Linky
Videá

Prípravný zápas: ŠKF Sereď - MŠK Púchov 5:0 (1:0)

Igor LehockýDátum28. 01. 2018 10:52:30TémaFutbal

Včera, v sobotu o 10.30 hod. si sereďania doma odohrali ďalší z prípravných zápasov a na umelke sa predstavil treťoligový MŠK Púchov. V kádri ŠKF Sereď je pochopiteľne ešte stále pohyb hráčov a po zápase v Senici asi nepresvedčil srb Matijaševič a inú klubovú značku si bude hľadať aj Gregáň. Naopak v zostave ŠKF sa prvý krát predstavil srb s netypickým balkánskym menom Sasa Popin ktorý na hrote ofenzívy pútal pozornosť vzrastom svojej postavy s mierou okolo 190cm. Na prvý polčas ŠKF nastúpila v tejto zostave: Maťašovský – Mečiar, Michalík, Djiby Ba, Loduha, Pankarićan, Kuzma, Mihálik, Morong, Popin, Ulrich v druhom polčase nastúpili: Penksa – Baša, Ventúra, Adekuoroye, Richnák, El Razek, Bosý a Laura, do hry sa včera nezapojil pre zdravotné problémy Bilas.

Zápas mal svoj typický priebeh, hostia plní síl začali vcelku dobre a bojovne a za prvých 45 minút jeden krát zahrozili stredom pola v rýchlej kontre ktorú Gajdošík nedotiahol, proti bol Djiby Ba a center hostí v šanci na hranici šestnástky domácich o loptu prišiel, to bolo v podstate zo strany Púchova v prvom polčase všetko, inú vážnejšiu šancu si pripraviť nedokázali. Domáci mali herne navrch ale nebolo ľahké ešte fyzicky čerstvých hostí v ofenzíve prekvapiť, niekoľko dobrých akcií sereďania zo strednej vzdialenosti nezakončovali a vo vnútri šestnástky zakončenia hostia celkom úspešne blokovali. Skóre otvoril z penalty Mečiar po ruke hostí a v 35.minute tak stanovil skóre prvého polčasu.

Druhý polčas už hostia zahrali fyzicky nie v takom nasadení ako prvých 45 minút, domáci úplne ovládli stred pola a hernú prevahu dokázali zúročiť aj v zakončení. V 50.minute ofenzívny Mečiar dlhým centrom z ľavej strany v šestnástke hostí presne našiel Popina, ten hlavou z jednotky od ľavej žrde priťukol loptu ku pravej žrdi kde ju na jeden upratal k pravej žrdi Laura – 2:0. Ten sa trafil ešte raz v 67.minute po akcii na pravom krídle kde rýchlosťou a technikou robil veľké starosti obrane hostí. Štvrtý a piaty zásah domácich boli potom z dielne tých fajnovejších, najprv v 77.minute El Razek z ľavej strany asi z 18m veľmi pekne zatočil pravačkou guľatú k ľavej žrdi na 4:0 a v podstate to isté na 5:0 predviedol aj Ventúra, ktorý sa vľavo vo vnútri šestnástky doprava odpútal od obrancu a rovnako veľmi pekne a presne obstrelil bezmocného gólmana hostí k ľavej žrdi z 13m v 86.minute. Hostia v druhom polčase už nedokázali ničím odpovedať a Penksa v bráne nemal možnosť vyniknúť.

O týždeň v sobotu čaká ďalší prípravný zápas na hráčov ŠKF a tento krát káder vycestuje do maďarského Győru, kde si odohrá pred odchodom na sústredenie v Turecku posledný zápas. O ďalších prípravných zápasoch po návrate z Turecka fanúšikov ŠKF budem samozrejme informovať.