Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online
OSOBNÝ BANKROT
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 17. 7. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Prvý tohtoročný výjazd hasičov - požiar na streche DK : AKTUALIZÁCIA : pridané krátke video, AKTUALIZOVANÉ : tlačová správa KR HaZZ

Miloš MajkoDátum01. 01. 2013 04:40:47TémaČierna kronika
200

Sereď    |   Seredskí hasiči sa z posledného minuloročného zásahu na základňu vrátili iba 4 minúty po polnoci, teda už v roku  2013. Výjazd vykonali k horiacemu kontajneru na odpadky pred kinom Nova. 

Samotný ohňostroj ani následná pyrotechnika na námestí si zásah  hasičov  síce nevyžiadali, no prvý tohtoročný výjazd musela jednotka  HaZZ vykonať už pred  01. hodinou po polnoci a to k požiaru vzniknutému po odpálení ohňostroja. Ako si všimli desiatky občanov ešte stále prítomných na námestí, horelo  na streche  Domu kultúry. Tento požiar bol hasičmi rýchlo zlikvidovaný a následne sa jednotka HaZZ urýchlene  presunula na pomoc už zasahujúcim kolegom do  Šoporne a to  k prípadu dopravnej nehody  BMW  a následného úniku plynu z plynovej prípojky pri rodinnom dome, o ktrej sme čitateľov už informovali.

V priebehu zhruba jednej hodiny okolo pol noci teda naši hasiči vykonali hneď tri výjazdy. Nezostáva iné, ako  veriť, že v tomto prípade nebude platiť  "ako na nový rok, tak po celý rok..."

 

-----------------------------------

AKTUALIZOVANÉ - tlačová správa KR HaZZ Trnava 04.01.2013

KR HaZZ Trnava |MM| Na HS Sereď bol dňa 1.1.2013 o 00:51 hod. prostredníctvom KS IZS v Trnave nahlásený požiar kartónov od ohňostroja na streche kultúrneho domu v Seredi na Školskej ulici. Hasičská jednotka vykonala výjazd s technikou MB Vario + 3 príslušníci. Po príjazde na miesto udalosti bolo zistené, že na streche sa nachádzajú zamestnanci mesta, ktorí sa pokúšali požiar uhasiť. Na lokalizáciu požiaru bol nasadený jeden práškový hasiaci prístroj a po čele budovy bol natiahnutý jeden vysokotlakový prúd, ktorým bol požiar zlikvidovaný. Počas hasiacich prác bola hasičskej jednotke nahlásená DN v obci Šoporňa, čiže ihneď po likvidácii požiaru a zbalení vecných prostriedkov jednotka vykonala výjazd k spomínanej dopravnej nehode.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
oheň na streche. | 04-01-2013 12:37:53
pre svedok hliadky | 03-01-2013 12:54:11
To, že tam boli hasiči (profesionálny) neznamená, že tam bola zriadená "protipožiarna asistenčná hliadka" .
Profesionálny hasiči tam boli, tak ako spomínate vy, celkovo cca 25 minút na celonočnú akciu. To je predsa neprípustné. Profesionálny hasiči nie sú asistenčná hliadka. Tí nemajú nič spoločné so zabezpečovaním poriadku v čase osláv Nového roka, hlavne, keď sú v práci a musia chodiť k dopravným nehodám a iným výjazdom v ich obvode, to znamená, že sa nemôžu zastaviť iba na námestí a zostať tam. Na tento účel sa musí zriadiť asistenčná hliadka a nie hasiči. Tí tam môžu byť ako doplnok, ale určite nie ako platení (alebo aj neplatení ako to niekto zoberie zadarmo) celonoční strážcovia poriadku.
Vyhláška 121/2002 vyslovene hovorí, že hliadka sa má zriadiť na mieste, kde je sústredených viac ľudí a kde je nebezpečenstvo vzniku požiaru. To znamená, že podľa Vás vznik požiaru hrozil len počas 25 minút? ASISTENČNA HLIADKA MUSI BYT ZRIADENA POČAS CELEHO TRVANIA AKCIE a akcia mesta bola vyhlásená do 6.00, a nie do 10 minút po polnoci. A okrem toho. Čisto teoreticky, keby vznik požiarov naozaj hrozil len 25 minút, tak v kulturáku prebiehala ďalšia akcia - silvestrovská tanečná zábava. Tam tiež nie je treba zriadiť asistenčnú hliadku? Veď mesto organizovalo zábavu pre viac ako 500 ľudí (vonku + vnútri) počas celej noci, no asistenčná hliadka zriadená nebola, boli tam profesionálni hasiči a to iba 25 minút a nie počas celej noci. Takže už vieme aký je rozdiel medzi hasičmi a protipožiarnou asistenčnou hliadkou. Dúfam, že budúci rok tam budú počas celej akcie, tak ako zákon káže a nebude sa musieť "Janko" sťažovať, že ho nik neupozornil, že mu horí nad hlavou.
Registrovaný redakcia - tlačové správy redakcia - tlačové správy | 04-01-2013 09:52:29
AKTUALIZOVANÉ - pridaná tlačová správa KR HaZZ Trnava
dado | 03-01-2013 20:27:24
pre toho co ma kritizuje ty si slovak len vtedy ked hrame hokej na ms inak si ubohy chlapcek co si ventiluje svoj pocit menejcennosti na anonymnom fore seredonline len tolko pekny vecer
svedok hliadky | 03-01-2013 12:54:11
pre "oheň na streche"...

Organizátori zabezpečili protipožiarnu hliadku. Tám tam bola cca 15 min pred ohňostrojom a 10 min po. Samozrejme pokiaľ tam Sereďskí hasiči boli - nič sa nedialo, nehorelo. Bohužiaľ až po návrate na stanicu sa chytili strecha kulturáku, či to bolo kvôli ďalšej pyrotechnike, alebo nesprávnou manipuláciou a neodprataním tej vybuchnutej na streche..je otázne...
Anonym | 02-01-2013 21:57:43
Pekný ohňostroj , chvalabohu je veľa ľudí čo to vedia oceniť .
Pekný štart do nového roku. Škoda že nie je celé video.Všetkým organizátorom patrí poďakovanie.
Michal Majerník | 02-01-2013 19:38:19
Ja len toľko že dúfam že pán čo odpaľoval ten ohňostroj má platnú kvalifikáciu pre triedy zábavnej pyrotechniky III. a IV. triedy v zmysle Zákona o banskej činnosti, výbušninách a o štátnej banskej správe číslo 51/1988 Z.z.
oheň na streche. | 02-01-2013 18:16:53
Hombre, máš pravdu. V skutočnosti som žiadnu odpoveď neočakával. Iba som chcel anonymne pošťuchnúť vrchnosť mesta a dať im najavo, že zriadiť "protipožiarnu asistenčnú hliadku" bolo ich povinnosťou, ktorá mala za úlohu upozorniť "Janka", poprípade iného organizátora (neviem, či je "Janko" organizátor akcie) na hroziace nebezpečenstvo, ale keby tam bola asistenčná hliadka, ktorá je povinná zo zákona pri akciách tohto typu, nemuselo prísť k tomu, aby sa zabávajúci báli o svoju bezpečnosť. A o to by mestu (v zastúpení Domu kultúry), ktoré zarába na ankcii "Silvestrovská tanečná zábava" malo byť jasné a hlavne PRVORADÉ.
V prípade, že bola protipožiarna asistenčná hliadka zriadená, prečo boli privolaní hasiči? hmm? nečakám odpoveď, ale treba sa zamyslieť, či je prvoradé zarábať peniaze, alebo bezpečnosť zabávajúcich sa.
hombre | 02-01-2013 17:20:00
oheň na streche. | 02-01-2013 16:49:01: odpovede sa od kompetentných sotva dozvieš. 1. museli by priznať chybu a to sa v Seredi nenosí, 2. nepýtal si sa pod plným menom s adresou a ešte k tomu korektné otázky si položil v nesprávnom médiu. A to je druhá "veľká chyba".
oheň na streche. | 02-01-2013 16:49:01
Otázka pre organizátora. Prečo nebola zriadená protipožiarna hliadka na také oslavy ako je koniec roka? Nemá náhodou organizátor povinnosť takúto zriadiť? Veď keď sa robí Sereďský hodový jarmok, tak bolo hliadku vidieť a keď sa robí ohňostroj, tak sa nemusí zriadiť? Hasiči tam síce boli včas, ale to neznamená, že majú dozerať na ohňostroj, ich práca je úplne iná - viď ich výjazdy, ku ktorým museli ísť.
Ďakujem za odpoveď.
Robo Horvath | 02-01-2013 15:26:27
No a samozrejme by si to zarobilo na buduci rok na ohnostroj aby sa to nemuselo argumentovat ze to zatiahli sponzori co samozrejme vynara otazku, preco by to robili,leda ze pokial je niekto prisaty na mestskych zakazkach tak na znak vdaky je este velebeny ako charismaticky sponzor.Toto je pre mna chore.
A preto kontrolna otazka.
Kolko stal a kto zatiahol ohnostroj? :))
Robo Horvath | 02-01-2013 10:08:33
Ten kto nieco robi tak sem tam aj nieco pokazi.Ohnostroj bol pre ludi a to ze pritom sa stal poziar nie je dobre ale co uz. Dufam ze vcasnym zasahom nevznikla velka skoda a pre buduci rok hadam poucenie voci moznemu poziaru.
Inak to bolo fajn a mozno pre lepsiu naladu tam mohol v ten den fungovat aspon jeden stanok alebo dva s niecim teplym do zaludka, malo by to lepsiu atmosferu :)
Anonym | 02-01-2013 07:30:55
Krásny ohňostroj .. Palec hore všetkým , kto sa o to pričinili.
pre dada | 01-01-2013 22:09:50
A načo máme byť hrdý v tej SR, na to bezprávie čo sa dennodenne deje okolo nás, alebo nespravodlivosť ktorej sa dostáva bežnému človeku na každom kroku? Oslavy, akoby sme boli pupkom sveta! A sme pritom skôr jeho... veď domysli si.
Miloš | 01-01-2013 21:20:35
dado, videli sme ako to bolo z okna činžiaka. nie je všetko tak, ako to povie ten, kto bz mohol niest zodpovednosť za spackané zabezpečenie ohňostroja z mestskej budovy.možno sa nájde aj nejaký videozáznam v nejakom telefóne. kebz hasiči boli mimo sereď,bolo bz v meste veľmi teplo.odpaľovanie ohňostroja zo strechy budovy je hazard.urobili bz to organizátori zo svojho domu?
dado | 01-01-2013 20:29:55
anonymus-toto pisem len pre teba pretoze zasnem nad tym aky si zadubeny kritik tak za prve oslavovali sme prichod noveho roku ako aj vznik slovenskej republiky respektive jej 20 vyrocie keby nebol ohnostroj tak by si tu vypisoval ze nic nebolo atd atd. A dalej ze ake spravy su ze niekomu odtrhlo hlavu citas vobec co pises ten vybuch niekto organizoval mesto alebo obec??? bol to starsi pan ktory velmi rad strielal vzdy a vsade rozne vybusniny si sam vyrabal a tak isto aj v tepliciach boli zraneny ludia od domacej vyroby pyrotechniky a ze sa chytila strecha kulturaku nebolo zavinene organizovanim ohnostrojom ale nedbalostou opilich okoloiducich ktory strielali rakety kade tade preco nenapises napriklad ze preco ide clovek rano do roboty a celne do neho narazi iny sofer ze mal ist autobusom??? vsak najskor si premysli co kritizujes apotom pis
anonymus | 01-01-2013 19:52:56
Nech sú tie ohňostroje akokoľvek pekné, v podstate je to doslova vyhodených do luftu pekných pár stoviek a možno aj tisícok €. A čím sa líšila oná polnoc od tých predchádzajúcich? že bolo treba robiť taký rámus. Čo sme to oslavovali? príchod Nového roku? Je to nejaká výnimočná udalosť? Ak áno, tak čím? Takéto "duchaplné oslavy" zvyčajne sprevádzajú takéto správy: Pyrotechnika explodovala a Emilovi S. († 60) odtrhla hlavu a ruky. Nešťastie sa stalo približne 10 minút po polnoci v obci Rybany (okres Bánovce nad Bebravou) alebo: V Tepliciach (ČR) v pondelok výbuch podomácky vyrobenej pyrotechniky zranil dvoch mužov. Jednému pyrotechnika amputovala ruku...
Hasiči | 01-01-2013 19:34:34
Asi si každý všimol hasičov , ktorí asistovali počas ohňostroja presne podľa predpisov. A že po ohňostroji niekto vypustil raketu a a tá zapálili na streche DK papierové krabice od pyrotechniky - osud ohňostrojov a hlavne plochej strechy. Hlavné že tam organizátori boli a zvládli to.

Ale ohňostroj stál za to, bol nádherný. Pf 2013.
anonymus | 01-01-2013 19:22:19
Otázky, ktoré tu nastolil „Janko | 01-01-2013 15:33:17“ sú dosť závažné nato, aby sa na ne „odpovedalo“ už dosť príslovečným mlčaním. Len šťastná zhoda okolností spôsobila, že v čase udalosti hasiči boli ešte v Seredi a nie v Šoporni. Inak by to vyzeralo s domom kultúry asi horšie než je tomu dnes. Ako bola zaistená bezpečnosť celej akcie jej organizátorom? Odpovie na to niekto?
Janko | 01-01-2013 15:33:17
Bude vyšetrená príčina požiaru na streche kulturáku?Boli dodržané predpisy pri odpaľovaní ohňostroja z mestakej budovy?Budú oznámené škody,ktoré oheň spôsobil na majetku mesta?Ako to že neboli ľudia baviaci sa na zábave o požiari nad ich klavami informovaní?To my musí vylakaná žena dobehnúť povedať k stolu že horí strecha na kulturáku?Je toto za možné?
lojzo | 01-01-2013 11:29:16
KOMENTÁR PORUŠIL PRAVIDLÁ DISKUSIE
Príspevok svojim obsahom bol v rozpore s pravidlami diskusie, prípadne porušoval legislatívu platnú v SR a EÚ. Administrátorom portálu bol vymenený za tento oznam a uložený do archívu.
len mne? | 01-01-2013 11:19:27
KOMENTÁR PORUŠIL PRAVIDLÁ DISKUSIE
Príspevok svojim obsahom bol v rozpore s pravidlami diskusie, prípadne porušoval legislatívu platnú v SR a EÚ. Administrátorom portálu bol vymenený za tento oznam a uložený do archívu.
Registrovaný Iveta Tóthová Iveta Tóthová | 01-01-2013 11:02:03
AKTUALIZÁCIA: pridané krátke video
anonym | 01-01-2013 10:20:22
http://www.cas.sk/clanok/239913/novorocna-hroza-vybuch-pyrotechniky-odtrhol-emilovi-60-hlavu.html
človek | 01-01-2013 08:51:11
anonym to si asi nevidel/a čo bolo v Blave :O to bolo poprvé niečo :D
anonym | 01-01-2013 08:28:09
V noci to tu strieľalo ako v kolumbijskom Medellíne.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentáranonym Pred 40 minútami:
Táto banda politicky nanominovaných teoretikov rozhoduje o chode tohoto štátu?!
KomentárCanasta Pred 12 hodinami:
Živil sa predajom drog, skončil v rukách polície - DROGY ZAISTENÉ V SEREDI
KomentárPravda o Bielom dome Pred 12 hodinami:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárUdenac Pred 23 hodinami:
Falck sa v tendroch nebude uchádzať o stanice záchrannej zdravotnej služby
Komentárnejde o to Včera:
Cyklista spadol na priechode pre chodcov, v nemocnici o pár dní zomrel
KomentárOstuda Včera:
Vinohradčan jazdiaci na bicykli predával pervitín
KomentárAdministrator SOL Včera:
"HLUK ZABÍJA - Primátor bol požiadaný aby v tomto smere zjednal nápravu. Avšak ako obyčajne - BEZ ODOZVY !!"
KomentárSponzor Včera:
ŠKF iClinic Sereď - Gyirmót FC Gyor 2 : 0 (1 : 0)
Komentáranonym Predvčerom:
To akože myslíte vážne, alebo sa blbí len robíte?
Komentárotázka Predvčerom:
Splnomocnenec Ravasz: Dosiahli sme zavedenie povinnej predškolskej výchovy. Aby bola v praxi úspešná, pracujeme na ďalších podporných opatreniach.
KomentárBanner 13-07-2019 10:52:16:
Galantskí policajti pátrajú po 29 ročnom Mariánovi Cicákovi z Paty
Komentárotázka do pléna 12-07-2019 16:45:47:
Župa osadila v Trnave prvý verejne prístupný defibrilátor na záchranu života
Komentárpre udenac 12-07-2019 13:43:49:
Bitka futbalových fanúšikov na Ventúrskej ulici v Bratislave
Komentárpre názor 12-07-2019 12:01:16:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentárfanušik 12-07-2019 08:39:15:
Trnavská župa vás odvezie na Festival Pohoda 2019

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign