Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 8. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Predstavujeme trénerov BK Lokomotíva Sereď.

1110

Martin Bosý

Náš najmladší tréner, odchovanec Seredského basketbalu, nesmierne skromný a pracovitý človek s veľkým potenciálom. Napriek mladému veku už so skúsenosťami pri reprezentácii chlapcov SR do 16rokov ako asistent trénera na ME.

Martinovi, ako aj ostatným trénerom sme položili zopár otázok.

Ako si sa dostal k basketbalu? 

K basketbalu som sa dostal vďaka môjmu spolužiakovi v druhej triede na základnej škole, vtedy ešte ZŠ J.A. Komenského. Absolvoval som niekoľko tréningov a asi už vtedy som vedel, že basketbal bude veľkou súčasťou môjho života, keďže do tretej triedy som už nastúpil na ZŠ J. Fándlyho, na ktorej bývali tréningy. Všetko sa to samozrejme dialo za veľkej podpory mojich rodičov.

Prečo si sa rozhodol pre trénerstvo basketbalu?

Keďže sa basketbal postupne stal neoddeliteľnou časťou môjho života a životným štýlom tak som si pri otázke: "Nechcel by si skúsiť trénovať??", povedal prečo nie. Vtedy som ani len netušil, že to bude jedno  zatiaľ z mála veľkých rozhodnutí v mojom živote. Síce som detstvo strávil v telocvični s loptou v ruke a nemal som možnosť ako hráč hrať na vysokej úrovni, tak som si povedal, že to skúsim pri deťoch. 

Ako hodnotíš  pôsobenie v BK Lokomotíva Sereď?

V roku 2008 bol prvý impulz mojej trénerskej cesty, keď som v MBK Lokomotíva Sereď začal trénovať chlapcov. Toto trvalo jednu sezónu a keďže v mojej tréningovej skupine boli viaceré ročníky narodenia, tak sa po sezóne pospájali kategórie a moja tréningová skupina bola zrušená. Prišla 3-ročná odmlka a v roku 2011 som začal v ŽBK Lokomotíva Sereď cestu, ktorá trvá dodnes. Táto cesta začala pri dievčatách r. 2000. Keďže elán a vášeň k basketbalu mi nestačili nato, aby som sa mohol stať trénerom, venoval som veľa energie vzdelávaniu, v čom plánujem pokračovať. Návšteva rôznych seminárov, odsedené hodiny na tréningoch a komunikácia s tými najlepšími z môjho okolia a  počas rôznych reprezentačných zrazov mi prinieslo veľa informácii a možnosť vytvoriť si predstavu a filozofiu, ktorou chcem viesť hráčky a hráčov. Ako malý úspech možno vnímam 4. miesto Starších žiačok v roku 2015, 3. miesto Starších žiakov v roku 2016, o mladších kategóriách rozprávať nemusíme, keďže dovtedy nejde ani tak o výsledky ako rozvoj samotných hráčok a hráčov. Úspechom bude, ak niekto bude obliekať reprezentačný dres alebo si bude vedieť v dospelosti basketbalom pomôcť v živote. Najväčším úspechom pre mňa zostáva radosť v očiach prípravkárov a každodenný progres hráčok/hráčov.

Aké priority máš stanovené pri práci s mládežou

Z basketbalového hľadiska je to samozrejme výchova pre seniorský basketbal resp. pre reprezentačné družstvá. V prvom rade je pre mňa vzbudenie záujmu u začínajúcich hráčok/hráčov. Následne nato môžu naväzovať v tréningovom procese herné činnosti jednotlivca, ktoré sú pre mňa základom basketbalu a venujem im so svojimi hráčkami/ hráčmi obrovskú pozornosť. Každý detail v učení je pre mňa veľmi dôležitý, samozrejme tieto činnosti potom musia začať využívať v samotnej hre. Viem, že víťazstvo v zápasoch je motivujúce, povzbudzujúce a každý z nás chce zažívať emóciu, ktoré výhry vyvolávajú, no nikdy sa nebudem túto emóciu získať v rozpore so svojou filozofiou alebo tým, že preskočíme v tréningovom procese kroky v učení, "krok za krokom". 

Z hľadiska samotnej výchovy jedinca je pre mňa dôležité, aby vnímali hráčky a hráči samotný basketbal, ale aj život v duchu fair-play. V spolupráci s rodičmi sa snažím pozitívne ovplyvňovať každého člena, tréningových skupín. Viac krát sa mi potvrdilo, že zo strany hráčok/ hráčov je tento prístup pozitívne vnímaný. Spätná väzba je prakticky okamžitá, aj keď to stojí trošku viac úsilia ako samotný tréningový proces. 

V živote sa snažím držať kréda: Koľko do toho dáš, toľko dostaneš späť.

Čo by ste odkázali dnešným rodičom a deťom, prečo by mali deti dať na basketbal, prípadne iný šport?

V mladom veku dieťaťa je dôležitá všestrannosť a ak bude dieťa robiť viac športov je to len dobre. Okrem toho, že šport je výborný pre zdravie dieťaťa alebo dospelého človeka, tak kolektívne športy sú skvelé pretože učia deti tímovej práci, začleniť sa do kolektívu, deti rozvíjajú osobné a sociálne zručnosti, ktoré ich sprevádzajú celým životom.  Basketbal by som odporúčal už len kvôli tomu, že ja som mu venujem celý život :). Ale aj z iných dôvodov...je úžasné sledovať najmenších ako sa po prvý krát triafajú do koša (čo samozrejme nie je také jednoduché ako sa zdá) ako im každý vydarený pokus rozžiari tváre. Keďže basketbal ako taký nie je jednoduchý, tak deti pociťujú okamžité zlepšenie. 

Ďakujeme Martin a želáme mnoho úspechov v trénerskom chlebíčku.

 


Fotogaléria k článku:

1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď
1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď
1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď

Zobraziť všetky fotografie
1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď
1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď
1110
Autor: AŠK BK Lokomotíva Sereď


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárVilo Pred 4 hodinami:
Rusi sa z tragédie v Černobyle nepoučili. Pravdu nehovoria ani pri ďalšej havárii, pri ktorej unikla pre ľudí a životné prostredie nebezpečná radiácia.
Komentárpotecha Pred 5 hodinami:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)
Komentártony Pred 5 hodinami:
Požiar osobného vozidla v obci Dolná Streda
KomentárMiloš Majko Pred 6 hodinami:
Politici za 30 rokov od Nežnej revolúcie Slovensko dostali na morálne a právne dno.
KomentárAnonym Pred 22 hodinami:
"stazovali sa tu niektori na amfiteater,,,my to mame dennodenne od skoreho rana do neskoreho vecera!!!!" - píše obyvateľ sídliska Meander
Komentárpre pometeného diskutujúceho Včera:
Technológie mali ľuďom uľahčiť život.
Komentárhavran Včera:
"HARAKTER VYJEDNÁVAL S VRAHOM" - píše poslanec NR SR Igor Matovič
KomentárSmer obchoduje s kokaínom Predvčerom:
"Považujem za správne ak sa štátnik usiluje byť nositeľom hodnôt, pre ktoré získa podporu ľudí a neuviazne na vlne momentálne nálady masy." - Zuzana Čaputová
KomentárHranol zo Smeru má na Belize 650 milónov eur. 15-08-2019 20:33:49:
Ohováranie a šírenie klamstva o konkrétnych osobách cez internet dosahuje závratných rozmerov aj vďaka podceneniu problému políciou.
KomentárPre dolnostredana 15-08-2019 15:55:24:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
Komentárlexa 14-08-2019 22:21:44:
PRÁVE TERAZ: Dopravná nehoda vo Veľkej Mači. Cesta je čiastočne neprejazdná. - AKTUALIZOVANÉ

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign