-08-2019 21:17:55:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK 20-08-2019 11:31:46:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia 20-08-2019 11:10:30:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárs.i.n. 19-08-2019 10:45:25:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign