Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 17. 12. 2017, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Prenájom priestorov na podnikanie
Označenie inzercie
Ponuka práce
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Afrikola
Označenie inzercie
Zaraz - jazykova skola
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
ZARAZ Jazyková škola
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Expedicia 100. vyrocie VOSR Petrohrad
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Pravidlá správania sa na CYKLOTRASE v regióne SEREĎ

Iveta TóthováDátum21. 06. 2012 15:15:11TémaCyklotrasa
24

Tibor Krajčovič, Správa majetku Sereď, s.r.o. | Cyklotrasa je vybudovaná na ochrannej hrádzi, ktorá plní funkciu protipovodňového líniového prvku v systéme protipovodňovej ochrany. Každý návštevník a užívateľ cyklotrasy by mal mat' na zreteli nasledovné skutočnosti:

·        Pohyb po prístupných častiach vodohospodárskych objektov je na vlastné nebezpečenstvo každého návštevníka a Povodie Váhu či Správa majetku Sereď, s.r.o. za bezpečnosť' a majetok cudzích užívateľov nezodpovedajú.

·        Pri vzájomnom stretávaní protiidúcich turistov (chodcov, cyklistov, korčuliarov) na korune hrádze platia zásady z cestnej premávky a osadené dopravné značenie, pričom je uplatňovaná VZÁJOMNÁ TOLERANCIA. Pozor dávajte najmä pri panelových prejazdoch hrádze.

·        Pri predbiehaní včas použime slovíčko ĎAKUJEM čím upozorníme predbiehajúcich na našu prítomnosť za nimi.   Pri hustejšom zaplnení cyklotrasy sa neodporúča používať elektroniku so slúchadlami.

·                 Na venčenie psov sa odporúčajú chodníky vedené dolu popri korune hrádzi.

·        Povodie Váhu vykonáva vlastnými pracovníkmi, pripadne pomocou dodávateľských a servisných organizácií počas celého roka rad údržbárskych prác. Pritom sa využíva rôzna mechanizácia, ktorá môže obmedzovať pohyb návštevníkov hrádze (chodcov, cyklistov, korčuliarov a pod.) po hrádzi. Títo sú povinní činnosti správcu vodného toku a vodohospodárskych objektov akceptovať a rešpektovať pokyny pracovníkov Povodia Váhu.

·                Nie je prípustné poškodzovať teleso hrádze a jej vybavenie, vrátane trávneho porastu svahov hrádze aj jej predpolí.  Zakazuje sa akýmkoľvek spôsobom poškodzovať a ničiť objekty a zariadenia na nich osadené (napr. značky, popisné tabuľky, lavičky, koše, informačné tabule atď.).

·            Pri vzniku alebo vyhlásení povodňovej aktivity je zakázaný pohyb a jazda po vodohospodárskych objektoch a v medzihrádzovom priestore. Z dôvodu možného ohrozenia života a majetku počas povodňovej situácie je potrebné, aby návštevníci sledovali vývoj hladín a k nim prispôsobili svoje správanie.

·                Dodržujte prosím čistotu a poriadok.

  Pri náznaku porušenia týchto pravidiel kontaktujte prosím mestskú políciu 031/78 92 541, resp. tiesňová linka volania: 159. V prípade úrazu volajte prosím linky 112 alebo 155

Ďakujem

 

zdroj: SN


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Robo Horvath | 24-08-2012 22:59:32
O tomto sme tu uz pisali ze cas ukaze ze kosenim s makadanom bude problem a uz je to tu. A to by som sem dal nazor a nadavky prave tych co to kosili.Ale ten clovek co to takto navrhol a zobral za to peniaze mal taketo nieco predpokladat,ono niekedy naozaj staci pouzit zdravy sedliacky rozum. Ale to by sme asi chceli moc.
obcan | 24-08-2012 21:26:18
Je potešujúce, že brehy cyklotrasy (i skoro metrová burina) boli včera pokosené. No kosením sa rozmetali kamienky lemujúce asfalt. Je v pláne mesta údržba aj asfaltovej plochy? Korčuľovanie na takomto povrchu plnom kamienkov je životu nebezpečné.
vandal | 20-08-2012 08:20:49
Hej ten vyrieši aj problem s porondou :D
treba trpezlivosť | 04-08-2012 09:41:25
jeden malý špaček to zarovná, na ušetrené naklady :)
Sato urobí | 04-08-2012 09:21:16
Všetko sa to urobí.
burina | 04-08-2012 09:13:51
okolo celej cyklotrasy je O,5 až 1 m vysoká burina, zarastená je aj kamenná drť. Otázka : kto to pokosí?
mamička | 10-07-2012 13:54:31
Bola som sa s dcérkou (2) bicyklovať po cyklotrase a dobre že nás tam nezrazil nejaký debilko na skútri.Preletel okolo nás takou rýchlosťou,že som ani nestíhala reagovať.To ozaj na týchto debilkov,čo majú mylné predstavy o svojej nesmrteľnosti,neplatia v tomto meste žiadne pravidlá?Je to vôbec cyklotrasa pre cyklistov a korčuliarov?Alebo sa tam môžu premávať aj skútre a štvorkolky?To môžu cyklisti,korčuliari a chodci kludne chodiť po verejných komunikáciách,je tam tak isto nebezpečne ako na cyklotrase :o(
Gabi | 04-07-2012 19:33:27
To vyhadzovanie tých kamienkov na asfalt spôsobujú hlavne tí, ktorí sa tam prevážajú na skútroch a štvorkolkách !!! A začnem i opisovať ich značky !!! Oni maju na to cestu !!! A polovica ludí čo tam chodí by si mali zistit čo znamenajú tie značky čo tam sú, pretože sú tam neni na okrasu !!! Mám tam záhradu a chodím tade na aute, z obidvoch strán je značka, ze chodci, cyklisti, korčuliari atd sú na vedľajšej ceste a mali by dat autu prednosť a by tí ludia čo tam chodia na aute nemuseli čakat hore kopcom kým všetci prejdu !!!! Odvtedyy čo je táto cyklotrasa a sú tam značky my dali dve korčuliarky prednosť, nikto iný mi tu prednosť nedal, raz tam niekoho niekto zrazí .....
anonym | 23-06-2012 09:54:14
Veď je to venčenie, nie venčekovanie :-)
shelley | 22-06-2012 23:59:37
VENČENIE( psov) nie je slovenský výraz, je to čechizmus.
Čo psi nosia venčeky?
anonym | 22-06-2012 10:46:59
Samotné vydanie pravidiel správania sa svedčí o tom, že len blbcom treba zdôrazňovať ako sa majú správať. A ak správanie nemajú dané výchovou, nepomôžu im ani pravidlá.
ilic | 22-06-2012 10:26:24
Na venčenie psov sa odporúčajú chodníky vedené dolu popri korune hrádzi - no skoda, ze len odporucaju
čistota/poriadok | 22-06-2012 07:51:28
Udržujte čistotu a poriadok mohla byť zásada č.1, lebo už teraz okolo lavičiek je plno špakov, najradšej by som ich fajčiarom napchal do (_|_)
Evička | 21-06-2012 20:24:50
Na začiatku sa hovorilo, že kamienky na hrádzi budú zatavené.
Niečo sa na tom zmenilo? Predišlo by sa ich vyhadzovaniu na asfalt.Ďakujem za odpoveď.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
LIDL
Označenie inzercie
Kominar DUBA
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Polojasno
-4°
H
92%
Sever 5 km/h
08:34
16:59

Ned

H

3°/-2°

Pon

H

2°/-3°

Uto

B

1°/-3°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárRivo Pred 4 minútami:
Domové prehliadky vykonané pravdepodobne v súvislosti s incidentom, pri ktorom bol zastrelený Ján G. z Vinohradov nad Váhom
Komentárotazka Pred 2 hodinami:
Videozáznam z 9. zastupiteľstva v obci Šoporňa
KomentárAnonym Pred 3 hodinami:
Mimoriadna udalosť v obci Opoj: Policajti PMJ museli použiť služobnú zbraň, jeden z podozrivých streľbu neprežil
KomentárAnonym Pred 10 hodinami:
Podnikateľ exposlanec Marián Sidor patrí medzi žiadateľov o zmenu územného plánu. Vo videu predstavuje ich zámer na ubytovanie stoviek až tisícov pracovníkov v areáli bývalej NHS
Komentárvideo Pred 11 hodinami:
Šintavská "celebrita" Holička utekal aj pred kamerou a otázkami redaktorky TV Markíza - v REFLEXe na TV už dnes popoludní
KomentárAle ale Pred 12 hodinami:
Muž, ktorý sa mal sa vyhrážať policajtom po zákroku v Opoji smrťou sa prihlásil sám na polícii
KomentárAnonym Pred 13 hodinami:
Nadránom v obci Opoj polícia vykonala zákrok proti podozrivým z trestnej činnosti, pri ktorom bol zastrelený Ján G. zo známej "bankomatovej mafie". - AKTUALIZOVANÉ
Komentárzakon sa ide menit Pred 14 hodinami:
Nútené práce uložené Mestom Sereď príslušným VZN napadol JUDr. Ladislav Skubeň na Generálnej prokuratúre
KomentárObcan 333 Pred 15 hodinami:
Poslanci začali rokovať - bod o zmene Územného plánu mesta bude o 13:00 hodine - AKTUALIZOVANÉ
Komentárreflex relacia Pred 23 hodinami:
Starosta Holička pred redaktorkou TV Markíza zbabelo ušiel
Komentárgulak Včera:
"Pochod čertov" v Piešťanoch v nedelu asi nebude. Poslanci tvrdia, že "postavy demonov posobia velmi realisticky" a je to tiež "otazka bezpecnosti a ochrany pred ujmou psychickou ci fyzickou"
KomentárTyrone Včera:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárLen 4tisic? Včera:
Väčšinu poslancov MsZ a primátora Tomčányiho diskusia o veciach verejných pre občanov nezaujímala.

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign