Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 22. 10. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Primátor Tomčányi musí, aj keď sa mu nechce, zvolať "mimoriadne" zastupiteľstvo

200

Dňa 21.9.2017 sa konalo zasadnutie Mestského zastupiteľstva. Mala sa prerokovávať správa kontrolórky, ohľadne kontroly Mestského bytového podniku a konania jeho konateľa Ing Káčera. Kontrolórka tu konštatovala množstvo vážnych porušeni zákona. Z toho dôvodu JUDr Irsák žiadal stiahnutie tohoto bodu programu z rokovania a zvolanie "mimoriadneho" rokovania, venovaného len tomuto bodu. Tento návrh poslanci odsúhlasil, ale primátor Tomčányi odmietol zvolanie "mimoriadneho" či mimoplánovaného rokovania zastupiteľstva. Z podnetu poslanca pána Hanusa, ktorý spísal žiadosť o zvolanie "mimoriadneho" zastupiteľstva, pod ktorú sa podpísalo 10 poslancov a ďalších 5tich, ktorí telefonicky vyjadrili súhlas s predmetnou žiadosťou, ktorú som dnes o 13tej hodine doručil na Mestský úrad , primátor Tomčányi musel do 15 dní zvolať zastupiteľstvo. Tak to totiž ukladá zákon. Nepomohlo mu ani vykrúcanie, že veď onedlho bude riadne, čiže plánované zastupiteľstvo a podobne.

O čom to celé bude?

Podľa môjho názoru to bude o charaktere nášho mesta. O tom, či v budúcnosti  budeme, ako to tu niekde niekto napísal, mestom s názvom Sereď sro, s konkrétnymi majiteľmi, alebo budeme mestom pre všetkých. Ak správu kontrolórky poslanci iba vezmú na vedomie, tak sa podľa môjho názoru staneme mestom s názvom SEREĎ sro. Alebo budú poslanci žiadať vyvodenie konkrétnej zodpovednosti voči zodpovedným osobám,  potom budeme mestom pre všetkých občanov. Myslím, že ide o mimoriane dôležitú vec, nakoľko sa bude prejednávať to, či konateľ Mestského bytového podniku mohol beztrestne, bez vedomia a schválenia poslancov a v príkrom rozpore so Zásadami hospodárenia a nakladania s majetkom mesta  Sereď,  požičiavať peniaze Mestského bytového podniku v hodnote stoviek tisíc eur. A k tomu všetkému, kde zobral tú drzosť, že  MsBP sa stal a teda podľa môjho násoru aj my všetci (nakoľko mesto Sereď je 100%tným majiteľom MsBP) sme sa stali jeho podpisom spoludĺžnikmi v hodnote pól milióna eur za pôžičku, ktorú si zobrala Energetika Sereď.

PRETO POZÝVAM VŠETKÝCH, KTORÝM NIE JE ĽAHOSTAJNÝ OSUD NÁŠHO MESTA, ABY STE PRIŠLI NA ZASADNUTIE "MIMORIADNEHO" ZASTUPITEĽSTVA, KTORÉ SA USKUTOČNÍ V STREDU 18.10.2017 O 17:00 HOD  NA MESTSKOM ÚRADE.

Budete si môcť urobiť svoj vlastný obraz o tom, kde je pravda ohľadne Mestského bytového podniku. Vy, čo sedíte za klávesnicou a vypisujete pre, či proti prenájmu MsBP zdvihnite svoje osobnosti, nebuďte leniví a povedzte o tomto zastupiteľstve všetkým, ktorí nechodia na SOL aby taktiež prišli. Jendá sa totiž o veľa.

V prílohe prikladám správu hlavnej kontolórky aj s vyjadrením Ing Káčera konateľa MsBP.

 


Priložené súbory k článku:Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-10-2017 16:04:14
http://www.seredonline.sk/clanky/-sud-dospel-k-zaveru-ze-sa-skutok-stal-prelomovy-rozsudok-v-sr/
SLEDUJUCI OBCAN | 18-10-2017 15:51:27
Pani Kurbel a Majko uz 4 roky upozornuju na tejto problem v meste. Po volbach sme si zvolili dalsieho bojovnika za obcanov a to pani Hanusa. Mozeme byt radi, ze su este obcania, ktori si robia svoju pracu poslanca zodpovedne a mozu sa rano pozriet do zrkadla. Som zvedavy, co prinesie dnesne zastupitelstvo. Budem pritomny. Dakujem Vam pani poslanci Kurbel a Hanus.
pre sered | 15-10-2017 20:40:36
Čo robila kontrolórka? Veď je to tu v uvedenom článku napísané.Len treba čítať. A čo viac mala, alebo mohla urobiť?
sered | 15-10-2017 19:59:34
Čo robila kontrolórka doteraz.....?
obyvatel 1 | 14-10-2017 14:30:21
No konecne sa davaju kolieska slusnosti,zodpovednosti a kontroly do pohybu. Dufam ze vysledkom tohoto mimoriadneho a doleziteho zastupitelstva bude transparentna hlbkova kontrola za pritomnosti nezavisleho auditora a poslancov a bude sa tykať nie len MsBP ale vo vsetkych spolocnostiach mesta.
obcan | 14-10-2017 14:22:19
som zvedavy ci padnu aj nejake trestne oznamenia. Nepochybne by mali padnut.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign