Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 23. 7. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
LIDL ponuka prace
Označenie inzercie
Tepovanie interierov
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Realizátorovi prác cestný zákon UKLADÁ udržiavať na dotknutej komunikácii TRVALE poriadok

Miloš MajkoDátum21. 12. 2015 15:21:36TémaČistota v meste

Výrazne znečistené cesty v meste hnevajú nielen bicyklistov, ale aj vodičov áut a chodcov. Autá neustále špinavé a to tak, že sa človek o dvere nemôže oprieť, cyklisti vedia svoje a chodec na križovatke musí cúvnuť, aby ho poprašok špiny tiahnúci sa za nákladným autom nezašpinil tak, že sa musí ísť rovno umyť.

Ľudia sa sťažujú - problém je, že pokial na MsÚ, tak verejnosť nemá šancu vedieť v akom počte. Ak v médiu, tak naše možnosti sú jedine problém publikovať a upozorniť na neho verejne.

Tak aj konáme a jednoznačne je vidieť pozitívne výsledky.

V diskusii pod článkom týkajúcim sa aktuálnej situácie v znečistení ciest v meste  Ivan Sklenár čitateľov upozornil na fakt, že s tou iniciatívou  mesta čistiť cesty to zase nie je až také  "ideálne".  Na zúfalú situáciu totiž e-mailom upozornil vedenie mesta aj on osobne a ako som už naznačil, možno ďalšie desiatku ľudí.

My sme publikovali podnety, ktoré sme našli v diskusii. Tie telefonické zaznamenávať a následne ich písomne interpretovať čas naozaj nemáme.

Prinášame písomný podnet  Ivana Sklenára s odpoveďou, ktorú dostal od viceprimátora mesta  Ľubomíra Veselického:

 

Sklenár Ivan | 21-12-2015 14:37:56 |

Týmto príspevkom chcem vniesť trochu svetla do prebiehajúcej diskusie ohľadne znečistených komunikácií v našom meste. Tu je sled udalostí za ostatných 24 hod.:

1. v Ne 20.12.15 o 13:48 som poslal prednostovi MsÚ p. Krajčovičovi mail s Co aj na p. primátora a poslanca T. Karmažína s nasledovným obsahom:
Dobrý deň p. Krajčovič,
Dlhšie pretrvávajúce sychravé počasie a práce na kanalizačnej prípojke v miestnej časti H. Čepeň spôsobili(-jú), že zemina, ktorú odvážajú vozidlá z miesta stavby cez mesto (ul. Šulekovská, Čepeňská, ul. SNP až po Lidl) spôsobila, že celý úsek št. cesty je znečistený. A jemné blato je už na hlavnej ceste I./62 prechádzajúcej mestom od spomenutej križovatky a to v oboch smeroch. Svojim dielom ku tomuto nedobrému stavu prispievajú aj práce na úprave chodníka vedľa tejto cesty, pri medicínskom centre (MUDr. Sabová) smerom na Vážsky most. Hoci obe tieto komunikácie sú v správe štátu resp. TTSK , som presvedčený o tom, že mesto Sereď môže účinne zasiahnuť a to tak, že v oboch prípadoch vyzve investora stavby aby zabezpečil vyčistenie komunikácií v celom spomenutom úseku. Napokon, ukladá mu to aj cestný zákon č. 49/2014. Sotva možno očakávať, že príslušný odbor dopravy TTSK podnikne z vlastnej iniciatívy takýto krok. Preto sa obraciam na Vás, aby ste v tejto veci oficiálne podnikol príslušné kroky aj napriek tomu, že mesto Sereď nie je správcom spomenutých komunikácií.
S priateľským pozdravom Sklenár Ivan

2. Ešte predpoludním 21.12.15 okolo 11:15 som zaregistroval čistiace vozidlo na ul. Čepeňská, ktoré sa pohybuje smerom na Čepeň, čo ma potešilo a zároveň utvrdilo v domnienke, že asi je to reakcia na vyššie citovaný mail.
3. O niečo neskôr som našiel v mojej mailovej schránke Co mailu od p. viceprimátora,(odoslaná bola 21.12.15 o 10:48) adresovanú adminovi SN s prosbou o zverejnenie s nasledovným textom:
\" Čistota ciest aktuálne
Investičné aktivity mesta Sereď v priemyselnom parku Sereď-Juh, spoločnosti LIDL v časti Nový Majer, Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. v Hornom Čepeni, Šintavskej a Kasárenskej, ale aj aktivity súkromných staviteľov sa odrážajú aj na znečistení komunikácií nášho mesta. V piatok 18.12.2015 bola uskutočnená obhliadka komunikácií za účasti primátora mesta, investičného riaditeľa ZsVS, a.s., a kompetentných pracovníkov dodávateľov stavieb. V sobotu bolo vykonané čistenie Šintavskej ulice v časti výjazdu na most. Dnes 21.12.2015 bude vykonané čistenie komunikácií na Novom Majeri. Oprava cesty medzi rodinnými domami Nového Majera a rekonštrukcia tamojšej autobusovej zastávky bude vykonaná v budúcom po vybudovaní kruhovej križovatky pred Novým Majerom. Čistenie komunikácií v Hornom Čepeni, a hlavná cesta z Horného Čepeňa až po most do Šintavy bude vykonávané 21. a 22.12.2015 čistiacou technikou. Vzhľadom na to, že ide o veľké investície, na ktoré sme čakali niekoľko rokov, veríme, že sa v tejto veci stretneme s pochopením obyvateľov Serede.\"

Toľko ku samotnému sledu udalostí. Ešte raz a rád konštatujem, že ma potešilo, že sa v čistení komunikácií v meste niečo deje bez ohľadu na to, či sa tak stalo na môj podnet alebo nie. Dovolím si však na okraj malú poznámku: Dlho odkladanú investičnú akciu ZsVS - vybudovanie kanalizačnej prípojky v miest. časti H. Čepeň a na ul. Kasárenská, realizuje investor v rámci celoslovenského projektu o budovaní miestnych kanalizácií a ČOV aj s nemalou dotáciou z fondov EU. Stavbu realizujú už približne 2 1/2 mes. Že sa pri takejto činnosti znečistia komunikácie (zvlášť v takomto sychravom počasí) je len samozrejmé. Okrem toho, že realizátorovi prác cestný zákon UKLADÁ udržiavať na dotknutej komunikácii TRVALE poriadok, ten patrí aj ku vcelku dosť mladému pojmu \"kultúra práce\" ktorý si ešte v ZsVS a.s. nestihli osvojiť. A zrejme nie sú jediní.

- - -

Ako napísal pán Sklenár - v konečnom dôsledku je úplne jedno, na základe koho, či akého podnetu je verejnoprospešná činnosť  mestom vykonaná. Občan sa však má možnosť zamyslieť nad tým, za čo draho platí kompetentných úradníkov a volených zástupcov , keď na problémy viditeľné všetkými občanmi  (nie vedením mesta?)  musí niekedy prácne upozorňovať sám.


iLieky
Označenie inzercie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Ponuka práce
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Slnečno
18°
B
94%
Sever 14 km/h
05:13
20:40

Pon

H

28°/17°

Uto

H

28°/17°

Str

H

29°/16°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárpre presne tak Pred 13 minútami:
Ako to bolo a je s kanalizáciou a novou ČOV v Šoporni?
KomentárPozorovateľ Pred 19 minútami:
Ďalšia víkendová nehoda: V Šintave narazil do odparkovaných vozidiel - AKTUALIZOVANÉ
Komentárdolnostredan Pred 16 hodinami:
Smrť cudzinca ubytovaného v Seredi: "44 ročný Srb vypadol z okna bez cudzieho zavinenia"
Komentárobčan Včera:
ŠKF Sereď pod novým názvom
Komentárseredanka myslíte si, že Včera:
Okrem podpory kultúrnych umeleckých aktivít pokračuje v trnavskej župe aj rekonštrukcia a modernizácia budov
Komentáreste raz Včera:
Upozornenia prokurátora pre nezákonné konanie Obce Šoporňa a ZŠ s MŠ Šoporňa - prečo ich samospráva tají , nerieši a neustále porušuje zákony?
KomentárPre pre Ranxon Včera:
Polícia žiada verejnosť o pomoc pri zistení totožnosti chlapca a muža na záberoch
Komentárpre realita Predvčerom:
Čudná samospráva v Šoporni: Obecný právnik ryžuje a občana šikanuje?
KomentárTeta Anka Predvčerom:
Polícia žiada verejnosť o pomoc pri zistení totožnosti dvoch mužov
KomentárPRE PREČO ? 20-07-2018 07:24:25:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentármarian 19-07-2018 17:39:21:
ŠKF iClinik Sereď - FK Dubnica 3 : 0 (1 : 0)
KomentárPre asi tak 18-07-2018 20:06:55:
Pozvánka na zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign