Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 20. 4. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Partizán Bardejov - ŠKF Sereď 0:0

Igor LehockýDátum08. 10. 2017 14:22:23TémaFutbal
63

Hralo sa 11.kolo 2.futbalovej ligy a tento krát boli majstrovské stretnutia určené na dva dni – piatok a sobotu, na obvykle futbalovú nedeľu bol zaujímavo vyhlásený „kľud zbraní“ a tak aj sereďania si odohrali svoj duel včera, v sobotu 7.10.2017. Autobus na cestu do Bardejova bol pristavený pred štadiónom ŠKF Sereď už v piatok, pretože 385 km do Bardejova absolvovať od skorých ranných hodín v deň zápasu by mužstvu asi neprospelo, preto bol správne zvolený termín odchodu, kľudné prenocovanie a oddych v Bardejove a k sobotňajšiemu zápasu od 15.00 hod. nemuseli hráči naskakovať „rozbití“ po 6 hodinovej ceste. Partizán Bardejov v predchádzajúcich troch kolách púšťal perie kade chodil, s 15.bodmi po 10.kole sa hýbe v strede priebežnej tabuľky a tak nejak na pol plynu východniari tlačia káru. Pred samotným výkopom si domáci uctili jedného zo svojich bývalých hráčskych osobností klubu p.Stankovského a po tomto slávnostnom akte nasledoval výkop domácich.

Úvod zápasu patril mužstvu ŠKF, kombinačné veci buďto cez Milunovića na hrote, od neho potom na Moronga či Lauru na krídlach fungujú celkom fajn, alebo rýchle akcie po krídlach až ku šestnástke domácich robili Partizánu starosti hneď od úvodu. V 3.minute hostia zo Seredi zahrávali priamy kop, vpravo pred šestnástkou domácich na vzdialenosti 24m si loptu pripravil Michalík a za jeho kvalitným polovysokým pozdravom sa Gmitter v bráne domácich natiahol k pravej žrdi ako bol dlhý aby loptu vyškriabal na roh, pekný moment. Po rohu hostí z ľavej strany to pred päťkou horelo, lopta lietala na obe strany, Gmitter mal plné ruky práce a na koniec Richnák z pravej strany iba slabo trafil zakončenie zo 7m a brankár na hranici päťky loptu vyrazil, škoda. Domáci iba veľmi nesmelo skúšali niečo najmä cez Hamuľaka v strede pola ktorý sa snažil tvoriť hru ale ich aktivity pre obranu hostí neboli nebezpečné. V 18.minute žltú za nešportové správanie videl domáci kapitán Andraščík po ataku Moronga za autovou čiarou ktorého rýchlostne na ľavom krídle nestíhal, ale žltú videl v 20.minute aj Djiby za nedovolený súboj s brankárom domácich v ich šestnástke. Ďalšie minúty priniesli futbal najmä medzi šestnástkami, hra sa na držanie lopty zrovnala, sereďania nedokázali dotiahnuť pár sľubných akcií cez Lauru a Moronga a svoju aktivitu i územnú prevahu nezúročili ani z rohov. V 37.minute sa domácim podarila akcia po pravom krídle a drobný Grohoľ sa z ostrého uhla pokúšal trafiť k ľavej žrdi ale Maťašovský v bráne ŠKF loptu ktorá z môjho pohľadu išla do bočného sita ešte nohou poistil a domáci kopali myslím že prvý rohový kop oproti trom rohom hostí. V 41.minute si vyslúžil žltú aj Morong po úplne bežnom zákroku vľavo od šestnástky domácich pri autovej čiare, či bola za faul alebo následné reči odhadnúť neviem. Hostia v prvom polčase nedokázali zúročiť svoj futbalovejší prejav i streleckú aktivitu, škoda niektorých nedotiahnutých vecí a nepresných zakončení, domáci neboli nebezpeční v ničom a tak prvý polčas bez vážnejších šancí končil bez zmeny skóre, ktoré mohol načať v 3.minute v najväčšej šanci Richnák.

Úvod druhého polčasu patril opäť hosťom, v 48.minute vynikajúcu loptu za obranu domácich po pravej strane dostal Laura, domáca obrana ho nestíhala, center doľava po zemi presne našiel Moronga ale ten v zakončení na päťke loptu zle trafil v gólovke, škoda. V 53.minute zraneného Berežného striedal z domácich Pangrác-Piter a v tej istej minúte žltú za faul videl domáci Gruca za faul na unikajúceho Moronga po ľavom krídle.V 57.minute ďalšia žltá pre Bašu z ŠKF za zákrok na Stašku, tu je nutné dodať že to bola od Bašu „ručná brzda“ lebo Staško nebezpečne frčal ku šestnástke do otvorenej obrany hostí po rýchlom brejku domácich. Bardejovčania sa v týchto minútach dostávali častejšie do náznakov dobrých akcií, keď nepresné lopty hostí zachytávali v strede pola a hneď vyrážali na steč tak ako v 59.minute keď Hamuľak potiahol stredom loptu ku šestnástke hostí, doprava prihrával na nabiehajúceho Grucu ktorému sa podarilo cez Mečiara zakončiť z 15m ale Maťašovský bol na mieste. V 60.minute hostia rozohrávali faul na polovici domácich, vynikajúcu loptu na krátko za obranu domácich dostal Laura na pravom krídle ktorý ušiel, ale sám proti Gmitterovi skákajúcu loptu zo 7m nedôrazne lobom k pravej žrdi poslal veľmi nepresne mimo, opäť veľká smola a žltú za faul na Moronga v tej istej minúte o pár chvíľ nato videl aj domáci Didik, ktorý rukami odzadu stiahol unikajúceho Moronga po ľavom krídle. V 62.minute ale žltú videl aj kapitán hostí Mečiar za faul, žiaľ už štvrtú v poradí. V 66.minute aktívny Bilas vystihol rozohrávku domácich pred vlastnou šestnástkou a okamžitá ľavačka z 19m po zemi k ľavej žrdi narobila veľké starosti domácemu brankárovi, ale Gmitter na dva krát loptu skrotil a podržal domácich. V 71.minute dvojité striedanie domácich aj hostí, Grucu vymenil Góra a v ŠKF Lauru Mészáros, ďalšiu žltú videl z domácich v 77.minute Jacko za faul na Bilasa a do 87.minuty nervóznych minút ju videli ešte z hostí Mészáros a z domácich nesprávne Grohoľ lebo fauloval Pangrác-Piter. Hostia zo štandardiek sa v šestnástke domácich nepresadili a dnes sa to nepodarilo ani strelecky najaktívnejšiemu Bilasovi z ŠKF. V 87. minute Richnáka striedal Bartoš v ŠKF a prakticky po jeho bojovnosti v skrumáži na hranici šestnástky domácich mohli hostia zápas rozhodnúť v samom závere keď Bartoš sa po súboji v skrumáži výborne orientoval, doľava na voľného Mészárosa poslal presnú loptu v 90.minute ale Mészáros v šanci loptu z jednotky zle trafil a jeho zlý teč pred päťkou odplával ďaleko mimo brány vľavo, škoda.

Zápas malo sledovať ohlásených 325 divákov, ktorých som si tipoval na niečo okolo 400 roztrúsených na hlavnej tribúne ale i na zostávajúcich dvoch zakrytých tribúnach pekného štadiónu do ktorého Bardejov zainvestoval pred 2 rokmi a postupne sa dal do pohľadného stavu aj trávnik, ktorý trpel v minulej sezóne na veľké množstvo „plešín“ po zimnej prestávke. Pekný štadión v Bardejove zdobí aj veľká digitálna informačná tabuľa, s jedinou „chybičkou krásy“, ktorú som si všimol, ktorá ale pre zápas nemá žiadny podstatný vplyv. Jasná digitálna časomiera zobrazujúca ubiehajúce minúty a sekundy zrejme zlým nastavením uvádza chybné údaje o priebehu zápasu, pretože udalosť – faul, žltá karta, striedanie, gól atď. je do zápisu uvádzaná tak, že udalosť v zápase napr. v 70.minute a 28 sekunde tabuľa označí ako udalosť v 70.minute, čo je samozrejme zlé a chybné a tak si iba v duchu s úsmevom spomínam na miestnu hlásateľku – dámu na štadióne v Šúrovciach, ktorá ako jedna z mála všetkých hlásateľov na štadiónoch 2. či 3.ligy pochopila, že ak na ukazateli časomiery svieti číslo napr.70, beží 71.minúta, keď 34. beží 35.minuta atď, atď. a tým skôr keď tak ako v Bardejove bežia na tabuly aj sekundy...ale to iba tak na okraj, lebo v podmienkach SR pokiaľ nejde o život ide o Háčko, ale aj tak skladám klobúk pred ženou, ktorá tento „ťažký rébus“ v Šúrovciach zvládala. Čo už.

Nedá sa povedať že zápas medzi domácim Partizánom a ŠKF skončil zaslúženou remízou, pretože hostia boli najmenej tri krát podstatne bližšie ku víťazstvu ako domáci, ktorí priestor brány z kopačky Grucu trafili dva krát ale do pripraveného Maťašovského. Strelecky aktívnejší sereďania nepremenili takpovediac tutovky, okrem Lauru, Moronga a Mészárosa vynikali aj strelecky aktívny Bilas a aj jedovka Michalíka mala pekné parametre hneď v 3.minute. Nič to, bod z Bardejova je nakoniec dobrý, Žilina a Skalica svoje zápasy nezvládli a tak na druhú priečku za Lokomotívou Košice poskočila o podstatne lepšie skóre pred Skalicu Sereď a to musí tešiť všetkých fanúšikov ŠKF Sereď pred 12.kolom, v ktorom o týždeň, v nedeľu 15.10.2017 o 15.00 hod. v Seredi privítame hostí z Liptovského Mikulášu. Bod je nakoniec dobrý aj preto, lebo sereďania do Bardejova cestovali vo veľmi oklieštenej zostave z ktorej vypadli dištancovaný Ventúra, Pankarićan ktorý si musí dotiahnuť pracovné víza, Vesić ktorý dal žiaľ prednosť osobnému životu pred futbalom, nemocný Jankto a operačný zákrok zlomeniny prstu v Košiciach čaká v pondelok aj Ružinského, preto na hráčskej súpiske sa ocitol aj dorastenec Klaudio Lipovský a ako brankárska záloha už druhý krát aj súčasný tréner brankárov S.S.A.Nawar. Myslím že ŠKF sa v konečnom dôsledku vysporiadala s týmto handicapom, Baša v pohode zvládol úlohy na pravej obrane, Maťašovský post gólmana zastáva veľmi spoľahlivo, zápasové stopky žiaľ už visia nad kartovými hriešnikmi Djibym a Mečiarom.

Zostavy -  domáci: R.Gmitter -  M.Jacko, D.Berežný(52.Ľ.P.Piter), M.Grohoľ, D.Belunek, Sz.Gruca(71.M.Góra), V.Staš, L.Didik, V.Andraščík(K), M.Hamuľak, J.Staško

              -  hostia: A.Maťašovský -  D.Baša, M.Mečiar(K), R.Bilas, Ľ.Laura(71.Á.Mészáros), M.Milunović, M.Loduha, A.Morong, R.Richnák(87.R.Bartoš), T.D.Ba, Ľ.Michalík

ŽK: 18.V.Andraščík, 53.Sz.Gruca, 60.L.Didik, 77.M.Jacko, 87.M.Grohoľ – 20.T.D.Ba, 41.A.Morong, 56.D.Baša, 62.M.Mečiar, 84.Á.Mészáros

Strely – 8 – 14

Na bránu – 2 – 4

Mimo bránu – 3 – 7

Zblokované – 3 – 3

Rohy – 6 – 6

Fauly – 16 – 10

Ofsajdy – 2 – 3

Rozhodoval: Andrej Chromý  


Fotogaléria k článku:

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

Zobraziť všetky fotografie
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
KomentárPre pre take typicke Pred 43 minútami:
Pozvánka na zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Seredi
KomentárAnonym Pred 3 hodinami:
O Ježišovom umučení bolo rozhodnuté formou "priamej demokracie", a to v jej najhoršej verzii: hlasmi zmanipulovaného, nenávistného, anonymného davu.
Komentárjaaj Pred 3 hodinami:
Ceny chleba a pečiva pôjdu nahor
Komentárpre pre anonym Pred 6 hodinami:
Celoslovensky sa deti vo vedomostiach zlepšili, v Šoporni to vyzerá opačne. Vyhovuje tento stav rodičom detí?
Komentárvideo Včera:
Pozvánka na stretnutie s kandidátmi
KomentárDavid Včera:
Skladbu MEŠITA nezložil ani nenaspieval Karel Kryl. Ide o hoax.
Komentárkajko Včera:
PRÁVE TERAZ: Zásah policajných vozidiel na Trnavskej ulici - AKTUALIZOVANÉ
KomentárA zase ten BLAHA. Včera:
"Ľud vs. Blaha" - na sociálnej sieti
Komentárvolič Predvčerom:
"Obávam sa, že májové voľby do europarlamentu sa môžu skončiť veľkou hanbou" - Mikuláš Sliacky
KomentárMiloš Majko 17-04-2019 21:02:07:
Zuzaninu skúsenosť takto popisujem preto, aby aj širšia verejnosť vedela, v akých podmienkach žili, žijú a pracujú slušní slovenskí novinári.
Komentársused 17-04-2019 16:41:00:
Vicepremiér Raši: V boji proti byrokracii ideme ďalej
KomentárZa volantom 17-04-2019 14:16:02:
Alkoholoví previnilci
Komentárhmmm 17-04-2019 13:06:55:
Sereďan Mário kradol na železničnej stanici, v kostole a možno aj u vás doma
KomentárJozef 17-04-2019 10:24:11:
Pozor na cyklistov pri cúvaní, dopravné nehody zavinili vodiči
KomentárRoman 17-04-2019 07:58:20:
Policajti prekazili obchod s drogami v meste Sereď: Manželia mali nachystaných na predaj 155 dávok heroínu, polícia ich zadržala.
KomentárHalo 17-04-2019 07:21:05:
V historickom centre Paríža horí svetoznáma katedrála Notre-Dame.
KomentárLudo 16-04-2019 20:05:33:
OZ: Odmeny, kontrola a diskusia s občanmi. A ešte poslancami nepodporená kontrola.
Komentárgulak 16-04-2019 19:05:13:
AKTUÁLNE: Finančná polícia zadržala Taliana na letisku pre miliónové podvody
Komentár Cap zahradnikom 16-04-2019 08:28:47:
R. Raši: V ďalšom eurofondovom období musíme lepšie nastaviť financovanie
Komentárkto by bol spravodlivý 16-04-2019 02:00:07:
Ladislav B. znovu obvinený za dane

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign