Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 6. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
LIDL ponuka prace
Označenie inzercie
Tepovanie interierov
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie

Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Šikanovanie občianky z Nitrianskej ulice?

Ján ŠimulčíkDátum11. 09. 2017 21:48:10Témaobec Šintava

Všetkým poslancom obecného zastupiteľstva bol doručený list Mgr. Miroslavy Jurašikovej z Nitrianskej ulici. Pre jeho závažné tvrdenia ho zverejňujem celý v prílohe. Pre plnosť pochopenia súvislostí odporúčam ho prečítať v neskrátenej verzii.

 

Úryvok z listu (skrátená verzia):

„Od augusta 2016 aktívne zastupujem práva a záujmy  občanov časti Nitrianskej ulici v kauze „Vodovod“. Je známe, že starosta obce sa rok snaží odpojiť existujúci vodovod na Nitrianskej ul. a núti občanov ul. Nitrianska napojiť sa na z časti vybudovaný vodovod - nedokončenú stavbu „Zaokruhovanie obecného vodovodu“. Stanoviská miestne príslušných úradov štátnej vodnej správy, naše argumenty a jednohlasné stanovisko obecného zastupiteľstva neumožnili existujúci vodovod na Nitrianskej ul. odpojiť, tak starosta obce začal vyvíjať na občanov nátlak napr. formou vyúčtovania strát na vodovode ešte od roku 2014 (napr. aj na ešte vtom čase nenarodené deti) i keď občania platia za vodu na základe odpočtu z meradla (mimochodom v r. 2014, 2015, 2016 nikto neinformoval občanov o stratách na tomto vodovode), neochota zo strany niektorých zamestnancov obecného úradu pri rôznych administratívnych požiadavkách týchto občanov na úrade, zavádzanie občanov a pod. Mne osobne sa starosta obce na jednaní 21.07.2017 aj verejne (zasadnutia obecného zastupiteľstva) „vyhrážal“ a zastrašoval ma.“ 

Ako je možne, že v obci Šintava sa vykonávajú zatepľovania budov, či už rodinných domov občanov alebo budov, ktoré sú vo vlastníctve obce a Obec Šintava nepožaduje stavebné povolenie? Žiaden občan obce – vlastník rodinného domu nemusel ohlásiť zatepľovanie stavby rodinného domu? Doteraz bolo všetko v poriadku, všetko v zmysle zákona, ktorý má starosta obce preštudovaný. Aké sú dôvody, že Obec Šintava práve pri mojich ohlásených stavebných prácach vyžaduje postup podľa § 88a (dodatočné povolenie stavby na zatepľovanie RD)?

Ak Obec Šintava chce postupovať v zmysle zákonov, nech tak robí vo všetkom a voči všetkým, vrátane seba  (na každého rovnakým metrom).

Postup Obce Šintavav súvislosti s realizáciou stavby „Trativod“ a „Udržiavacie práce“ na mojej nehnuteľnosti považujem za osobnú pomstu, šikanu, nátlakový, donucovací postup (metódu) v súvislosti s kauzou „Vodovod na Nitrianskej ulici“.

 


Priložené súbory k článku:iLieky
Označenie inzercie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
obcanka | 13-09-2017 21:42:47
kam ho treba dat
Maja | 13-09-2017 21:32:42
Treba tam dať Matusicu
Marek Endel | 12-09-2017 16:41:58
Pozorne som si prečítal celý priložený list. Konanie zo strany obce je slušne povedané tendenčné. Som veľmi zvedavý, či poslanci nájdu odvahu sa k nemu vôbec na zajtrajšom OZ vyjadriť. Prídem sa pozrieť.
Šikana | 12-09-2017 16:04:47
p.Jurašiková, takých je tu veľa, čo ich starosta šikanuje, tu má pravdu len on a on je zákon a jeho vôbec nezaujíma, že znepríjemňuje život ľuďom. A kandidátku čo predstavil pan strarosta p.Galovu (kamaratku pana riaditela školy),tu určite volit nebudem. A oblbovat ludi s politikou a podsuvat koho volit mi pan starosta s panom riaditelom nebudu.
Odmeny | 12-09-2017 15:45:44
Ja si myslím O2Pali,že pani poslankyňa Mizerova by si už konečne mala naliať toho červeného vína a povedať konečne za aku prácu navrhla starostovi 25%odmeny?! Alebo ,žeby bol Holicka demotivovany tým, že mu neschválili 50% odmeny a zato tak vystrája?
Poslanci | 12-09-2017 15:06:50
Poslanci sú v zastupiteľstve za stranu, ktorá ich delegovala a nezávislí , čo si zbierali podpisy,
Zoznam zvolených poslancov
1
Zuzana Endelová, SMER-SD, 495 hlasov
2
Alena Matulová, KDH, 474 hlasov
3
Slavomír Klokner, KDH, 427 hlasov
4
Ľubomír Sedláček, KDH, 398 hlasov
5
Ján Šimulčík, nezávislý, 351 hlasov
6
Stanislava Režnáková, SNS, 282 hlasov
7
Roman Matušica, nezávislý, 280 hlasov
8
Marta Mizerová, SMER-SD, 270 hlasov
9
Michal Lipovský, SMER-SD, 267 hlasov
Starostu nominoval SMER SD a KDH
Už sú dvaja vymenení náhradníkmi,Sedlaček-Polák a Endelová-Holbíková.
Dávam to sem, aby ste vedeli, koho nevoliť vo voľbách do VÚC , kto nestojí za občanmi ...

miroslav | 12-09-2017 14:38:52
poslanci su asy len aby boli neviem naco sa tam tlacily,aby mali prve miesto v kostole.
O2 Pali | 12-09-2017 14:01:59
Čo tak páni a dámy poslanci a poslankyne dať mimoriadny bod programu\"Zníženie platu, odmeny štatutárovi obce pre hrubé sústavné neplnenie si svojich povinností, zneužívaní postavenia,zavádzanie a našlo by sa toho aj viac\"?

miroslav | 12-09-2017 13:22:10
pani poslanci a vy co. vyjadrite sa aj vy k danej veci,ved ide o nasu obcianku,ktora chcela zastat spoluobcanou a takto dopadla.dokedy taktyto clovek tu bude robit zlobu. to je cista pomsta. clovek nemoze mat any svoj podotykam pravdivy nazor.
..... | 12-09-2017 12:59:21
Vazena pani jurasikva. Neverte tomu,ze ma nastudovany stavebny zakon, ved od by ho do dnesneho dna nestihol ani precitat. Ved precitat jednu suvislu vetu nedokaze ani za hodinu a to nehovorim o precitani bez chyby. Ako teda moze vediet zakon,ked mu robi citanie problemy. Berte to tak,ze si iba domysla,ze nieco nastudoval,lebo pri citani druhej vety uz nevie o com cital v prvej. Ale predvadzat svoju hlupost to dokaze vzdy. Keby rasej drzal hubu. Ale ved karma si ho uz coskoro najde. Prejde ho i ten priblbly usmev. Treba vyckat.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 12-09-2017 12:57:44
Je to smutne, no pri Sintavskom intelektualovi sa neda inak.

Ak mu pan Boh nedoprial rozum a kompenzoval to v tuposti, zakernosti a pomstychtivosti, obcania nemaju inu moznost ako branit sa cez zakon.

Trestne oznamenie na starostu a obcianska zaloba na obec Sintava. Otazka je, ci si dostatok poslancov vsimne, ze v obci nieco / nikto fakt nefunguje a ze diskriminacia nie je pripustna.

Vas intelektual evidentne mal pocas celeho zivota nieco ubrane - mozno bol pod papucou, mozno ta brunetka z uradu mu dava zabrat a kompenzuje si to na obcanoch.

Ozaj, spocita niekto tie zaloby? ;-)
Acerka - dodatok | 12-09-2017 11:56:38
A že v prípade p. Jurašikovej ide čisto o osobnú pomstu je nad slnko jasnejšie. Povedal si, že jej ukáže kto je obci pánom a dôsledne to bude predvádzať. A to všetko iba pre to, že sa v záujme aj ostatných uličanov verejne dotkla jeho ješitnosti.
Acerka | 12-09-2017 11:39:50
Poslanci v obciach boli aj budú vždy iba \"štafáž\", pečiatku drží starosta.
A bohužiaľ v našej obci platí na 1000% že \"komu dal Pánboh moc, tomu dal aj rozum\". Možno by sme ako občania mali vedieť, kto je v prípade Šintavy ten rozum, aby sme sa mohli obracať priamo na neho a nemuseli do veci miešať starostu.
odpoved | 12-09-2017 11:09:02
Denisa Holbíková
ul. Nitrianska od č.d. 465 po 506
aj č.d. 700 Mizerík Michal
7.
vlado | 12-09-2017 10:32:25
Pani podstarostova
miroslav | 12-09-2017 10:23:48
kde je poslanec za tuto ulicu,alebo cast. toho nezaujimaju problemy obyvatelov.kto je tam poslanec ked nie je to tajne.
šintavan | 11-09-2017 22:52:25
Prosím Vás, s tým Holičkom už treba niečo urobiť. Buď je psychicky labilný (a neunesie, keď sa niekto bráni jeho výmyslom) alebo neuveriteľne pomstychtivý. Možno aj oboje. Petícia za jeho odvolanie by bola adekvátna reakcia na takúto buzeráciu.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Ponuka práce
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Polooblačno
20°
I
64%
Severových 11 km/h
04:47
20:55

Ned

H

28°/16°

Pon

H

26°/17°

Uto

H

27°/17°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárnázor Pred 1 hodinami:
Mobilné detské dopravné ihrisko po prvý raz v Africole
Komentárvyborny komentar Pred 2 hodinami:
Prezidentova správa o stave republiky: Potrebujeme právny štát
Komentárzulu Pred 2 hodinami:
Galantská nemocnica stredobodom záujmu médií - na operačnú sálu sa chystal lekár pod vplyvom alkoholu
KomentárUž tu netrep Pred 3 hodinami:
Výsledky volieb do výboru a kontrolnej komisie na obdobie rokov 2018 – 2021
Komentároz Mám rád cyklistiku Pred 4 hodinami:
Raňajky potešili cyklistov v Seredi
KomentárHahaha Pred 5 hodinami:
Rozhodnutie Okresného úradu v Trnave - odbor opravných prostriedkov
KomentárPoďakovanie Evke Pred 12 hodinami:
Pozvánka na zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede
Komentárobčan Včera:
Aká bola sezóna 2017/2018 v ŠBK Sereď ? + VIDEO
Komentárpre pre Doplnenie Včera:
Starosta Macho sa voči poslancovi správal arogantne, verejne ho ponižoval a urážal.
KomentárHej kde je Včera:
Ako to bolo a je s kanalizáciou a novou ČOV v Šoporni?
Komentárgulak Včera:
Európsky parlament je najdôveryhodnejšou inštitúciou EÚ
KomentárKarol Predvčerom:
Memoriál Štefana Hoštáka v skoku do diaľky - I. ročník
Komentáremil Predvčerom:
V kraji pribudnú nové cyklotrasy - v pláne je aj 15 km úsek Horný Čepeň - Šulekovo
KomentárPOTREBUJETE NÁSLEDUJÚCI ÚVER DŇA Predvčerom:
Vyberáme z redakčnej pošty - Prenájom na niekoľko generácií (a možno aj štátnych zriadení !?)
KomentárHlas obcana Predvčerom:
Na ulici je tma, zlodeji majú voľné ruky...

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign