Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 25. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

ŠKF Sereď - FK Pohronie 2:1 (1:1)

Igor LehockýDátum07. 05. 2018 21:14:15TémaFutbal
63

Cez víkend sa hralo 28.kolo 2.futbalovej ligy a sereďania v nedeľu na svojom ihrisku privítali FK Pohronie z priebežnej 10. priečky tabuľky. Ročník 2017/2018 nemilosrdne speje do svojho finále a eufória v Seredi siaha na titul „champions“, lebo po skvelej jari 2018 si to bez debaty zaslúži, pred ŠKF Sereď stáli pred víkendom posledné tri schodíky báječnej púte na vrchol, prvý krát v histórii futbalu v tomto meste. Prekážkou č.1 bolo FK Pohronie, v podstate celkom nevyspytateľný súper aj keď na jeho pôde sereďania za 2:3 v 13.kole brali 3 body ale vtedy zápas mal svoj náboj až do posledných minút. Netreba hovoriť o tom, že každý futbalový fanúšik v nedeľu od 17.00 hod. očakával iba potvrdenie pozície lídra 2.ligy ale ako sa zvykne hovoriť, v športe sú tie posledné „kroky“ najťažšie.

Domáci začali zápas svojím typickým herným prejavom, cez kombinácie v strede pola alebo dlhé pasy číhali na brejkové lopty najmä krídla ŠKF a prvá šanca prišla pre domácich v 9.minute, kedy z 18m dostali možnosť zahrať priamy kop po faule hostí. Loptu si mierne vpravo pred šestnástkou postavil domáci kapitán Mečiar ale iba trafil pripraveného Jenča v bráne FK. O minútu neskôr domáci rozvinuli nenápadnú akciu od Djibyho Ba na Loduhu ktorý si loptu potiahol na pravej strane, jeho center do šestnástky hostí bol odvrátený iba pred šestnástku kde si do lopty nabehol Ulrich a jeho známa jedovka si našla cestu do siete, keď prízemná tečovaná lopta skončila pri ľavej žrdi bezmocného Jenča ktorý reagoval do opačnej strany – 1:0 a výbuch radosti na štadióne. V 13.minute Morong poslal dlhú loptu do šestnástky hostí pre Popina ktorý tesne pred bránkovou čiarou vtipne ale veľmi nebezpečne z ostrého uhla vedľa ľavej žrde z 5m po zemi hľadal jasle Jenča ale ten reflexívne v páde loptu dokázal vykopnúť. V 17.minute Mečiar zahral štandardku po faule hostí z ľavej strany, v šestnástke Popin vysokú loptu hlavou sklepol a Richnák poslal delovku po zemi zo 16m vedľa pravej žrde. V 21.minute výhodu priameho kopu po faule domácich dostali aj hostia, ich kapitán Pelegríny si loptu postavil a z 19m vpravo pred šestnástkou nebezpečne míňal ľavú žrď, pekný moment, na druhej strane skúšal svoju pravačku z priameho kopu Loduha v 24.minute ale z 20m vľavo pred šestnástkou to pustil nad. V 25.minute hlavný rozhodca poslal hráčov na občerstvenie lebo na pečúcom slnku tekutiny z tela odchádzajú rapídne a po tejto prestávke taktovku krok za krokom začali preberať do svojich rúk hostia. Stred pola domáci opäť pustili súperovi, ktorý bol úspešnejší pri zachytávaní dlhých lôpt domácich a herná prevaha hostí ktorí sa čoraz viac osmeľovali ku šestnástke domácich začala byť nepríjemná. Hneď v 26.minute sa prebojovali ku šestnástke domácich na ľavej strane, presne sa nachádzali prihrávkami, loptu do šestnástky dostal nepokrytý Pavúk ktorý našťastie minul pravú žrď z 9m. V 36.minute si hostia kostrbato posúvali loptu vzduchom na ľavej strane, ale v hlavičkových súbojoch boli úspešnejší, loptu si dokázali pokryť, domáci ju nedokázali odkopnúť a tak prišla prihrávka z ľavej strany na úplne voľného Blahúta doprava pred ľavou žrďou a ten z blízka po 936 minútach nepriestrelnosti Ružinského zrovnal na 1:1 z 9m k pravej žrdi. Zaujímavý, nepoznaný ale vcelku nepríjemný pocit vládol na štadióne kde diváci asi posmutneli. Aktivita hostí slávila úspech a na niektorých hráčoch ŠKF bola patrná nervozita pretože akoby sa prestalo dariť takmer všetko, viazli prihrávky a tuhé nohy neposlúchali, hráčov ŠKF ale počas takmer celého prvého polčasu veľmi dobre povzbudzovala skupinka fanúšikov na hlavnej tribúne.

Do druhého polčasu nevýrazného Bilasa v ŠKF vymenil Adekuoroye a domáci druhých 45. minút nezačali zle. V 59.minute Morong z pravého krídla poslal vysokú loptu na päťku hostí, vysoký a robustný Popin vyhral vzdušný súboj s Jenčomi obrancom FK, lopta z jeho hlavy vyletela kolmo nahor, Jenčo ju minul a išiel k zemi ale Popin padajúcu loptu tesne pred bránkovou čiarou asi v prílišnej snahe slabo poslal nad brvno po čom sa chytal za hlavu, smola. Lenže s pribúdajúcimi minútami snaha domácich zatlačila hostí ku svojej šestnástke a pred dobíjaním brány FK stála proti ŠKF žltá hradba deviatich brániacich hostí. V 64.minute najskôr z pravej strany Richnák z 15m veľmi pekne poslal delovku, Jenčo ju rovnako bravúrne vytlačil spod brvna na roh, po ktorom asi Popin hlavou nastrelil pravú žrď a to už v šestnástke hostí pred Jenčom horelo. Pár zákrokmi Jenčo podržal hostí a nebezpečné lopty vyrážal na rohy, po ktorom v 65.minute loptu do šestnástky vracal centrom Ventúra a opäť Popin na päťke v skrumáži tiel loptu pod sebou poslal iba do pravej žrde, hostia sa zmohli iba na odkopy lopty. V 70.minute Richnáka v ŠKF vystriedal Pankarićan a ten sa do tlaku domácich zapracoval skvele, po rohu domácich z pravej strany Loduha našiel v šestnástke hostí Michalíka ktorý nabral loptu halbvolejom po dopade a opäť zvonila žrď, tento krát ľavá a zdalo sa že smola pre ŠKF je dnes neuveriteľná. V 71.minute hostia striedali, dole išiel Frimmel, nahradil ho Pidruchnyi a nasledovala občerstvovacia prestávka. Tlak domácich ale narastal, vôľa hráčov ŠKF bola nesmierna a gól proste visel na vlásku. V 73.minute po rohu domácich v šestnástke Pankarićan tvrdo poslal loptu z 12m na bránu FK ale Jenčo ju opäť veľmi dobre boxoval a držal bodovú nádej svojho mužstva. V 78.minute po odpískaní faulu hostí žltú pravdepodobne za reči videl z FK Sojka a o chvíľu na to aj Pidruchnyi po faule na Djibyho Ba až po skončenej akcii domácich.. Prišla už 83.minuta a hra na jednu bránu predsa len dosiahla svoje, Pankarićan z ľavej strany veľmi pekne centrom našiel na opačnej strane Ulricha ktorý sa do toho oprel z jednotky a z 11m to nechytateľne napálil k ľavej žrdi – 2:1 a obrovská radosť na štadióne zavládla a na nohách bola aj kompletná striedačka ŠKF kde padli asi „najväčšie balvany“. Na Ulricha naskákali všetci spoluhráči vpravo za bránkovou čiarou, chvíľu sa nehralo, v 87.minute ešte dvojgólového Ulricha vystriedal Laura a z hostí Kovaříka Lukáč. Hráči FK ešte akoby skúšali niečo vymyslieť v zostatku i nastavených 2.minút ale iba po šestnástku domácich takže nič vážne sa už neudialo a po záverečnom hvizde sa krvné tlaky každého fanúšika asi dostali do normálu.

Zápas malo sledovať 589 platiacich divákov takže niečo vyše 600 divákov určite odchádzalo spokojných zo štadiónu, bodaj by nie. Skupinka fanúšikov na hlavnej tribúne dávala o sebe vedieť aj počas druhého polčasu a povzbudzovaním pár krát strhla aj ostatných divákov, za čo im patrí veľké poďakovanie. ŠKF Sereď nakoniec zvládla aj pohronskú prekážku i keď v hodine dvanástej, ale enormný tlak domácich v druhom polčase a obrana hostí v jednom ohni nemohla zvládnuť vybičovanú snahu domácich a jedenástka na drese ŠKF to dnes zariadila nekompromisne. Čo dodať na záver. Slabšiu druhú 20 minútovku 1.polčasu domácich nahradila enormná vôľa po víťazstve v polčase druhom ktorá po 3 nastrelených žrdiach nakoniec domácich odmenila a futbalová spravodlivosť sa naplnila aj keď pozápasové vyjadrenie trénera FK Pohronie má v sebe nádych veľkej horkosti a až unfér postoja. ŠKF Sereď má na svojich kopačkách posledné dva mečbaly, ten prvý v najbližšom zápase v Spišskej Novej Vsi na ihrisku mužstva, ktoré v jarnej časti púšťalo perie doma i vonku a uhralo iba jediný bod za remízu práve s Pohroním, inak 9 zápasov prehralo ale ani tieto fakty nesmú ŠKF poslať do „nedbaliek“ naopak, je tu šanca bez milosti potvrdiť postavenie lídra a premeniť hneď prvý mečbal na ceste za majstrovským titulom. Verme že ten zostávajúci mečbal na domácej pôde so Zvolenom o týždeň neskôr bude bodkou, ktorú Sereď ešte nezažila a tréneri, hráči a vedenie ŠKF si užijú ten krásny pocit víťazov 2.ligy ročníku 2017/2018, všetci by si to zaslúžili!

Tréner FK Pohronie Milan Nemec po zápase iba stručne povedal, že si myslí že neodohrali zlý zápas, kombinačne zvládli celkom dobré veci, v druhom polčase sa dostali pod tlak nie len súpera a myslí si že tento zápas museli prehrať a to je všetko. Dodal že im chýbalo 5 hráčov základnej zostavy pre zranenia a karty, tí hráči ktorí nastúpili sa úloh zhostili celkom dobre a je na čom stavať. Na otázku z akou taktikou išli do Serede ktorá ešte neinkasovala gól a 23 ich rozdala odpovedal že s takou, že hrať sa dá proti každému, učia hráčov hrať kombinačne, snažili sa aj tu o to a oni idú do každého zápasu s tým že chcú vyhrať alebo urobiť maximum toho čo vedia.

Tréner ŠKF Sereď Michal Gašparík povedal, že pripravovali mužstvo celý týždeň ktorý bol hektický, že príde kvalitný súper, behavý, agresívny, ktorý nedostáva veľa gólov, veľa remíz mal, nie že by z toho mali obavy ale pripravovali mužstvo na to aby sme ich dostali pod tlak, prvých 20 minút tak aj bolo, dali sme gól, potom neviem z akého dôvodu nás súper začal prehrávať v strede pola, prehrávali sme osobné súboje a z toho vznikol aj ten vyrovnávajúci gól, takže hostia ako sme ich odsledovali dávali v zápasoch góly zo skrumáží, rýchlosť reakcie tam mali, nasadenie v osobných súbojoch tak ako to bolo v šestnástke po čom sme dostali gól, druhý polčas sme si povedali že musíme začať agresívne, prestriedali sme a dostali sme súpera pod tlak, nesúhlasil s tým že by zápas ovplyvnil rozhodca naopak, Kovařík s č.14 po každom súboji ostával ležať, simuloval zranenia, vykrikoval po súbojoch, nastrelili sme 4 tyčky, presne už nevie, Djiby dával koníka cez bránu v šanci, museli sme tio tam dotlačiť, dali sme pekný druhý gól, Ulrich mal dať dnes tri góly čo mu predpovedal synovec, dal iba dva chvalabohu a pokračujeme v našom cieli, chceme to dotiahnuť aby tu už neboli žiadne vedľajšie vplyvy.

Zostavy -  domáci: M.Ružinský   - M.Mečiar(K), Ľ.Michalík, R.Bilas(46.B.O.Adekuoroye), Ľ.Ulrich(87.Ľ.Laura), M.Loduha, A.Morong, R.Richnák(70.F.Pankarićan), D.Ventúra, T.D.Ba, S.Popin

               - hostia: T.Jenčo -  R.Župa, L.Tesák, L.Pelegríny(K), M.Frimmel(71.A.Pidruchnyi), D.Pavúk, M.Kovařík(87.M.Lukáč), R.Paraj, J.Sojka, P.Blahút, M.Pittner

ŽK: 78.J.Sojka, 81.A.Pidruchyi FK

Góly: 10., 83. Ľ.Ulrich – 36.P.Blahút

Strely celkom – 18 – 7

Strely     na bránu – 8 – 3

               mimo bránu – 7 – 3

               zblokované – 3 – 1

Rohy – 6 – 2

Fauly – 10 – 8

Ofsajdy – 4 – 2

Rozhodoval: Peter Vlčej

 

 


Fotogaléria k článku:

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

Zobraziť všetky fotografie
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárMajú smolu Pred 6 hodinami:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárpotecha Pred 7 hodinami:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
KomentárČo tak Včera:
PRÁVE TERAZ: Dopravná nehoda pri Tescu v Trnave
KomentárAnonym Včera:
AKTUÁLNE: Vyzerá to tak, že predsa len právo a spravodlivosť sa začínajú vracať na Slovensko.
KomentárAnonym Predvčerom:
AKTUÁLNE: Po podnikoch v Seredi sa pohybuje podvodník zneužívajúci dôveru personálu
Komentárak nemôžete poraziť, snažíte sa uraziť., tak hovorí naše slovenské porekadlo Predvčerom:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
KomentárHlupáci Predvčerom:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárseredanka 22-08-2019 20:10:28:
"Vy pán poslanec Fico ste absolútny suterén." - Zuzana Šubová
KomentárPre obyvatel 22-08-2019 08:29:03:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
KomentárA to je zas moj nazor 21-08-2019 23:42:53:
Policajti im našli heroín
KomentárKlaun 21-08-2019 20:12:23:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárdik more 20-08-2019 21:17:55:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárSMUTOK 20-08-2019 11:31:46:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
Komentárvrahovia 20-08-2019 11:10:30:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
Komentárs.i.n. 19-08-2019 10:45:25:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign