Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 20. 4. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Povinnosťou funkcionárov mesta je zverejňovať všetky skutočnosti ktoré sa občanov dotýkajú a nie aby si ich občan zisťoval sám !

redakcia SOLDátum05. 03. 2018 20:11:23TémaAktuálne témy

JUDr. Ladislav Skubeň | Každý človek v určitých životných situáciach koná emociálne. Veľkosť emócie ovplyvňuje skutočnosť či ide o pravdivé údaje, skreslené alebo z časti zahmlievajúce, ktoré majú zakryť meritu veci.

p. primátor nepochybne bol pod emociálnym tlakom z niektorých vyššie uvedených stavov, nakoľko v listinnom doklade – zaslanie stanoviska k mojej požiadavke píše text vo veľkosti písma cca 12, avšak miestami písmo je zväčšené na cca 14 a dokonca veľké písmená. Samozrejme, že môže ísť aj o zrakovú vadu tým, že neopatrnosťou zapol klapku na klávesnici  Caps Lock, ktorý úkon upravil písmo a autor si to nevšimol. Ale to sa u starších ľudí stáva, nie je to zvláštna vec.

 

     Tak ako som prisľúbil, že Vám zašlem aj odpoveď p. primátora mesta Sereď na moju otázku ohľadom platieb za odpady z mesta Sereď, tak dnes 05.03.2018 o 09.21 hod som obdržal nasledovné: viď príloha.

 

Moje stanovisko k prílohe.

     Zrejme je už tradíciou zlučovať rôzne platby do jedného tak, ako to vykonal aj DK a zverejnil Veselický, rovnakým postupom konal aj p. primátor. p. Veselický sa mal vyjadriť pred určitou osobou, že  „rýpem do toho čomu nerozumiem a budem sa čudovať akú dostanem odpoveď „.

 

Má pravdu, veľmi som sa čudoval a uvádzam čomu:

p. primátor v tabuľke uviedol :

 

1/   náklady na :    zvoz;   ulož.odpadu;    nádoby   v roku   2017  činili 

                             534.791.-€ (päťstotridsaťštyritisíc sedemstodevätdesiatjeden eur )

prečo nešpecifikoval :  +  náklady na zvoz..............€   koľko ?

                                     +  uloženie odpadu..............€   koľko ?

                                     +  nádoby /čo to je?/............€   koľko ?

 

2/   náklady na zberný dvor : v  roku 2016 –   82.118.- €

                                               v  roku 2017 – 123.689.-€  

prečo sa v roku 2017 zvýšili náklady a načo ??  o finančnú čiastku 41.571.- €  čo faktický predstavuje zvýšenie oproti roku 2016 o 50%.  To p. primátor zrejme nepovažoval za potrebné vysvetliť.

3/  Ďalší veľmi dôležitý moment je aj to : 

     Odpadovú skládku vlastní Komplex odpadová spoločnosť s.r.o a združenie miest a obcí ako akcionár, kde je mesto Sereď + 8 okolitých obci. Mesto Sereď vlastní cca 26-27% akcii, čiže 1/3-tinu. Vzhľadom k veľkosti akcii sa rozdeľuje aj zisk vyprodukovaný a mesto Sereď z tohto zisku dostáva podiel cca 60%.  Prečo p. primátor sa tejto oblasti vôbec nevenoval-zamlčal ju a neuviedol:

1/  aký je skutočný zisk  ?

2/  ako bolo s ním naložené ?

3/  prečo tento zisk nebol započítaný do príjmu a nezohľadnení pri platbe pre občanov ?

     Samozrejme, keď že tieto údaje sú pre občanov Serede nezverejnené tak mohli nastať určité disproporcie pri mojom zistení, ale nie v takej miere aby diametrálne zmenili to čo som uviedol. 

     Povinnosťou funkcionárov mesta je zverejňovať všetky skutočnosti ktoré sa občanov dotýkajú a nie aby si ich občan zisťoval sám!!!!! 

 

     Samozrejme žiadosť o doplnenie informácie zašlem aj p. primátorovi a ak mi odpovie a dá veci na pravú mieru, tak budem informovať širokú verejnosť za účelom oznámenia ako sa nakladá z verejnými prostriedkami.

 

S úctou  JUDr. Ladislav Skubeň


Priložené súbory k článku:Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
dopĺňam občana | 06-03-2018 17:43:56
som presvedčený, že Dr.pozná veľmi dobre trestný zákon. Dlhé roky pôsobil v polícii a aj ako veliteľ OOPZ v Seredi. On ako aj každý iný občan tohto mesta môže mať odlišný názor na veci ako primátor a jeho kecal, prednosta a pod. Napísal pravdu ako občan mesta Sereď.Nech len si dovolia osierať, tak to by im len tak ľahko neprešlo bola by na nich žaloba ako bič z mastným odškodnením. A len tak na okraj aj keď Dr. je na dôchodku tak je činný je organizovaný v Asociácii policajtov. Ja osobne by som sa s ním nechcel za palce ťahať.
dôchodca | 06-03-2018 17:33:48
bolo by načase aby primátor urobil odpočet a to koľko udelil odmien? komu? a začo?. Čo títo odmenení vykonali nad rámec svojich povinností za ktoré berú nie malé platy ako npr. prednosta cca 2.200.-€ mesačne.
odpočet od začiatku volebného obdobia až do súčasnej doby. To budú státisíce z daňových poplatníkov.
občan | 06-03-2018 17:30:04
Bude sa chvastať až do volieb. A Dr spravil chybu. Dovolil si kritizovať a teraz ho budú osierať kade sa dá. Pozrime sa na iných ktorí si dovolili mať iný názor.
nika | 06-03-2018 16:41:31
ved uz aj tlcu do hlavzy pozrite si seredske novinky uz je to tam pofotene co sa vsetko urobilo hlavne v tom kine ta podlaha je otrasna kazdy kusok inej farby ze sa nehanbili to tak urobit a teraz co sa tam deje zaprevadzky tam prerabaju tu vstupnu halu vcera sme tam boli na film chudera pani upratovacka sa tam moze aj zodrat vsetko zaprasene to nikto nevidi ved to mohli zavriet a tak robit bolo by to lepsie
danovy poplatnik | 06-03-2018 15:01:58
Mili Doktorko,
v komunalnej politike uz bolo mnozstvo doktorov a ziadny nezverejnoval vsetky skutocnosti. Tiez museli z niecoho zit a optimalizovat dane. Preto uz roky na Slovensku citam casopis Urob si sam a vzdelavam sa. Lopatu a krompac mi nikto v praci nekradne.
Pre pre primátora | 06-03-2018 14:06:19
Primátor má iné dôležité veci na práci. Zvolebnieva sa a rýchlo šup šup spravil FB profil a už tlačí ľuďom do hlavy svoju pravdu. Ako napríklad to, že bol proti ubytovniam. Len z toho akurát tak politicky vytrieska, čo sa dá. Do decembra držal hubu a nechal Veselického, aby balamútil ľuďom mozgy. Koho je Veselický hovorca? Ak bol proti, ako je možné, že dovolil viceprimátorovi vypisovať nezmysly, ktoré ľuďom predstierali, že ubytovne v meste potrebujeme a obhajoval ich? Otočil po tom, ako sa strhla búrlivá debata a ľudia nezostali ľahostajní. Populista! Teraz berú plasty raz za 2 týždne a tým sa nepochváli. Prečo? Treba si naložiť odmeny. Hlavne manažérovi. Počkajte, ako nám budú v priebehu roka tĺcť do hlavy, čo všetko sa porobilo, ako sa hento spravilo, tamto. Ale nepochváli sa, že sa bojí zavolať NKÚ, lebo ktovie, čo by našli. Hrdina, ukáž ľuďom, že chceš, aby zmizli pochybnosti a nech sa potvrdí to, čo s prednostom táraš, že je dobre, že konateľom bol práve ten vták. Zavolaj NKÚ.
pre primátora | 06-03-2018 07:55:51
tak to je šafárenie len jedna radosť ! dať udaj koľko zaplatil to áno, ale celé v jednej kope, prečo to nerozdelil???, čo takého sa stalo na zbernom dvore, keď náklady sa zvýšili cca o 42.000.-€, no a tá skládka to nemá chybu, prečo to primátor zatajil ????
Primátor zobuď sa a dokladaj !!

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárSlusny obcan Pred 3 hodinami:
O Ježišovom umučení bolo rozhodnuté formou "priamej demokracie", a to v jej najhoršej verzii: hlasmi zmanipulovaného, nenávistného, anonymného davu.
KomentárOnanym Pred 5 hodinami:
Ceny chleba a pečiva pôjdu nahor
Komentárvideo Pred 9 hodinami:
Pozvánka na stretnutie s kandidátmi
Komentárzvolili ste Pred 13 hodinami:
Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Seredi
KomentárDavid Pred 18 hodinami:
Skladbu MEŠITA nezložil ani nenaspieval Karel Kryl. Ide o hoax.
Komentárkajko Pred 23 hodinami:
PRÁVE TERAZ: Zásah policajných vozidiel na Trnavskej ulici - AKTUALIZOVANÉ
KomentárA zase ten BLAHA. Včera:
"Ľud vs. Blaha" - na sociálnej sieti
Komentárvolič Včera:
"Obávam sa, že májové voľby do europarlamentu sa môžu skončiť veľkou hanbou" - Mikuláš Sliacky
KomentárMiloš Majko Predvčerom:
Zuzaninu skúsenosť takto popisujem preto, aby aj širšia verejnosť vedela, v akých podmienkach žili, žijú a pracujú slušní slovenskí novinári.
Komentársused Predvčerom:
Vicepremiér Raši: V boji proti byrokracii ideme ďalej
KomentárZa volantom Predvčerom:
Alkoholoví previnilci
Komentárhmmm Predvčerom:
Sereďan Mário kradol na železničnej stanici, v kostole a možno aj u vás doma
Komentáranonym Predvčerom:
Celoslovensky sa deti vo vedomostiach zlepšili, v Šoporni to vyzerá opačne. Vyhovuje tento stav rodičom detí?
KomentárJozef Predvčerom:
Pozor na cyklistov pri cúvaní, dopravné nehody zavinili vodiči
KomentárRoman Predvčerom:
Policajti prekazili obchod s drogami v meste Sereď: Manželia mali nachystaných na predaj 155 dávok heroínu, polícia ich zadržala.
KomentárHalo Predvčerom:
V historickom centre Paríža horí svetoznáma katedrála Notre-Dame.
KomentárLudo 16-04-2019 20:05:33:
OZ: Odmeny, kontrola a diskusia s občanmi. A ešte poslancami nepodporená kontrola.
Komentárgulak 16-04-2019 19:05:13:
AKTUÁLNE: Finančná polícia zadržala Taliana na letisku pre miliónové podvody
Komentár Cap zahradnikom 16-04-2019 08:28:47:
R. Raši: V ďalšom eurofondovom období musíme lepšie nastaviť financovanie
Komentárkto by bol spravodlivý 16-04-2019 02:00:07:
Ladislav B. znovu obvinený za dane

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign