Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 17. 10. 2018, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Novembrovy koncert v Seredi
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
Expedicia Nahorny Karabach
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Prečo je dôležité informovať občanov tam, kde informácie chcú nájsť

Miloš MajkoDátum03. 05. 2013 14:48:20TémaINFOSLOBODA

Každá informácia má skutočnú hodnotu iba v určitom čase a pre určitého adresáta. Aj tí najväčší začiatočníci v marketingu, si v odovzdávaní informácií - v reklamných kampaniach či posúvaní správ cez médiá vyberajú tie, ktoré sú schopné nespochybnitelne preukázať návštevnosť a tým je možné u nich predpokladať úspešnosť odovzdania danej informácie predpokladanému adresátovi.

Niekedy z neznalosti, inokedy úmyselne môže prísť nie síce k utajeniu dôležitej informácie pre verejnosť, len povedzme  "nie zrovna vhodnému spôsobu" jej zverenenia. No a následne je možné  (žiaľ)  tvrdiť, že za nevedomosť v danej veci je vlastne zodpovedný samotný občan. 

Mohol by som menovať veľa prípadov, spomeniem iba dva. Pamätník  veteránom a špinavú vodu, ktorú už niekoľko dní púšťame z našich vodovodov.

V prípade pamätníka postavenom na autobuske sa nedostatočným odkomunikovaním zámeru veteránov môže aj dobrý nápad dostať do polohy odmietnutého verejnosťou. Prečo? Nuž preto, lebo znovu sa jedná o zásah do vzhľadu mesta na dlhé desaťročia. Ako tvrdím už roky, tak závažným rozhodnutiam by mala predchádzať verejná diskusia vyvolaná vedením mesta. Vysvetlenie pohľadu žiadateľa a až následné rozhodovanie poslancov  MsZ. Pamätník totiž nejdú stavať v súkromnej záhrade.

Opakujem a zdôrazňujem - vhodná a férová komunikácia môže zlomiť bariéry aj tam, kde to možno čaká iba málokto.

Práve komunikáciou s občanmi, sa vedenie mesta mohlo vyhnúť aj takýmto reakciám občanov:

28.04.2013 14:16 - Pamätník na Autobusovej stanici
Anton Dúbravec
Dobrý deň, chcem sa spýtať aký je dôvod na umiestnenie takéhoto "pamätníku", ktorý podporuje organizáciu porušujúcu základné ľudské práva po celom svete. Mali by sme sa skôr hanbiť, že už 20 rokov sa na najväčších zločinoch podieľame aj my. Kto vôbec s takýmto projektom súhlasil ? Koho sa kompetentní pýtali ? Ako môžeme takémuto "výsmechu" zabrániť ? Ďakujem za odpoveď >>odpovedať

No a následne by pán hovorca nemusel  opätovne občanom povedať, že niečo jednoducho premeškali....


29.04.2013 11:14 - RE: Pamätník na Autobusovej stanici
zástupca
O priestor na umiestnenie pamätníka vojakom armády SR, ktorí boli v misiách NATO UNPROFORM požiadalo mesto Sereď Občianske združenie UN VETERAN SLOVAKIA. Podľa predloženej dokumentácie by ich účasť na misiách mal pripomínať pomník umiestnený podľa rozhodnutia poslancov MsZ Sereď. Na umiestnenie pamätníka bolo vybrané a poslancami MsZ schválené miesto pri vstupe na autobusové nástupište. Z 15 prítomných poslancov bolo za prijatie takéhoto uznesenia (Uznesenie č. 191/2012 z 11.9.2012) všetkých pätnásť. Program rokovania MsZ na 11.9.2012 bol v zákonnej lehote oznámený občanom a voči prerokovaniu žiadosti nebola zo strany občanov predložená ani jedna pripomienka alebo nesúhlas. Na Váš názor na posielanie príslušníkov našej armády do oblasti vojenských konfliktov máte právo a mohli ste ho vyjadriť v aktuálnom čase prerokovania na mestskom zastupiteľstve, alebo s ním oboznámiť niektorého z poslancov. Na Vašu otázku koho sa kompetentní pýtali, je jednoduchá odpoveď. Kompetentní štandardným spôsobom oznámili všetkým občanom, že jedným z bodov rokovania zastupiteľstva bude žiadosť OZ UN VETERAN SLOVAKIA. Na toto oznámenie občania nereagovali. Preto otvárať diskusiu k pamätníku niekoľko dní pred jeho odhalením , keď jeho realizácia bola schválená v septembri 2012, žiadnu podstatnú zmenu v tejto veci neprinesie. >>odpovedať

- - -

Druhým prípadom je problém a to bez nadsázky PROBLÉM - niekoľko dní tečúca špinavá voda z verejného vodovodu.

Žiadne správy od vedenia mesta, e-mail od dodávateľa uverejnený až na druhý deň a to tam, kde jeho čítanosť je prakticky nulová. Škoda najmä v kontexte so snahou za každú cenu a to napriek protestom mnohých ľudí  v mestskom rozhlase dva razy denne hovoriť, ktorý obchodník  má čo lacnejšie.

Apropó, keď hovoríme o tom mestskom rozhlase, spomíname si na dobu, kedy som prízvukoval na čo má slúžiť? Na oznámenie mimoriadnych udalostí občanom. Nedajbože havária v atómovej elektrárni, povodeň, výstraha pred konkrétnymi zlodejmi a pod. A aby som nezabudol - oznam, kedy si z vodovodu nalejeme čistú vodu, na ktorú za svoje peniaze snáď ešte máme nárok.

Nestalo sa. Sme prví, kto o tomto vážnom probléme hovorí verejne. Čo robia tí, ktorí sú za informovanie verejnosti platení z verejných zdrojov?

Postup vedenia mesta nielen v tomto ptípade, mi pripomína  Sovietsky zväz v dobách socializmu. Aj tam informovali iba o úspechoch. Teda, aby sme im nekrivdili, sem tam pustili aj správičku, že niečo zlyhalo. Aj tú až v momente, keď už nebolo o čom - problém bol odstránený a budovaniu svetlých zajtrajškov nestálo nič v ceste.

I keď raz sa im to predsa len nepodarilo. V prípade  Černobylu to pohnojili. A stálo to životy a zdravie státisícov ľudí...

Kto niečo robí, ten aj pokazí. A sú veci, ktoré sa predpovedať dajú iba ťažko.  Poznámka autora"  nemám na mysli tú metlu, ktorej v Seredi hovoríme Máj."

Takže na záver, bude ešte niekto pochybovať o účelovom selektovaní informácií pre verejnosť tam, kde je vždy a s takou obľubou vyzdvihovaná otvorenosť?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Jana | 20-05-2013 21:38:59
Pán Majko, úplne s Vami súhlasím a to vo všetkom. Kiežby bolo viac takých ľudí, ako ste Vy, aby sa toto mesto trošku spamätalo. Niektoré veci tu idú k lepšiemu, ale stále sa skrývajú určité veci pred občanmi, alebo, ako ste už povedal, sa len občanom oznámia ako hotová vec. Nikoho sa nikto nepýta, aký má názor. Akurát zverejnia napr. najnovšiu anketu, ktorá je podľa môjho názoru o ničom.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentárpre anonym Pred 32 minútami:
Takmer stovka policajtov zasahovala v Seredi
Komentáranonym Pred 42 minútami:
Trnavský samosprávny kraj ocenil dvoch šintavčanov
KomentárRasto Pred 8 hodinami:
Československo prišlo do Serede 9. decembra 1918
KomentárLenka Oravcová Pred 9 hodinami:
Pokazený bankomat
Komentárprisnejsi postup na tuto komunitu Pred 10 hodinami:
Polícia kukláčov na akciu do sociálnych bytov v Seredi musela doviesť autobusmi
KomentárProtiuderna 5 Pred 10 hodinami:
Bude Dolná Streda mestom?
KomentárPavol Kurbel Pred 12 hodinami:
Ako ďalej s kaštieľom?
KomentárInfo Pred 15 hodinami:
V Sociálnych bytoch mesta Sereď zasahuje asi 50 kukláčov a desiatky ďalších policajtov.
Komentárobčan Pred 20 hodinami:
Masové zneužívanie mestských novín ohrozuje férovú kampaň. Volebnú súťaž krivia pred nadchádzajúcimi komunálnymi voľbami šéfovia radníc, ktorí ovládli tlačené mestské médiá.
KomentárPrehratí súd Pred 21 hodinami:
Bol Krajským súdom v Bratislave priznaný odkladný účinok rozhodnutiu MŽP SR č. 2913/2018/9.2 (1/2018 – rozkl.) zákonný?
Komentárvolby Pred 22 hodinami:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
Komentárzabudol si Včera:
Z verejných vyjadrení poslanca Naháckeho behá človeku mráz po chrbte
KomentárPre obcana Včera:
Oslavuje riaditeľ školy M.Bodis na šintavskej škole VOSR ?
KomentárMiloš Majko Včera:
Hudobná jeseň s heligónkou
KomentárGabika Včera:
"Sto-nožka" má desať rokov
KomentárMichal Predvčerom:
Niektoré ulice v Seredi budú nasledujúce dni bez elekrickej energie
KomentárVeriaci Predvčerom:
ŠKF iClinic Sereď - MTE Budafoki 1 : 2 ( 0 : 1 )

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign