Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 23. 10. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Primátor mesta Martin Tomčányi odpovede na otázky zisťuje už rok - alebo si z občanov robí srandu?

200

Začalo to článkom  poslanca   MsZ  Pavla Kurbela  uverejneným pod názvom   "Ako sme predali budovu, alebo prečo sa všetkým záujemcom neušlo miesto v škôlke". Kritizoval v ňom predaj budovy bývalého predškolského zariadenia firme  LLARIK  s.r.o. podľa jeho tvrdenia za nevýhodných podmienok pre mesto.  Celý článok nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/ako-sme-predali-budovu-alebo-preco-sa-vsetkym-zaujemcom-neuslo-miesto-v-skolke/

V článku P.Kurbel mimo iné uviedol:

"Schvaľoval sa predaj aj spomínanej budovy. Vtedy som na komisii povedal, že to bol Martin, ešte ako poslanec, ktorý svojim procedurálnym návrhom dopomohol k nájmu za 800 korún a dnes, keď je primátorom, jedným z dôvodov prečo budovu predávame je to, že nájomné nestačí  na údržbu. Nastalo niekoľkosekundové hrobové ticho a potom sa rokovalo tak, ako keby som nič nepovedal.  Pri odhlasovaní zmluvy o predaji som na zastupiteľstve taktiež upozorňoval, že budovu budeme v krátkej dobe potrebovať, lebo pribúdajú deti, a nebudeme mať voľné kapacity v predškolských zariadeniach. Zároveň si bolo treba uvedomiť, že budova bola stavaná ako predškolské zariadenie a tak bola na tento účel oveľa vhodnejšia ako niektoré budovy, v ktorých máme dnes škôlky."

V diskusii pod článkom bola pomerne zaujímavá výmena názorov a čitateľ napísal aj toto:

Peter | 07-10-2014 19:03:11 |
Veľmi učelovo napisaný článok!28detí je na jednu celu škôlku málo a ešte k tomu aj ss vekom čo do škôlky ešte nepatria!Ak sa škôlka rušila počítam že nebol dlhodobo dostatočný počet detí na prevádzku!Realita všade na svete!Nikto nezverejnil koľko mamičiek kvôli neumiestneniu dieťaťa,ktoré nesplna vekom návštevu škôlky nemohlo nastúpiť do zamestnania!Toto je tak učelovo napísaný článok p.Kurbel a tak priehľadný,takéto žalovanie nie je dôstojné verejného funkcionára!Skôr sa nažalovať nedalo?

V záujme objektivity som sa už vtedy, teda presnejšie v septembri  2014 snažil  dopátrať pravdy a tak som na obvinenia niektorých "čitateľov" napísal:

Miloš Majko | 07-10-2014 23:38:55 | 78.99.236.241 | adsl-dyn241.78-99-236.t-com.sk
Pre Peter | 07-10-2014 23:06:19 | - mate zaujimavy nazor na vec. Napiste prosim v com konkretne je clanok P.Kurbela " VEDOMÉ zavádzanie čitateľa".Ak mate podklady preukazujuce Vase tvrdenie, staci jediny e-mail alebo tel. a rad sa s Vami stretnem osobne. Garantujeme zachovanie anonymity tak, ako v mnohych inych pripadoch. Len uz proisim niekto konecne zverejnite, v com KURBEL KLAME.

Žiaľ, nenašiel sa aktívny pisateľ a nepredložil žiadne podklady potvrdzujúce, že P.Kurbel klame.  Škoda. Nemusel totiž pribudnúť článok  uverejnený pod titulom  "Primátor mesta Martin Tomčányi odpovede na otázky zisťuje" ktorý je vlastne zložený hlavne z e-mailovej korešpondencie redakcie s primátorom mesta  Ing. Martinom Tomčányim.

Vyberám z neho to podstatné:

V diskusii sa objavuju prispevky, ktorych autori svojimi vyjadreniami sa snazia dehonestovat ako autora clanku, tak aj Vas. V zaujme uvedenia veci na pravu mieru Vas ziadame o ozrejmenie niektorych v clanku spomenutych informacii:

-          Navrhol vtedajsi primator Vranovic zvysenie najmu pre firmu  LLARIK v sume, o akej pise poslanec Kurbel vo svojom clanku?

-          Predlozili ste ako poslanec MsZ na rokovani spomenutom autorom clanku proceduralny navrh aby poslanci hlasovali o zmluve medzi mestom a firmou  LLARIK v ktorej bola navrhnuta suma najmu  800 Sk za 1 m2?

-          Bolo o Vasom proceduralnom navrhu nasledne na MsZ hlasovane?

-          Ako ste hlasovali v predmetnom hlasovani Vy osobne?

-          Vyzval poslanec Kurbel poslancov, aby odsuhlasili sumu  950 Sk za  1 m2 namiesto 800 Sk?

-          Vyjadril poslanec Kurbel svoj protest verbalne na rokovani MsZ?

-          Aka suma za najom bola nasledne firme  LLARIK  mestom uctovana?

-          Bola budova byvalej materskej skoly zaujemcovi predana pod cenu urcenu znaleckym posudkom?

-          Podal poslanec Kurbel vo veci predaja (podla jeho nazoru pod cenu) podnet na prokuraturu?

 

Zároveň som primátora mesta  Tomčányiho požiadal o odpoveď:

Srdecne dakujeme za Vase odpovede, ktore nepochybne uvedu obcanov mesta a citatelov clanku Pavla Kurbela  do obrazu. Pre lepsiu orientaciu prosime o odpovedanie na jednoznacne polozene otazky  sposobom  ANO / NIE.

Primátor mesta  Ing. Martin Tomčányi reagoval e-mailom  dňa  Friday, October 03, 2014 9:22 AM  nasledovne:

Pán Majko,

dostal som Váš mail. K článku, ktorý bol uverejnený pod názvom “Ako sme predali budovu, alebo prečo sa všetkým záujemcom neušlo miesto v škôlke” Vám oznamujem, že skutočnosti týkajúce sa objektu, ktorý mimochodom nikdy škôlkou nebol, zisťujeme. Informácie uvedené v článku sú podané účelovo a neinformujú objektívne. Považujem to za účelové zavádzanie občanov. Po preverení všetkých skutočností týkajúcich sa tohto nekorektného článku Vás budeme informovať.

S pozdravom

Ing. Martin Tomčányi, primátor mesta

Obsah odpovede primátora mesta Tomčányiho ma naozaj zarazila - poslanec Kurbel popísal podrobne priebeh celého obchodu  mesta v zastúpení ním najskôr ako poslancom MsZ a následne ako primátorom a teda štatutárom.  Nejedná sa o desaťročia starý problém a ja som si tvrdenia poslanca Kurbela overil v priebehu niekoľkých minút na oficiálnej mestskej webovej stránke. Aké "skutočnosti" teda primátor zisťuje?

Preto som mu odpovedal nasledovné:

Po kratkom patrani na oficialnej stranke mesta www.sered.sk  v snahe usetrenia Vasho casu si dovolime  poradit Vam. Odpovede najdete v audio zázname z rokovania predmetneho zastupitelstva a v dalsej rubrike su publikovane vysledky hlasovania.

Pan primator, dovolim si pripomenut, ze autorom clanku nie som ja, ale poslanec MsZ. Mediu  SeredOnLine.sk a mne osobne ide vylucne o publikovanie pravdy a tym o eliminovanie nezmyselnej anonymnej diskusie s prispevkami utociacimi ako na autora clanku, tak na Vasu osobu.

Myslim si, ze obaja sa zhodneme v tom, ze odborna problematika by obcanom mala byt prezentovana odborne, presne a bez moznosti nespravneho vykladu publikovanych informacii citatelmi. Zaroven obaja nepochybne zastavame nazor, ze v serioznom mediu je nevyhnutne potlacit vplyv anonymnych diskutujucich systematicky utociacich na volenych funkcionarov medzi ktorych patri ako p. Kurbel, tak aj Vy.

Pan Tomcanyi, verime, ze ked predmetne informacie zistite, oznamite ich e-mailom, aby mohli byt publikovane pre citatelov nebaziacich po klebetach, ale vyzadujucich skutocnu pravdu.

Pripomínam, že komunikácia vo veci prebehla presne pred rokom. Medzitým prebehli komunálne voľby, boli zrušené verejné stretnutia vedenia mesta s občanmi (že by obavy z priamo a na kameru položených otázok od občanov?)  a odpovede primátora Tomčányiho sme sa doteraz  nedočkali.

Zato sme sa dočkali oslavného článku v SN, kde sa vedenie mesta chváli s prebudovaním asi dvoch tried na materskú školu. Investícia nespochybniteľne mimoriadne potrebná, no je na mieste otázka - poznajú občania pomer ceny utŕženej za celú budovu s pozemkom s nákladmi potrebnými na prispôsobenie priestorov pre 22 detí? (vid článok v SN)

Mesto  Sereď malo svoju budovu na svojom pozemku stavanú ako predškolské zariadenie. Predalo ju podľa slov poslanca Kurbela nevýhodne a pod cenu. A to napriek upozorneniam  poslanca Kurbela na potrebu priestorov pre naše deti. Nechceme práve na deťoch postaviť budúcnosť mesta? 

Nepíšem to rád, no inak nemôžem. Čoho sa bojí primátor Tomčányi, keď rok neodpovedá občanom na položené otázky vo veci verejnej  - že financie mesta a nakladanie s majetkom je stále vecou verejnou   ;-) -  a to napriek jeho osobnému verejnému prísľubu, že odpoveď poskytne?

Takže po roku znovu opakujem otázku - pán Tomčányi, v čom sú  "Informácie uvedené v článku sú podané účelovo a neinformujú objektívne" ? Pán primátor, to som nenapísal ja, ale Ty a bez ďalšieho Tebou sľúbeného doplnenia to vyzerá voči poslancovi Kurbelovi a nám občanom dosť hodne neseriózne.  ;-) 

Možno ešte trošku jednoduchšie: dozvieme sa teda aspoň po roku, v ćom  teda KURBEL V ČLÁNKU KLAMAL?

- - -

Článok publikovaný pred rokom k téme s titulom  "Primátor mesta Martin Tomčányi odpovede na otázky zisťuje"  kde sú uverejnené e-maily v plnom znení nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/primator-mesta-martin-tomcanyi-odpovede-na-otazky-zistuje/

Poznámka na záver:

Pod článkami uverejnenými  už pred rokom čitatelia  napísali aj takéto príspevky:

seredan | 05-10-2014 16:14:31 |
Toto ma byť odpoveď primátora veď to je hanba a výsmech priamo do očí občanom.Hádam nám nechce Tomčanyi nahovoriť,že nevie a nepametá si ako to bolo pri hlasovaní.

seredan | 12-10-2014 23:14:19 |
to ze clanok je pisany ucelovo a aj tak nacasovany je uplne jedno. Hlavne je,ze obsah clanku nikto nespochybnil ani primator. Takze zrejme to co sa uvadza v clanku je pravda. A ked uz spominam primatora nikde tu nevidim jeho reakciu. Snad sa boji pravdy? Preco mlci ako vos pod chrastou? Moze sa ludom pozriet do oci a povedat, ze vsetko co robil ako poslanec a ako primator bolo pre obcanov mesta?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Michal P- | 08-10-2015 08:16:27
Preco by primator odpovedal ked ma na to ludi?
Mne povacsine odpovie asistentka Vecelickeho ci nejaky dalsi podriadeny.
andrej | 06-10-2015 11:16:46
pre Miloš Majko: strana 21,posledné 4 riadky.
http://www.sered.sk/data/2_samosprava/volene_organy/uznesenia/2014/zap20141111.pdf

Jozef | 06-10-2015 09:34:05
Pavol, zamer prenajat areal fi. VDV a stavba treningoveho centra bol na MsZ prerokovany a schvaleny 11.11.2014.
Patri k tomu aj vybudovanie 50park. miest.

http://www.sered.sk/data/2_samosprava/volene_organy/uznesenia/2014/zap20141111.pdf
-str.19

Uzemne konanie bolo vyhlasene a vyvesene 9.9.2015
sprava bola aj tu:

http://www.seredonline.sk/docs/21265/20150909165055.pdf

takze frflat bolo treba skor.
Pre Pavol a všetkých z Garbiarskej | 06-10-2015 07:31:03
Kur.. tak škola vám tam zavadzala, to združenie na pomoc feťákom tam nechcete, zimný štadión tam nechcete, najlepšie by bolo aby tú budovu zbúrali a dali vám tam len parkovisko, najlepšie aby mohol mať každý obyvateľ svoje vlastné vyhradené parkovacie miesto a to všetko zadarmo. Sa už na tej Garbiarskej zbadajte. Ak sa vám nepáči čo tam je alebo čo tam má byť tak sa všetci čo ste nespokojní zložte, odkúpte si tú budovu aj s pozemkom od mesta a na vlastné náklady si tam zrealizujte čo len chcete. Stále sa tu len sťažujete aké je ťažké tam žiť, ako keby sa nikde inde v Seredi nepohybovali feťáci, zlodeji, násilníci či rôzne podivné individuá.
Fero | 06-10-2015 07:27:44
Treba rozprávať aj o tom, čo mestu nevyšlo. A toto im nevyšlo. Keby sa so škôlkami prebrali skorej, tak to mohlo byť celé inak.
Pavol | 05-10-2015 23:29:12
Bývam v tesnej bízkosti Garbiarskej, no čo tu mienia postaviť\"ďakujem pekne a medzi panelákmi!!!\" Pred pár mesiacmi niekde na východe Slovenska zo zimného štadióna unikol čpavok, lebo tým sa chladí ľadová plocha.Vtedy niektorých ľudí z toho okolia museli evakuovať. Nie je vylúčené, že podobný \"defekt\" sa tu nestane. Ja sa divím okolo bývajúcim ľuďom, že im takáto stavba nevadí. Teraz je problém s parkovaním, a čo potom.Petícia nepomáha, jednoducho - Na Slovensku je to tak...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 05-10-2015 23:06:26
anonym | 05-10-2015 22:22:29 | - uz mi bolo smutno v diskusii. ;-)
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 05-10-2015 23:05:11
andrej | 05-10-2015 22:53:45 | - je potrebne hovorit adresne. Kto tam vychovava fetakov, alkoholikov, kriminalnikov a darmozracov? Konkretne, najlepsie menovite.
andrej | 05-10-2015 22:53:45
a na Garbiarskej namiesto školy,alebo školky vychovávame feťákov,alkoholikov,kriminálnikov a darmožráčov !!!! Prečo? Pretože proste Sereď ! Sereď ONLINE !!
anonym | 05-10-2015 22:22:29
Sledovanosť stránky veľmi klesá, treba niečo robiť, najlepšie vytiahnúť staré otrepané články a znova ich podsúvať občanom.Ale to už nikoho nezaujíma ako ten bilbord o odmene na pozemku pána podnikateľa. Dobrú noc všetkým !
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 05-10-2015 22:17:45
mako | 05-10-2015 21:03:51 | - dovolim si poopravit:

- oni rozhodli a my platime
mako | 05-10-2015 21:03:51
Tie dve triedy pre škôlkárov, čo teraz narýchlo spravili, stáli do 100 000 eur. A to ešte platia ročne cez 10 000 eur za prenájom pozemkov, na ktorom je postavená škôlka. A tú budovu o ktorej je reč aj s obrovským pozemkom okolo predali tuším za smiešnych 150 000 eur. Budova aj s pozemkom bola mestská. Takto naši páni bačujú.
Tiez seredanka | 05-10-2015 20:21:42
Suhlasim. Doposial som nikdy neposudzovala negativne posobenie sucasneho primatora, ale v poslednej dobe je prilis vela \"odokrytych\" tajomstiev a pan primator sa tari, ze sa nic nedeje!!!
Registrovaný Marek Sladký Marek Sladký | 05-10-2015 19:48:56
Ale záleží mu na občanoch. Veď aby svojou odpoveďou nenasrdil ich, tak radšej neodpovedá.
Tiez seredanka | 05-10-2015 19:12:12
...pan primator nezvykne odpovedat ani na emaily a staznosti od obcanov... a ako mu velmi zalezi na kazdom obcanovi :-)

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárpre Ivan Pred 36 minútami:
Chodec na R1 nemal šancu na prežitie
Komentárako nazvat Pred 54 minútami:
Z verejných vyjadrení poslanca Naháckeho behá človeku mráz po chrbte
KomentárMiloš Majko Pred 10 hodinami:
Andrej Kiska: SIS mi dala na stôl správu o prepojení štátu na mafiu
Komentárobcan Pred 13 hodinami:
Bude Dolná Streda mestom?
KomentárŠintavan Pred 14 hodinami:
Prečo Jurčaga nekandiduje?
KomentárIveta Tóthová Pred 17 hodinami:
Pozvánka na muzikál FRIDA
Komentársered Pred 19 hodinami:
Obe basketbalové prípravky CVČ Fándly Sereď zahájili Mikroligovú sezónu
KomentárVieš Pred 21 hodinami:
Obec Dolná Streda vyhrala prvostupňový súd so SRZ
Komentárseredanka Pred 23 hodinami:
Páchatelia sa po lúpeži vo Voderadoch fotili s lupom
Komentárpre Mojo Včera:
Takmer stovka policajtov zasahovala v Seredi
KomentárOnanym Včera:
COSTA PACIFICA - iná spoločnosť, iná loď - prečo neskúsiť konkurenciu za poznaním a relaxom v Stredozemi? - časť 2. - Grécko, Turecko - cestou do Izraela

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign