Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 27. 6. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Premiér Fico nie je zárukou vyšetrenia zločinov v štáte tak, ako primátor Tomčányi nie je zárukou vyšetrenia nezákonností v meste

Miloš MajkoDátum07. 03. 2018 11:15:12TémaTak to vidím ja...
200

Je len pochopiteľné, že v spleti hoaxov, propagandy a účelovo šírených nepravdivých a skreslených  informácií o súčasnom dianí v krajine, sa bežný človek denne makajúci niekde vo fabrike vyznať jednoducho nedokáže. Orientácia v tom, čo je hlavne na sociálnych sieťach pravdou a čo fikciou, je stále ťažšia.

V jednom je ale potrebné mať jasno. Premiér Fico nie je zárukou vyšetrenia zločinov v štáte tak, ako primátor Tomčányi nie je zárukou vyšetrenia nezákonností v meste Sereď. A teraz sa niektorí čitatelia asi pýtajú - prečo? Odpoveď je v oboch prípadoch úplne jednoduchá.

Premiér Robert Fico je predsedom strany, ktorá túto krajinu vedie  už desaťročie. Jedno volebné obdobie dokonca pri plnej a nedeliteľnej zodpovednosti za vývoj v nej. Súčasný stav - aj brutálna vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny sa stala za jeho vlády a osoba novinára nebola napriek podanému trestnému oznámeniu políciou ochránená za jeho ministra vnútra Kaliňáka. Ak má byť tento brutálny a beštiálny čin (nech ho spáchal ktokoľvek a v mene čohokoľvek) skutočne objektívne a vierohodne vyšetrený, nesmú byť pri moci tí, s ktorými sú dlhodobo spájané kauzy daňových podvodníkov, mafie pôsobiacej na Slovensku, či netransparentné konanie straníckych funkcionárov. Konanie, ale aj NEkonanie  zodpovedných vo vláde SR intenzívne kritizovali a kritizujú opoziční poslanci  NR SR. Je potrebné odísť a vyšetrovanie nechať na skutočne nezávislých vyšetrovateľov a momentálne už aj na zahraničných expertov. Treba dať priestor právu, pravde a spravodlivosti.

Primátor Martin Tomčányi prebral mesto Sereď po primátorovi Vladimírovi Vranovičovi  s hotovosťou na účte vo výške desiatok (takmer 80) miliónov  vtedajších Slovenských korún, mesto bez úverov a niekoľko projektov (aj revitalizáciu námestia) so zabezpečeným financovaním.  Mesto malo nie malý majetok, ktorý skutočne aj vlastnilo a ovládalo. Po prevzatí funkcie primátorom Tomčányim, mesto značnú časť majetku rozpredalo (podmienky predaja niektorých nehnuteľností dôrazne kritizoval jeden z poslancov MsZ), budovy previedlo na mestskú eseročku (kde je podľa skúseností v podstate v moci jedného konateľa).  Majetok mesta vysokej hodnoty (tepelné hospodárstvo) iná mestská eseročka podpísaním zmluvy bez prerokovania jej podmienok  poslancami MsZ, previedla na súkromnú spoločnosť. Toto intenzívne kritizoval a kritizuje poslanec MsZ).  Následné problémy spôsobené v mestskej firme pod vedením konateľa odporúčaného a obhajovaného prednostom  MsÚ Krajčovičom a primátorom Tomčányim a nezákonný stav v spoločnosti dnes nie je domnienkou, ale faktom potvrdeným dvomi kontrolami vykonanými hlavnou kontrolórkou Zuzanou Horváthovou.

Poslanci MsZ prijali uznesenie v ktorom žiadajú primátora Tomčányiho, aby požiadal  NKÚ o vykonanie kontroly v mestskej spoločnosti. Primátor poslancovi oznámil, že tak neurobí.

Súčasní vládni predstavitelia chcú, aby  nespochybniteľne nezákonné dianie v krajine bolo vyšetrované v čase, kedy sú oni a ich ľudia pri moci. Primátor Tomčányi tvrdí  "Kontroly činnosti Ing Martina Káčera V MsBP vykonané hlavnou kontrolórkou mesta považujem za dostatočné na to, aby sme zistené nedostatky dokázali úspešne odstrániť. Preto som podnet na NKU nepodal"  a stačí mu vykonanie kontroly hlavnou kontrolórkou (výberové konanie na základe ktorého bola zvolená bolo s podmienkami nad rámec zákona), teda rovnako človekom, ktorý teda nie je nezávislým kontrolným orgánom, akým by NKÚ bolo.

Vidím tu mimoriadnu podobnosť a vidím tu povinnosť občanov postaviť sa verejne proti jednému i druhému konaniu, ktoré ťažko považovať za konanie  v súlade s verejným záujmom.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
pre pana Kurbela | 09-03-2018 21:03:02
Mame protikandidata proti terajsiemu primatorovi?Uväzuje sa nad niekým? Ďakujem
Pavol Kurbel | 09-03-2018 19:38:28
Veľmi dobrý a veľavravný nadpis. Myslím, že je najvyšší čas, aby sa aj v našom meste ľudia prebrali z letargie a začali sa zaujímať o dianie v našom meste. Napríklad aj o to, prečo platia za teplo viac ako platievali za čias Mestského bytového podniku. A aby z toho vyvodili aj zodpovednosť voči kompetentným. A nielen morálnu, ale aj trestnoprávnu.
Tin Tin | 09-03-2018 17:58:41
Už aby tam boli#####
dotaz | 08-03-2018 06:57:24
Myslím, že už tu bol dotaz, či keď primátor nechce podať žiadosť na prešetrenie kauzy NKÚ, či to nemôžu urobiť poslanci? Keď to nemôžu urobiť, treba dať trestné oznámenie na primátora za zneužitie právomoci verejného činiteľa a marenie vyšetrenia trestnej činnosti.Veď dokedy sa to bude tolerovať? Najvyšší čas, aby sa s tým niečo robilo.
obcan | 07-03-2018 22:28:41
Aka zlodejka z mestského bytového podniku?
Rodiny | 07-03-2018 21:33:12
V Seredi to vyzerá presne ako v tomto štáte....., hlavne aby sa občania nezaujímali o veci verejné. A keď aj začnú vedenie samosprávy buď mlčí, klame alebo \"ututláva\"! No myslím, že aj v tomto meste sa nájdu ľudia-občania,ktorý povedia už stačilo?
milos | 07-03-2018 20:57:09
Co robi pan primator ? stara sa o zlodejku z mestského bytoveho podniku ktora my ukradla vazu co som mal na chodbe a chcel ma presvedcit ze je nevinna a ze som jej znicil zivot, aj ked kamerovy zaznam ukazal cosi ine, ved aj policajti to videli.
Obyvatelia zobudte sa | 07-03-2018 19:28:53
Nechapem ako si moze primator dovolit nerespektovat volu poslancov a hlavne komisie ktora navrhla a doporucila kontrolu aj NKU. Ako je vobec toto mozne ze primator nerespektuje navrh komisie, ked je dokazana nezakonnost s majetkom mesta a nasledne nezakonne konanie v tejto spolocnosti mesta. Co vobec tento clovek este robi na poste primatora?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 07-03-2018 17:21:01
Pre Majka | 07-03-2018 17:17:22 | - ospravedlnujem sa a dakujem za informaciu
Pre Majka | 07-03-2018 17:17:22
Kontroly boli 3.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárDrnda Pred 15 minútami:
"Žiadosť o urýchlené pokosenie" - občania už nevedia, na koho sa majú obrátiť.
KomentárHnus Pred 53 minútami:
..."špinavý každý kút v meste a neupravené miesta..." - píše obyvateľka Serede
KomentárAnonym Pred 5 hodinami:
Guľomet bol zamurovaný v komíne
Komentárzial Pred 7 hodinami:
Traja na jednom bicykli sa čelne zrazili s autom
Komentársunar Pred 11 hodinami:
Z rokovania Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede
KomentárBanda Pred 13 hodinami:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárnázor Pred 13 hodinami:
Mesto Sereď bude vďaka hlasovaniu poslancov MsZ financovať športový klub miliónom Eur. Poslancov ani primátora možné prepojenie klubu na kriminálne podsvetie nezaujímalo.
Komentártony Pred 16 hodinami:
Víkendové búrky potrápili aj obyvateľov Šintavy
KomentárZdeno Včera:
Chcel legalizovať neexistujúce auto
KomentárPre denu Včera:
Prečo kontrolórka nekontroluje?
KomentárPoslanec. Včera:
ŠKF iClinic Sereď - ŠK Dubnica N/Váhom 6 : 0
KomentárIvan Sklenár Včera:
Rímskokatolícky hodnostár hody na dnes neodobril
Komentárpre messenger Včera:
Živil sa predajom drog, skončil v rukách polície - DROGY ZAISTENÉ V SEREDI
KomentárZlatá ulička Predvčerom:
Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Seredi

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign