Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 15. 2. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

ŠKF Sereď mojimi očami

Igor LehockýDátum17. 06. 2012 16:17:37TémaFutbal

Už druhú časť sezóny 2011-2012 sa venujem A kategórii mužského futbalu v Seredi, na každý jeden zápas idem a snažím sa priblížiť priebeh zápasu písaným slovom aj nejakou tou fotodokumentáciou, aby fanúšik futbalu v Seredi mal informácie o každom jednom zápase a jeho výsledku. Snáď sa mi podarilo vždy priniesť objektívne informácie, postrehy a pravdivé konštatovania. V tomto smere ale musím povedať, že mám dosť uľahčenú pozíciu, lebo popisovať dianie na ihrisku keď hrá majstrovský zápas ŠKF Sereď nie je také ťažké a nemusím sa zamýšľať, z akého dôvodu mužstvo „zase“ prehralo, nemusím si klásť otázky, prečo na futbal v Seredi ľudia nechodia, prečo hráči nemajú vyplatené financie podľa zmluvy a podobne. Keby som žil v Púchove, to by bola iná káva a iné by som písal. Našťastie tomu tak nie je a počas sezóny som sa ja osobne tešil na každý jeden víkend, v ktorom hrala ŠKF a dôvod je jednoduchý: radosť z predvedenej hry a príjemné chvíle pri športovom zážitku z pekného futbalu, ktorý ŠKF produkuje doma a na ihriskách súperov.

Keď sa tak globálne pozriem na zloženie mužstva, uvedomím si jednu úplne zásadnú a podstatnú záležitosť. ŠKF má veľmi vyvážený káder hráčov na každom jednom poste a z toho plynie potom kvalita hry. Andrej Pernecký svojimi skúsenosťami, sebavedomím a vyzretosťou je istota v bráne, ale v prípadoch potreby ho veľmi kvalitne vedel nahradiť aj šikovný a mrštný Martin Šálka s citom byť v správnej chvíli na správnom mieste. Zadné rady ŠKF v podaní Mareka Guláša, Kamila Vašku, Ondreja Penciaka, Branislava Dobiša ako ofenzívneho obrancu, Mário Hudeca ako defenzívneho záložníka a Martina Bortela bol základ rodiacich sa aktivít smerom dopredu. Istota, spoľahlivosť a nadpriemerné osobné kvality hráča sú okuľahodiace a obdivuhodné v zadných radoch, najmä keď výdatne vedia zamotať súperom hlavu aj v ofenzívnej činnosti. Martin Gál, Marek Pecho, Dmitrij Korman, Tomáš Varhaník a Vladimír Gligič boli tí, ktorí v zálohe potvrdzovali nebezpečnosť rodiacich sa útočných aktivít, lebo zmes technickej vyspelosti, periférneho videnia, futbalového a ofenzívneho myslenia s rýchlosťou na lopte prinášala individuálne výkony, ktoré mnoho krát prinútili k potlesku a spokojnosti fanúšika ŠKF. Miroslav Kasaj, Tomáš Frťala, Lukáš Herák, Martin Guldan i David Vígh v útoku, to bola permanentná hrozba pre každého jedného súpera. Schopnosť presadiť sa v situácii jeden proti jednému, utiecť obrane s loptou na nohe, byť v pozícii rýchlika medzi osobnými vlakmi, to sa mnoho krát darilo. Keď nechýba ani nos na góly, zabudne sa aj na niekoľko nepremenených tutoviek, ktoré si pýtajú iba prelomiť streleckú smolu, získať kľud v zakončení a vlastné sebavedomie.

Nechcem sa miešať do individuálnych hodnotení jednotlivcov, to mi neprináleží, ale myslím si, že každý dobrý fanúšik futbalu v Seredi si celkom presne dosadí do futbalového kumštu prednosti ale aj slabiny v hre toho ktorého futbalistu ŠKF. Ostatne pohyb v kádri i nenasadzovanie jednotlivcov dáva väčšinou jasnú odpoveď na to, kto je alebo nie je prínosom kádra, samozrejme s výnimkou vynútených absencií hráčov kvôli zraneniam alebo žltým či červeným kartám. Kto vie, ako by to bolo s Adriánom Čemanom, bývalým dlhoročným hráčom extraligovej Nitry, ktorý kvôli zraneniu achilovky vynechal celú jarnú časť. Škoda, ale aj taký vie byť futbalový chlebík.

Futbalové mužstvo je jeden športový orchester, ktorého charakter, tvár a vonkajší prejav určuje tréner v prvom rade a Tibor Meszlényi  v Seredi odvádza vysoko kvalitnú prácu a to bez najmenších pochybností, to je nutné si uvedomiť, lebo práve on pozná najlepšie individuálne kvality hráčov a vtláča mužstvu futbalovú myšlienku, učí hráčov byť disciplinovaní a plniť stanovené úlohy s jediným cieľom. Vyhrávať a prinášať radosť z futbalu pre fanúšikov klubu, ktorí to potom jemu a futbalistom vracajú vernosťou a účasťou na každom jednom zápase na ihrisku súpera. Futbalový štadión v Seredi sa môže tešiť priemernej návšteve okolo 450 divákov na zápasoch A mužstva ŠKF. Viac nebýva nikde a na žiadnom štadióne III.ligy v skupine západ, o čom sa mohli presvedčiť všetci skalní, ktorí sprevádzajú ŠKF na ihriskách súperov.  Jedine Sereď má fan klub, bez ktorého hlasiviek, megafónu, klaksónov a bubnov ani nemôže byť zápas doma a vonku a mužstvo to cíti. Krásnemu trávniku, slušnému štadiónu a výkonnosti futbalistov už hádam iba nepristane ukazatel skóre a časomiera, ktorá na štadióne pôsobí nepekne a ako jeden z posledných pozostatkov toľko zatracovaného bývalého režimu komunistov. Podľa tejto časomiery a ukazateľa skóre sa na štadióne nevie orientovať takmer nikto a nikdy a žiaľ, aj v posledných Topoľčanoch, ktoré opúšťajú III.ligu sa môžu pochváliť elegantnou a digitálnou tabuľou časomiery a skóre, jasnou pre každého, kto je na štadióne prítomný.

Vďaka za dosiahnutie výsledku ŠKF za sezónu 2011-2012 patrí celému realizačnému tímu ľudí zapálených pre futbal a bez Libora Chrenku- maséra mužstva a vedúceho mužstva p.Pavla Majku by to nešlo, to musí vedieť aj iste spokojný prezident klubu ŠKF p. Robert Stareček. Asi niet objektívnejšieho hodnotenia výkonu ŠKF Sereď, ako keď som počúval z úst fanúšikov na štadiónoch súperov, že Sereď bola objektívne lepšia a hrá krajší futbal ako ich domáci klub. Žijeme v časoch, kedy kvalitný futbal pýta kvalitné finančné zabezpečenie a keby toho nebolo, nebolo by v Seredi o čom, to musí vedieť každý, preto je dobré, že vďaka sponzorom z tohto hľadiska majú všetci postarané. Bodaj by sa kvalitou rozhodovania zápasov, k tým sereďským výkonom, priblížili v budúcnosti aj niektorí páni rozhodcovia, ktorí vedia byť hanbou SFZ.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Blondie | 17-06-2012 21:15:51
Ďakujem za článok, veľmi pekné zhodnotenie aj pre laika ako som ja. A ďakujem aj za celoročné fotky!
Filip | 17-06-2012 19:22:59
pekne napísané pán Lehocký...a ako fanúšik ŠKF sa Vám chcem poďakovať za články a hlavne fotky zo zápasov :)

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárAnonym Pred 32 minútami:
Policajti zadržali muža odsúdeného za vraždu
Komentárpotecha Pred 37 minútami:
"ĽUDIA, TVRDO BOJUJTE ZA SVOJE PRÁVA NA SLUŠNÝ a hlavne SPRAVODLIVÝ ŽIVOT PRE SEBA a svoje DETI !" - Anna Remiášová
Komentártreba sa opýtať Pred 5 hodinami:
Slovensko nemá dostatok mäsa. Sme nútení odoberať ho zo zahraničia
Komentárnázor Pred 6 hodinami:
Problém s legálnou likvidáciou odpadu podľa objemu občanmi stále trvá. Hovorca Veselický nedvíha telefón - čo robí primátor Tomčányi?
KomentárZákladná škola Juraja Fándlyho Pred 6 hodinami:
Zápis do 1. ročníka otázky a odpovede pre rodičov
KomentárOdpoveď Pred 11 hodinami:
Exstarosta Šintavy Holička prechádza od verbálnych útokov k fyzickým. Dnes v budove súdu fyzicky atakoval novinára.
Komentárs.i.n. Pred 23 hodinami:
In Castle 2019 prinesie skupinu Garbage!
Komentárpotecha Včera:
ŠKF iClinik Sereď - 1. FC Znojmo SC 1 : 0 (0 : 0)
KomentárAnonym Predvčerom:
Nahrávanie obecného zastupiteľstva - parametre cenovej ponuky
KomentárMiloš Majko 12-02-2019 15:55:18:
Vedenie mesta hovorí o obavách z množstva odpadu tvoreného zamestnancami z tretích krajín. Legálnu likvidáciu ale prakticky neumožňuje.
Komentárpre pre skola 12-02-2019 09:55:40:
Celoslovensky sa deti vo vedomostiach zlepšili, v Šoporni to vyzerá opačne. Vyhovuje tento stav rodičom detí?
KomentárAnonym 11-02-2019 18:59:11:
V boji proti byrokracii ideme ešte ďalej
Komentárgulak 11-02-2019 15:46:21:
ŠVPS SR informuje o dodávkach hovädzieho mäsa z rizikových prevádzkarní z Poľska
Komentárgulak 11-02-2019 13:22:22:
Ľudia sa zastávajú spoločnosti CIMBAĽÁK. Veria v kvalitu jej výrobkov
Komentárobčan 11-02-2019 12:05:11:
Pozor na falošné ložiská
Komentársocprc 11-02-2019 09:02:54:
GINN Martina Daňa zmaril podpísanie kolektívnej zmluvy ŽSR
KomentárFekisovce su slaby odvar 10-02-2019 22:45:54:
Pozvánka na stretnutie s kandidátmi
Komentárpre uverite vsetkemu 10-02-2019 11:04:58:
Pri ďalšej policajnej akcii mal byť zadržaný Marek G. a Kevin - AKTUALIZOVANÉ
Komentárfanda 09-02-2019 07:52:13:
ŠKF iClinik Sereď - TJ Veľké Ludince 1 : 0 (0 : 0)
KomentárStano 08-02-2019 18:50:09:
" v ktorej bol kedysi Harabin ministrom a teraz ide zachraňovať krajinu pred následkami vlastného ministrovania." - Radovan Bránik

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign